Godło Polski
BIP

pracownie ekonomiczne

chór Ekonomicanto

pracownie ekonomiczne

Aktualności rok 2021/2022

HARMONOGRAM ROZPOCZĘCIA ROKU SZKOLNEGO 2021 / 2022

Do szkoły należy wejść:

  • w maseczce ochraniającej drogi oddechowe,
  • przy wejściu zdezynfekować ręce.

 

Na terenie szkoły:

  • należy pamiętać o zachowaniu dystansu społecznego,
  • w przestrzeni wspólnej (korytarze, schody, toalety) należy korzystać z maseczek ochraniających drogi oddechowe.

 

KLASY PIERWSZE

godz.9.00  - sala gimnastyczna
następnie spotkanie z wychowawcami w salach:

Klasa

Wychowawca

Sala

I a

- mgr Mariola Medzińska

- sala 15

I b

- mgr Anna Strzałka

- sala 16

I e

- mgr Paweł Patysiak

- sala 17

 

KLASY II – IV

godz. 9:00 spotkanie z wychowawcami w salach:

Klasa

Wychowawca

Sala

II a

- mgr Agata Litwicka

- sala 33

II b

- mgr Wojciech Kwieciński

- sala 32

II d

- mgr Joanna Gałkowska - Witasiak

- sala 35

II e

- mgr Lidia Fabisiak

- sala 36

 

 

 

III a

- mgr Bogumiła Bielak

- sala 20

III b

- mgr Marta Sobańska

- sala 21

III c

- mgr Cezary Rudowicz

- sala 23

III d

- mgr Aneta Zielonka

- sala 24

III e

- mgr Urszula Józefiak

- sala 25

III f

- mgr Monika Majchrzak

- sala 26

 

 

 

IV a

- mgr Jakub Cholajda

- sala 37

IV b

- mgr Beata Antczak

- sala 6

IV c

- mgr Roman Walendowski

 - sala 1

IV d

- mgr Izabela Rogińska

- sala 4

IV e

- mgr Rita Sroka

- sala 14

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań

spis.gov.pl/spisz-sie-jak-najszybciej-samodzielnie-pamietaj-masz-na-to-czas-tylko-do-momentu-gdy-skontaktuje-sie-z-toba-rachmistrz/

Zapraszamy mieszkańców, którzy nie wzięli jeszcze udziału w obowiązkowym Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań, do ratusza w sobotę, 4 września.

W pokoju nr 17, w godz. 8 - 14, urzędnicy Gminnego Biura Spisowego pomogą wypełnić formularz spisowy i wypełnić ustawowy obowiązek.

Aby wziąć udział w spisie, mieszkaniec musi znać swój nr PESEL oraz nazwisko panieńskie matki, a także - w przypadku spisywania kolejnych współlokatorów - również ich numery PESEL.

Istnieje wiele możliwości zrealizowania obowiązku spisowego.

Najszybciej i najwygodniej można zrobić to przez Internet - wypełniając formularz online na spis.gov.pl/, zajmie to tylko kilka minut. Można również zadzwonić pod numer 22 279 99 99.
Z takich form udziału w spisie można skorzystać tylko do momentu, gdy skontaktuje się z nami rachmistrz. Rachmistrzowie spisowi przeprowadzają wywiady bezpośrednie oraz wywiady telefoniczne. Kontaktu ze strony rachmistrza mogą spodziewać się osoby, które dotychczas nie spisały się samodzielnie przez Internet lub telefon za pośrednictwem infolinii spisowej.

W przypadku wywiadów telefonicznych, niezależnie od województwa, rachmistrzowie dzwonią wyłącznie z numerów: 22 828 88 88 lub 22 279 99 99. Rachmistrz może również zapukać do drzwi naszego mieszkania w celu przeprowadzenia wywiadu bezpośredniego. Wówczas należy sprawdzić tożsamość rachmistrza.

Kolejna i zarazem ostatnia akcja spisowa odbędzie się 25 września.

To już ostatni dzwonek! Spis trwa do końca września.

POCZET SZTANDAROWY 1 WRZEŚNIA

W dniu rozpoczęcia nowego roku szkolnego braliśmy udział w miejskich obchodach 82 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej. Poczet sztandarowy naszej szkoły w składzie Weronika Stępień, Natalia Wożniak oraz Mateusz Kaczmarek pod opieką Cezarego Rudowicza brał udział w tej uroczystości, która odbyła się przy kaliskim ratuszu. Oprócz przemówienia przedstawicielki władz miejskich Kalisza, złożono także wiązanki kwiatów oraz zapalono znicze pod tablicą pamiątkową. Na uroczystości obecni byli przedstawiciele władz miasta z prezydentem Krystianem Kinastowskim, powiatu i województwa, posłowie i senatorzy, przedstawiciele instytucji i zrzeszeń oraz poczty sztandarowe organizacji i kaliskich szkół.

Nasze wolontariuszki na Festiwalu Abba Pater

1 sierpnia 2021 roku w hali Arena w Kaliszu odbył się dziesiąty, jubileuszowy Festiwal Abba Pater. To wyjątkowa impreza, na którą przyjeżdżają uczestnicy z całej Polski. Koncerty ze znanymi muzykami, uroczysta Eucharystia i konferencje zaproszonych gości - to główne atrakcje Festiwalu. W ramach wydarzenia odbył się koncert, w którym wystąpili m.in. Mieczysław Szcześniak i Chór Abba Pater Music.

W organizacji pomogło 6 wolontariuszek ze Szkolnego Koła Wolontariatu pod opieką pani Izabelli Galuby-Bryi. Dziewczyny odpowiedzialne były za wydawanie wejściówek, wydawanie maseczek, sprawy porządkowe, wystrój sceny i ochronę. 

rocznica wybuchu II wojny światowej

1 września mija kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej. 82 lata temu kaliska młodzież miała rozpocząć naukę w tym oto budynku ZSE otwartym uroczyście w maju 1939r. Jednak historia napisała wtedy tragiczną kartę w dziejach świata, naszej ojczyzny i miasta – rozpoczęła się II wojna światowa. Naszą powinnością jest pamięć o tych, którzy oddali życie za wolność i niepodległość ojczyzny. Szacunek i hołd dla bohaterów jest pamięcią zbiorową, która tworzy naszą narodową tożsamość.

Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli dziś kwiaty pod obeliskiem upamiętniającym ofiary II wojny światowej oraz pod tablicą pamiątkową naszego Patrona szkoły generała Mieczysława Smorawińskiego, bohatera II wojny światowej, zamordowanego w Katyniu przez Sowietów.

1 września

Po wielomiesięcznej przerwie w nauce i szkolnych obowiązkach spotkaliśmy się, by wkroczyć w nowy rok szkolny; pragniemy, by był on źródłem wielu sukcesów, wrażeń i radosnych przeżyć.

Szczególnie serdecznie witaliśmy dziś Pierwszaków. Cieszymy się, że weszli w poczet uczniów ZSE i wzmocnili szeregi przyszłych ekonomistów, handlowców i speców od reklamy. Czeka ich mnóstwo interesujących wydarzeń i które wywołają w wiele pozytywnych emocji i uczuć.

Tworzą od dzisiaj kolejne pokolenie Ekonomika,

Uczniów i nauczycieli powitała Dyrektor Agnieszka Korotczuk

 

PIERWSZAKI W BIBLIOTECE

We wrześniu 2021 roku dla wszystkich uczniów klas pierwszych przeprowadzone zostały lekcje biblioteczne pt. Moje spotkanie z biblioteką szkolną.

Podczas godzinnych zajęć odbywających się w bibliotece zapoznano uczniów ze strukturą zbiorów, z warsztatem informacyjnym, regulaminem wypożyczalni, zasadami korzystania z komputerów, działalnością Koła Przyjaciół Biblioteki, działalnością Szkolnego Koła Wolontariatu. 

Opiekun kół zainteresowań pani Izabella Galuba-Bryja opowiedziała o dokonaniach uczestników kół w poprzednich latach i zachęcała do uczniowskich inicjatyw propagujących czytelnictwo wśród młodzieży oraz postawy charytatywne.

Zaproszenie

na kaliskich Plantach mieści się wystawa plenerowa:

praktyki zawodowe Erasmus Plus

W dniach od 04.09.2021r. do 02.10.2021r. grupa 16 uczniów z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Kaliszu odbywa zagraniczne praktyki zawodowe w Portugalii w ramach projektu Erasmus+.

Nasi handlowcy i ekonomiści zdobywają doświadczenia zawodowe u portugalskich pracodawców, zgłębiając umiejętności księgowania, obsługi klienta, tworzenia prezentacji i oferty handlowej. Wykazują się kreatywnością i inicjatywą proponując np. jednemu z pracodawców udoskonalenie procesu rezerwacji kursów surfingu poprzez wykorzystanie odpowiedniej aplikacji, którą sami wyszukali, zastosowali, a teraz wprowadzają do niej dane wszystkich klientów i system rezerwacji online działa na medal. Z pewnością to duże ułatwienie dla pracodawcy, szczególnie, że do tej pory funkcjonowała tam tylko rezerwacja przez telefon. Dodatkowo uczniowie rozwijają umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach szczególnie językowych, nie zawsze angielski wystarcza i w przyspieszonym tempie uczą się najważniejszych zwrotów po portugalsku. Radzą sobie bardzo dobrze.

W międzyczasie poznają kulturę, historię i zabytki pięknej Bragi oraz smaki kuchni portugalskiej, w tym zaskakujące dla nas połączenie ryżu z frytkami

PRAKTYKI ZAWODOWE W PORTUGALII

W dniach od 04.09.2021r. do 02.10.2021r. grupa 16 uczniów z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Kaliszu odbywa zagraniczne praktyki zawodowe w Portugalii w ramach projektu Erasmus+.

Nasi handlowcy i ekonomiści zdobywają doświadczenia zawodowe u portugalskich pracodawców, zgłębiając umiejętności księgowania, obsługi klienta, tworzenia prezentacji i oferty handlowej. Wykazują się kreatywnością i inicjatywą. Zaproponowali jednemu z pracodawców udoskonalenie procesu rezerwacji kursów surfingu poprzez wykorzystanie odpowiedniej aplikacji, którą sami wyszukali, zastosowali, a teraz wprowadzają do niej dane wszystkich klientów i system rezerwacji online działa na medal. Dodatkowo uczniowie rozwijają umiejętności radzenia sobie w różnych sytuacjach zawodowych, społecznych i językowych.

Radzą sobie bardzo dobrze.

W międzyczasie poznają kulturę, historię, geografię i zabytki tego pięknego kraju. Oto krótka relacja przygotowana przez Martę Łukaszewską, Kingę Małecką, Klaudię Jaruszewską i Kamila Stasiaka z klasy 4d.

„W niedzielę 5 września, na drugi dzień po przylocie do Porto w Portugalii, pojechaliśmy nad ocean do miejscowości Povoa de Varzim. Odpoczęliśmy po wyczerpującej sobotniej podróży opalając się i jedząc lody na pięknej, piaszczystej plaży. Widok oceanu zapierał dech w piersiach.

Kolejnego dnia, w poniedziałek, zapoznaliśmy się z miejscami praktyk, a po południu zwiedzaliśmy Bragę (jedno z najstarszych miast w Portugalii o ponad 2000-letniej historii oraz jedno z najstarszych miast chrześcijańskich na świecie.) Widać to po starych klimatycznych uliczkach, kamienicach czy kościołach. W czwartek wieczorem świętowaliśmy urodziny naszych koleżanek - Pauliny i Martyny. STO LAT!

Od wtorku do piątku uczęszczaliśmy na praktyki, gdzie rozwijaliśmy swoje kwalifikacje zawodowe, język angielski i portugalski oraz oswajaliśmy się ze smakami kuchni portugalskiej, która zaskoczyła nas nietypowym połączeniem ryży z frytkami. Wszyscy jesteśmy bardzo zadowoleni ze swoich miejsc praktyk. 

11 września w sobotę odwiedziliśmy dwa miejsca kultu religijnego: Sameiro – sanktuarium maryjne w Bradze oraz Bom Jesus do Monte - sanktuarium katolickie w Tenões, niedaleko Bragi, w północnej Portugalii. Jego nazwa oznacza Dobry Jezus z Góry.  Sameiro Sanctuary jest miejscem pielgrzymkowym, usytuowanym na wzgórzu Monte Sameiro, do którego rokrocznie przybywają turyści z całego świata, podążający ścieżką kultu maryjnego. Sanktuarium stało się szczególnie popularne po wizycie papieża Jana Jana Pawła II w 1982 roku. Miejsca te zachwycają położeniem na wzgórzach z piękną panoramą miasta oraz architekturą i roślinnością, szczególnie barwnymi klombami.

Następnie odwiedziliśmy miasto Guimarães, które było pierwszą stolicą Portugalii i zamek Castelo de Guimaraes, wybudowany w X wieku na rozkaz hrabiny Mumadona Dias. Twierdza miała bronić klasztor oraz okolicznych mieszkańców przed atakami Wikingów z północy oraz Maurów przybywających z południa. Był to dzień pełen wrażeń, wróciliśmy zmęczeni, ale zadowoleni.”

Gorące pozdrowienia z Bragi w Portugalii !!!

Wszelkie prawa zastrzeżone przez
Zespół Szkół Ekonomicznych w Kaliszu
Projekt i realizacja:
Media Essence / mediaessence.pl