Godło Polski
BIP

pracownie ekonomiczne

chór Ekonomicanto

pracownie ekonomiczne

Aktualności rok 2020/2021

uwaga konkurs

uprzejmie informujemy, że Ministerstwo Sprawiedliwości organizuje, skierowany do dzieci i młodzieży, konkurs na plakat. Zadanie konkursowe polega na stworzeniu plakatu promującego mediację i Międzynarodowy Dzień Mediacji.

Informacje o konkursie www.gov.pl/web/sprawiedliwosc/konkurs-na-plakat-promujacy-miedzynarodowy-dzien-mediacji 

Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy dyplom, a dla zwycięzców przygotowaliśmy atrakcyjne nagrody, m.in. tablet, aparaty instax, słuchawki bezprzewodowe oraz zaproszenia na spotkanie w Ministerstwie Sprawiedliwości.

Na prace czekamy do 18 czerwca 2021 roku. Szczegóły w regulaminie.

Zachęcamy również do polubienia naszego fanpage’a MEDIACJA na facebook’u www.facebook.com/mediacja.gov/, na którym opublikujemy galerię z pracami uczestników.

Generał Mieczysław Makary Smorawiński patronem Naszej Szkoły

W dniu 9 kwietnia 2021r. podczas dużej przerwy odbył się konkurs – quiz w aplikacji kahoot Generał Mieczysław Makary Smorawiński patronem Naszej Szkoły. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów.  Celem konkursu była popularyzacja wiedzy o patronie, poznawanie historii i tradycji szkoły oraz pogłębianie integracji ze społecznością szkolną.

Oto laureaci:

I miejsce: Angelika Musidlak klasa 4b

II miejsce: Natalia Piorun klasa 4b

III miejsce: Julia Szymańska klasa 2a

Gratulacje !!!!

Anetta Woźniak

konkurs angielski

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w Konkursie Czytelniczym z języka angielskiego pt."Suspicious characters ....", który odbył się 19 kwietnia br. 
Należało przeczytać książkę z serii Angielski z samouczkiem dla początkujących pt. The Valley of Fear. Arthur'a Conan'a Doyle'a. Poziom A2 /B1.
Wyniki konkursu czytelniczego z języka angielskiego są następujące:
I miejsce ex aequo:
Wiktoria Ludwiczak kl. 3b i Igor Dulnik 4d
II miejsce Aleksandra Grzelak 2b
III miejsce Gabriela Felińska 3c
Uczestnicy otrzymają oceny z przedmiotu oraz pozytywną adnotację z zachowania.
Congrats!!!

akcja żonkil

Dziś, 19 kwietnia 2021 roku, mija 78 rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim. Nasza szkoła bierze udział w wydarzeniach upamiętniających tamten trudny czas.

PAMIĘTAMY! https://m.facebook.com/events/783414165921547?view=permalink&id=811959446400352

Program wydarzeń online pod linkiem https://polin.pl/pl/akcja-zonkile-2021-program-obchodow?utm_campaign=zonkile&utm_content=programonline21&utm_medium=post&utm_source=facebook

Fot. Maciej Jaźwiecki, Muzem POLIN

szkolny konkurs geograficzny "ODKRYWAMY ŚWIAT - NIEZWYKŁE MIEJSCA"

W marcu odbył się szkolny konkurs geograficzny  "ODKRYWAMY ŚWIAT - NIEZWYKŁE MIEJSCA". Był on przeznaczony dla klas II-III.

Głównym celem konkursu jest stworzenie dodatkowej możliwości służącej realizacji podstawy programowej w zakresie nauczania geografii,
w  szczególności w pracy z uczniem zdolnym oraz rozwijania kompetencji kluczowych.

Zadanie konkursowe polegało na wyszukaniu i zaprezentowaniu na maksymalnie 4 slajdach miejsca na świecie o ciekawych, szczególnych walorach przyrodniczych i  poznawczych, które stwarzają piękny malowniczy krajobraz. Następnie prace konkursowe należało dostarczyć członkom jury drogą elektroniczną.

Konkurs miał za zadanie:

 • rozwijać w uczniach ciekawość światem
 • motywować uczniów do poszerzania wiedzy o Ziemi
 • motywować do korzystania z różnych źródeł informacji geograficznej
 • rozwijać kompetencje  informacyjne i informatyczne
 • motywować do stosowania wiedzy i umiejętności geograficznych
           w praktyce

Jury konkursowe w składzie P.  mgr Mariola Medzińska oraz P. mgr Roman Walendowski oceniło nadesłane prace, wybierając najciekawsze, spełniające kryteria konkursowe. W wyniku postępowania konkursowego wybrano następujących laureatów:

I miejsce: Szymaszek Katarzyna z klasy III D

II miejsce ex aequo: Przybył Gabriela III D i Nyszkiewicz Kinga II E

III miejsce: Michalak Patrycja III A

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i życzymy dalszego zaangażowania oraz samych sukcesów.

Wyniki Konkursu z Języka Angielskiego Zawodowego

 30 marca 2021r. odbył się Konkurs z Języka Angielskiego Zawodowego dla uczniów klas czwartych. Zadania konkursowe dotyczyły słownictwa i wyrażeń charakterystycznych dla danego zawodu oraz umiejętności czytania ze zrozumieniem tekstu źródłowego.

Najlepsze wyniki uzyskali:

I miejsce:  Kornelia Królak kl.4a

II miejsce: Wirginia Czekalska kl. 4a

III miejsce ex aequo : Klaudia Bocianowska kl.4d  i Aleksandra Andrzejczak kl.4d

Gratulacje!

                                                                                                                           Beata Antczak

 

 

Święto Chrztu Polski

14 kwietnia, obchodzimy Święto Chrztu Polski!
1055 lat temu Mieszko I przyjął chrzest, tym samym wprowadzając Polskę w krąg i dziedzictwo cywilizacji łacińskiej. Co kierowało księciem - prawdziwa wiara czy interes polityczny?

Narodowe Centrum Kultury wyprodukowało film dokumentalny w reżyserii Macieja Pawlickiego „Mesco Dux Baptizatur”, czyli „Książę Mieszko Ochrzczony”. Film przedstawia Chrzest Mieszka I widziany oczami Amerykanina, historyka Philipa Earla Steele'a z Idaho.

Zafascynowany historią Polski Amerykanin podąża śladami Mieszka i przeprowadza dowód swej tezy, że Polacy od lat trwają w, dawno na Zachodzie odrzuconym, materialistycznym dogmacie burkhardowskim, jakoby jedyną motywacją władców była zimna kalkulacja polityczna i cywilizacyjna. Tezę jego potwierdza kilku innych naukowców, że Mieszko po prostu uwierzył w Boga, uwierzył w Chrystusa jako Boga. Podobnie jak Konstantyn Wielki.

Film zrealizowano w Idaho (USA), w Rzymie, Poznaniu, Gnieźnie, Podkowie Leśnej, Warszawie, na Ostrowie Lednickim. Zawiera też ostatni wywiad, swoisty testament Ojca Jana Góry (nagrany kilka tygodni przed jego śmiercią). W filmie zobaczymy też inscenizację Chrztu Mieszka zrealizowaną w romańskiej rotundzie z udziałem aktorów i rekonstruktorów.

Zapraszamy Państwa do obejrzenia, trwającego godzinę lekcyjną, filmu edukacyjnego. Zachęcamy nauczycieli do wykorzystania materiału na lekcjach historii czy godzinie wychowawczej. To ciekawe spojrzenie na niezwykle ważne i przełomowe wydarzenie w dziejach Polski stanowi nie tylko atrakcyjną propozycję dla uczniów, ale też może stać się punktem wyjścia do interesujących dyskusji.

www.youtube.com/watch?v=yjgVEzqKGpg

Z poważaniem

Wielkopolski Kurator Oświaty
Robert Gaweł

głośno o sukcesie Łukasza Celniaka

Uczeń naszej szkoły Łukasz Celniak z klasy I a zajął w kategorii pracy literackiej II miejsce (na ponad pół tysiąca  nadesłanych prac!).

sukces Łukasza odbił się szerokim echem w lokalnej prasie:

zyciekalisza.pl/artykul/lukasz-z-kaliskiego/1160767?fbclid=IwAR0YdxQIZRFS6QZAbjV5YwVrwdZxO3x6WbqoIc5QEz9MGoZ0hB6Rd6Ytkxo

Gala finałowa II edycji konkursu „Polskie serce pękło. Katyń 1940”

www.youtube.com/watch?v=SBr3LUnFO3Y

ŁUkasz w 27 minucie

Młodzieżowe Misje Gospodarcze

Szósty tydzień projektu to czas intensywnej pracy nad scenariuszami 
Na warsztatach poprowadzonych przez Edyta Paul z REHAU Polska uczestnicy działali z:
             
			</div>
			<div class=

Przypomnienie

Zapraszam wszystkich chętnych do uczestnictwa w Konkursie Czytelniczym z języka angielskiego pt. Suspicious characters....", który odbędzie się 19 kwietnia w roku szkolnym 2020 / 2021 o 15.00 Ruszajcie (w maseczkach) do biblioteki lub sklepu internetowego po książkę pt. Angielski z samouczkiem dla początkujących The Valley of Fear. Arthur'a Conan'a Doyle'a Poziom A2 /B1. Proszę o uważne czytanie książki, analizowanie nowopoznanego słownictwa, oraz treści. Wszystko przyda się na konkursie              
			</div>
			<div class=

Wszelkie prawa zastrzeżone przez
Zespół Szkół Ekonomicznych w Kaliszu
Projekt i realizacja:
Media Essence / mediaessence.pl