Godło Polski
BIP

pracownie ekonomiczne

chór Ekonomicanto

pracownie ekonomiczne

Aktualności rok 2022/2023

120-ecie PKP

18 listopada klasa 2b oraz 1f pod opieką Pani A.Strzałki i Pani I.Jabłońskiej reprezentowały naszą szkołe na obchodach 120 lecia PKP.

Celebracja tego jubileuszu miała miejsce na dworcu PKP w Kaliszu. Tam nasi uczniowie mieli okazję uczestniczyć na koncercie Orkiestry Dętej Dobrzec Kalisz. Oprócz tego dowiedzieli się wielu ciekawych informacji na temat historii kolei i tego, jak rozwijała się ona w Kaliszu na przestrzeni lat.

                                         /Anna Strzałka/

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI – PODSUMOWANIE

21 listopada 2022r. uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych w Kaliszu obchodzili Międzynarodowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Jest to wyjątkowe święto zachęcające do okazywania na co dzień wobec siebie szacunku, serdeczności, uśmiechu, do mówienia miłych słów, niesienia bezinteresownej pomocy innym.

Uczniowie naszej szkoły pod opieką Pani Beaty Antczak i Pani Arlety Praiss udekorowali szkołę uśmiechniętymi buźkami, kartkami z cytatami i życzliwymi przesłaniami po polsku i po angielsku, przygotowali gazetkę, dodatkowo każdy mógł dołączyć do „Klubu życzliwych” przypinając karteczkę z własnym przesłaniem, pozdrowieniem lub cytatem. W ten sposób powstały trzy tablice zapełnione kolorowymi kartkami pełnymi miłych słów.

Oto niektóre z nich:

„Pamiętaj o uśmiechu !”

„Uśmiech nic nie kosztuje, ale jest wiele wart”

„Dzień bez uśmiechu jest dniem straconym”

„Ten uśmiech jest dla ciebie”

„Dzisiaj wszystko ci się uda”

„Jesteś niesamowity”

„Never stop dreaming” 

„Have a nice Day”                                                                                       

                                                                                                     Beata Antczak

PO CIEMNEJ STRONIE

PO CIEMNEJ STRONIE - rozważania o literaturze współczesnej. Taką nazwę nosi cykl spotkań dla młodzieży, prowadzonych przez dr.a Bartosza Kowalczyka - adiunkta WP-A UAM w Kaliszu. Spotkania odbywają się w biobliotece - Filii nr 4 przy Alei Wolności, Dnia 22 listopada 2022r. uczestniczyli w nich uczniowie klas czwartych. 

 

O sporcie wszystko wiemy i I miejsca zajmujemy!

Nasz zespół w składzie Michał Styś kl 4 d, Mateusz Wilner i Oskar Stasik z 2 b wraz z opiekunem mgr Pawle Szczotem zajęli 1 miejsce w konkursie o Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej zorganizowanym na Wydziale Nauk o Zdrowiu Akademii Kaliskiej przy ul. Kaszubskiej 13.

Gratulacje!

Prawie Miszczowie

21 listopada 2022 obył się w kaliskiej Arenie finał Mistrzostw Kalisza w piłce ręcznej chłopców. Nasza drużyna stanęła do rywalizacji z ZSTE oraz ZSP2. Losowanie grup nie było zbyt optymistyczne, ponieważ to drużyny, które zawsze walczą o czołowe miejsca. Jednak nikt piłki nie odłożył do worka i rywalizacja była bardzo dobra. Wyniki nie odzwierciedlają przebiegu, ponieważ okazji na zdobycie bramki było zdecydowanie więcej. Niestety, troszkę zawiodła skuteczność. Mimo tego zostawiliśmy po sobie dobre wrażenie.

ZSE - ZSTE 3:7

ZSE - ZSP2 2:5

Reprezentację ZSE stanowili Wiktor Grzegorzek i Oskar Stasiak oraz Hubert Woźniak, Dawid Płucienniczak, Szymon Gruszka, Szymon Gruszka, Mateusz Ogórkiewicz, Kamil Ogórkiewicz, Miłosz Filipczak, Bartosz Przybylak, Wiktor Staszak, Kacper Kurczewski, Szymon Szewczyk. Drużynę przygotował Cezary Rudowicz, a opiekunem był Wojciech Kwieciński.

konferencja naukowa

22 listopada 2022 roku klasa 3A wzięła udział w konferencji naukowej odbywającej się w Akademii Kaliskiej. Podczas warsztatów uczniowie zgłębiali zagadnienia współpracy różnych jednostek i służb w bezpieczeństwie i porządku publicznym. Ponadto w praktyczny sposób uczyli się reagowania w przypadku zagrożenia terrorystycznego oraz działania zabezpieczeń w placówkach.

Opiekunem był p. Paweł Szczot.

Różnorodność w oczach dziecka

Grupa uczniów z klasy I e pod opieką pani Arlety Praiss przystąpiła do konkursu plastycznego „Różnorodność w oczach dziecka”.

Celem konkursu jest budowanie wspólnoty, przynależności do lokalnego społeczeństwa oraz integracja środowiskowo – edukacyjna z osobami ze zróżnicowanymi potrzebami. Ocenie podlegać będą oryginalność i pomysłowość w ujęciu tematu oraz estetyka wykonania.

13 grudnia nastąpi ogłoszenie wyników konkursu oraz uroczyste otwarcie wystawy z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych w Książnicy Pedagogicznej im. Alfonsa Parczewskiego w Kaliszu. Prace konkursowe zostaną zaprezentowane na wystawie będącej okazją do podkreślenia wrażliwości naszych uczniów na potrzeby osób niepełnosprawnych.

/Arleta Praiss/

Młodzieżowe Misje Gospodarcze

Kolejny raz uczniowie ZSE biorą udział w Młodzieżowych Misjach Gospodarczych. Tym razem do projektu zgłosiły się 2 zespoły, uczennice klasy 3D:

1 zespół: Klaudia Ratajczyk, Kasia Piotrowska, Kornelia Biernat, Natalia Olek,

2 zespół: Ola Bińczyk, Oliwia Walczak, Oliwia Juszczak, Karolina Janiak.

Życzymy powodzenia!

https://www.facebook.com/photo/?fbid=564726598991676&set=a.514407727356897

XIV Szkolny Konkurs Mitologiczny

21 listopada 2022 roku odbył się 14. Szkolny Konkurs Mitologiczny. W szranki stanęło 9 zawodników z różnych klas. 

Pierwsze miejsce zajęła Joanna Służewska z klasy Id.

Drugie miejsce zajął Kacper Kurczewski z kl. IIb.

Trzecie miejsce zajął Radosław Bodylski z kl.1g.

 

Drużynę reprezentująca naszą szkołę na konkursie międzyszkolnym w VLO będą tworzyli: Joanna Służewska z klasy Id, Radosław Bodylski z kl.1g i Szczot Oliwia z kl. Ig .

Konkurs zorganizowała pani Izabella Galuba-Bryja.

"Różnorodność w oczach dziecka" - konkurs

Zapraszamy kaliskie przedszkola i uczniów wszystkich szkół (podstawowych i ponadpodstawowych) do udziału w konkursie „Różnorodność w oczch dziecka” organizowanego z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. Rozstrzygnięcie konkursu i otwarcie wystawy prac odbędzie się 13 grudnia w Książnicy Pedgaogicznej im.A.Parczewskiego. Każdy uczestnik otrzyma dyplom i nagrodę.

Wszelkie prawa zastrzeżone przez
Zespół Szkół Ekonomicznych w Kaliszu
Projekt i realizacja:
Media Essence / mediaessence.pl