Godło Polski
BIP

Aktualności rok 2022/2023

150. rocznica Szkolnictwa Handlowego i Ekonomicznego w Kaliszu. Zjazd Absolwentów

W dniach 2-4 czerwca 2023 roku mialo miejsce bardzo ważne wydarzenie dla społeczności szkolnej. Świętowaliśmy 150. rocznicę Szkolnictwa Handlowego i Ekonomicznego w Kaliszu. Przy tej okazji odbył się także Zjazd Absolwentów.
Fotorelacja. Zdjęcia autorstwa Bartosza Pierzchalskiego:

VI edycja Konkursu Wiedzy o Przedsiębiorczości

2 czerwca 2023 na Wydziale Nauk Społecznych naszej Uczelni odbyła się VI edycja Konkursu Wiedzy o Przedsiębiorczości. Uczestniczyło w niej 100 uczniów szkół średnich kaliskich szkół: I L.O. im. A. Asnyka, II L.O. im T. Kościuszki, IV L.O. im. I.J. Paderewskiego, Zespół Szkół Ekonomicznych w Kaliszu oraz Zespół Szkół Techniczo-Elektronicznych im. księdza J. Sieradzana.
Wśród nagrodzonych znaleźli się: Jakub Bartosik - I miejsce, Gabriela Szczeblewska - II miejsce, III miejsce przypadło ex aequo dla Jakuba Kubisiaka, Agaty Symenko, Aleksandry Bińczyk, Karoliny Janiak i Sylwii Skowron.
Wszystkim nagrodzonym gratulujemy zwycięstwa i wysokiego poziomu wiedzy.
Organizatorem konkursu była Kamila Majewska wraz z Kołem Naukowym "Lokalna Samorządność".

mural odsłonięty na ścianie "Ekonomika"

Na ścianie Zespołu Szkół Ekonomicznych przy ul. Legionów w Kaliszu w sobotę 3 czerwca 2023 roku oficjalnie odsłonięto mural autorstwa Wojciecha Rokosza. Malunek powstał z okazji 150-lecia Szkolnictwa Handlowego i Ekonomicznego w Kaliszu.

Na samej górze muralu jest Merkury, grecki bóg kupców i handlowców. To taki symbol, który widniał na czapkach uczniów w dawnej "handlówce". Czepki były zielone więc zadbaliśmy by nie zabrakło tego koloru na muralu. Pojawił się również wizerunek naszego patrona. Generał Mieczysław Makary Smorawiński jest naszym patronem od 2010 roku. Postaraliśmy się aby wreszcie ta szkoła była kojarzona z patronem. Generał był absolwentem tej szkoły co jest dodatkowym atutem. Kolejnym elementem są grafiki Władysława Kościelniaka, również naszego absolwenta, a rok 2023 w Kaliszu jest poświęcony braciom Kościelniakom - w czasie odsłonięcia powiedziała Agnieszka Korotczuk dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych w Kaliszu. 

150 balonów

Pomysłowość, zaangażowanie i umiejętność tworzenia balonowych aranżacji sprawiły, że uczennice kl. IIe: Nadia Makarońska, Paulina Kolonko i Maja Wawszczak przyozdobiły naszą szkołę na obchody 150 – LECIA SZKOLNICTWA HANDLOWEGO I EKONOMICZNEGO, a wielu uczniów wsparło tę inicjatywę.

                                                          

                                                                                Lidia Fabisiak

TURNIEJ PIŁKARSKI PADEREWSKIEGO

1 czerwca 2023 reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora IV Liceum Ogólnokształcącego w Kaliszu. Do rywalizacji zgłosiły się trzy zespoły: IV LO w Kaliszu, II LO w Kaliszu oraz nasza ekipa. Nasza reprezentacja w pierwszym meczu uległa drużynie II LO 1:2. Bramkę dla naszej drużyny zdobył Miłosz Bałoniak. W kolejnym pojedynku bramki dla ekonomistów zdobyli: Miłosz Bałoniak i Fabian Zydorek. Niestety pojedynek zakończył się naszą porażką. W klasyfikacji końcowej zajęliśmy trzecie miejsce. Turniej wygrali gospodarze, a na drugim miejscu uplasowali się „Kościuszkowcy”. Dziękujemy naszym futbolistom za zaangażowanie, ambicję, chęć zwycięstwa i grę fair play. W skład reprezentacji wchodzili: Oskar Stasik, Miłosz Bałoniak, Dawid Przybył, Mateusz Ogórkiewicz, Kamil Ogórkiewicz, Dawid Krenc i Fabian Zydorek, Konrad Dziarski. Opiekunem w zastępstwie Pana Kwiecińskiego była Pani Izabela Paluszczak.

SIATKÓWKA PLAŻOWA DZIEWCZĄT

15 maja na terenie kaliskiego Aquaparku odbyły się Mistrzostwa Kalisza w Plażowej Piłce Siatkowej. Naszą Szkołę reprezentowały Martyna Kopała oraz Natalia Woźniak. Turniej rozgrywany był systemem brazylijskim, jeden set do 21 punktów. Wzięło w nim udział 14 zespołów szkół ponadpodstawowych. Nasze dziewczęta pierwszy swój mecz rozegrały z reprezentacją Gastronomika, który niestety przegrały. W drugim meczu spotkały się z dziewczętami z II LO, które udało im się pokonać. Niestety w trzecim spotkaniu uległy reprezentacji ZSPP, czym zakończyły swój udział w turnieju.

Odwiedziny grobów zmarłych Dyrektorów i Nauczycieli Ekonomika

W dniu 31.05.2023r. uczniowie klasy 1a wraz z wychowawczynią panią Beatą Sobczak i absolwentami szkoły udali się na Cmentarz Miejski w celu upamiętnienia dyrektorów i absolwentów Zespołu Szkół Ekonomicznych w Kaliszu.

Przypominamy raz jeszcze o zbliżających się egzaminach zawodowych

Sesja LATO 2023 

 

1. Część pisemna – elektroniczny system przeprowadzania egzaminu. :    

   06.06.2023r. - EKA.04, , HAN.01, PGF.07

 

2. Część pisemna z wykorzystaniem arkuszy i kart odpowiedzi:

02.06.2023r. - AU.30

 

2. Część praktyczna :

   13.06 – 16.06.2023r.

HAN.01, EKA.04, EKA.05, PGF.07, AU.36, AU.30

 

Szczegółowy harmonogram egzaminów ( daty, godziny, sale) dostępny jest jak co roku  w gablocie na  parterze.

150 pojęć ekonomicznych na 150 lecie szkoły

Uczniowie z klas 4b, 3a, 3b, 3d  oraz 1e, by uczcić 150 - lecie naszej szkoły przygotowali 150 pojęć ekonomicznych - objaśnionych w formie słownej i graficznej.

Opracowane prace posłużą jako pomoc w utrwaleniu zdobytej wiedzy i powtórzeniu materiału przed egzaminem potwierdzającym kwalifikacje zawodowe.

                                                   / Renata Ignasiak/

Gra miejska

26.05.2023r. nasza szkoła była organizatorem Gry Miejskiej Śladami szkolnictwa handlowego i ekonomicznego w Kaliszu.

Odwiedziliśmy miejsca dawnych szkół handlowych i ekonomicznych, poznaliśmy ich historię i dzieje kaliskiego handlu. Uczestnicy gry wykonywali zadania związane z tematyką gry. Podczas gry miejskiej naszym przewodnikiem był były nauczyciel naszej szkoły Piotr Sobolewski. Do gry przystąpiły drużyny ze szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Wygrała grupa uczniów I LO im. Adama Asnyka. Wszystkim, którzy wzięli udział w dzisiejszej grze, serdecznie gratulujemy i dziękujemy.

 

Wszelkie prawa zastrzeżone przez
Zespół Szkół Ekonomicznych w Kaliszu
Projekt i realizacja:
Media Essence / mediaessence.pl