Godło Polski
BIP

pracownie ekonomiczne

chór Ekonomicanto

pracownie ekonomiczne

Aktualności rok 2013/ 2014

lekcja na temat bezpiecznych wakacji

Dnia 25 czerwca 2014 roku Policja w Kaliszu wspólnie z ratownikami medycznymi zorganizowała w parku Przyjaźni lekcję na temat bezpiecznych wakacji. Do udziału zaproszono uczniów. Uświadomiono młodym ludziom, z jakim zagrożeniami mogą się spotkać w czasie letniego wypoczynku, a także w jaki sposób uniknąć niebezpiecznych sytuacji. Policjanci, strażacy i ratownicy medyczni wskazywali, w jaki sposób najmłodsi mogą się bawić, aby letni wypoczynek był dla nich bezpieczny. Plenerową lekcję podsumował podinsp. Andrzej Haraś.W organizację imprezy włączył się Urząd Miejski w Kaliszu, Ośrodek Sportu, Rehabilitacji Rekreacji w Kaliszu oraz uczniowie klas mundurowych Zespołu Szkół Ekonomicznych w Kaliszu.

sukces w konkursie "Ad fontes!"

W marcu 2014 roku Archiwum Państwowe w Kaliszu ogłosiło konkurs „Ad fontes! Odkrywamy Tajemnice Kalisza i Regionu kaliskiego”, była to jubileuszowa dwudziesta edycja. Tegoroczny konkurs oscylował wokół rocznic (spalenie miasta, 25. rocznica wolnych wyborów, etc.). Spośród pięciu tematów, uczestnicy byli zobligowani do wyboru i opracowania trzech zagadnień. Zespół Szkół Ekonomicznych w Kaliszu reprezentowało 32 uczniów.

Inną formą konkursu było zaprojektowanie logo. Z naszej szkoły wpłynęło 89 prac.

 

16 czerwca br. w Sali Recepcyjnej kaliskiego Ratusza laureatom konkursu wręczono nagrody.

Prace były różnorodne pod względem formy- pojawiły się prace tradycyjne-opisowe, makiety, plakaty, prezentacje multimedialne, a także filmy. Poziom prac zgłoszonych do tegorocznych zmagań był bardzo wysoki.

11 zespołów uczniowskich z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Kaliszu pod opieką Izabelli Galuby-Bryi opracowało odpowiedzi na pytania konkursowe. Korzystali z różnych źródeł: zasobów Archiwum Państwowego, zbiorów Książnicy Pedagogicznej i bibliotek, konsultowali się z przewodnikami kaliskimi (Piotrem Sobolewskim, Barbarą Galubą), byli przy pomnikach, na cmentarzach, etc. Prace konkursowe przybrały różne, bardzo oryginalne i niezwykle ciekawe formy.

Uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych w Kaliszu zdobyli WSZYSTKIE nagrody i wyróżnienia w kategorii szkół ponadgimnazjalnych:

  • Agnieszka Janiak, Joanna Safian i Martyna Świderska z kl. IIa – Nagroda Prezydenta Miasta Kalisza,
  • Radosław Duras i Margerita Majtas z kl. II c i Roksana Werecka z kl. III Pu- Nagroda Starosty Kaliskiego,
  • Małgorzata Jerzak, Patrycja Gadomska i Sara Ziąbkowska z kl. III Zk- Nagroda Główna ufundowana przez Archiwum Państwowe w Kaliszu,
  • Agata Duras z kl. II c i Marta Paś z kl. I a - Nagroda Głowna ufundowana przez Archiwum Państwowe w Kaliszu,
  • Emilia Kupaj, Justyna Łęczycka i Natalia Maciaszek z kl. II b- Nagroda Główna ufundowana przez Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu,
  • Joanna Jezierska, Beata Ugorna i Daniel Pawlak absolwenci klasy IV Zf – wyróżnienie za wykonanie nieszablonowej pracy,
  • Paulina Grzelak, Weronika Bardowska i Daria Nowak z kl. III PU – wyróżnienie,
  • Malwina Bryła, Emilia Ciszewska i Paulina Powązka z kl. Id – wyróżnienie.

 

Ponadto w konkursie na logo organizatorzy postanowili wyróżnić (nagrody głównej nie przyznano):

Milenę Adamiak z kl. Ic, Chwiłkowskiego Bartosza z kl. Ib, Emilię Ciszewską z kl. Id, Piotra Dorucha z kl. Ib, Gabrielę Kasprzak z kl. Ic, Annę Posiłek z kl. Id i Sylwię Grzelczyk z kl. Ic.

 

projekt „Trzeźwe życie”

Dnia 10 czerwca 2014 roku trzyosobowe grupy uczniów ze wszystkich klas uczestniczyły w podsumowaniu projektu „Trzeźwe życie” prowadzonego przez przedstawicieli Fundacji BĄDŹMY RAZEM. Projekt został zrealizowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

Uczniowie brali udział w koncercie i warsztatach przygotowanych przez studentów UAM i wokalistę zespołu Oddział Zamknięty Jarosława Wajka.

„Dzień Przyjaciół Piłki Nożnej 2014”

W ramach obchodów Święta Miasta Kalisza został zorganizowany „Dzień Przyjaciół Piłki Nożnej 2014”, który odbywa się corocznie w rocznicę rozpoczęcia UEFA EURO 2012. Podczas tego piłkarskiego święta na boiskach w całej Polsce rozgrywane są wielkie mecze radości i przyjaźni.

Tegoroczne „Wielkie Mecze Przyjaciół Piłki Nożnej” były połączone z akcją „ Razem wygrywamy z rakiem piersi!” pod patronatem honorowym dra inż. Janusza Pęcherza Prezydenta Miasta Kalisza.

Uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych w Kaliszu włączyli się w organizację imprezy i dnia 8 czerwca w Parku Miejskim w czasie Festiwalu Smaków rozdawali ulotki nt. walki z rakiem.

promocja oficerska w COSSW

W dniu 06 czerwca 2014 roku przedstawiciele klas Ia, Ib i Ic o profilu prawno – policyjnym uczestniczyli w Promocji Oficerskiej. Uroczystość odbyła się w Centralnym Ośrodku Szkolenia Służby Więziennej w Kaliszu.

Pierwszy stopień oficerski nadaje w Polsce Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, a wręczenie tego stopnia stanowi element ceremoniału wojskowego, nawiązującego do średniowiecznej tradycji rycerskiej – pasowania na rycerza.

BIEG KOPERNIKA - MŁODZI DLA WOLNOŚCI

Dnia 4 czerwca 2014 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Biegu Kopernika, który zorganizowało III Liceum Ogólnokształcace im. M.Kopernika w Kalisza. Bieg był jednym z elementów projektu Młodzi dla Wolności - 25 lat demokracji w Polsce pod patronatem Prezydenta Miasta Kalisza. W biegu startowały wszystkie klasy z III LO w Kaliszu oraz  uczniowie naszej szkoły czyli ogółem 458 uczestników. Celem biegu było uczczenie 25 rocznicy wolnych wyborów w Polsce, popularyzacja biegania jako formy aktywnego trybu zycia oraz popularyzacja wspólnego spedzania czasu wolnego i integracja środowiska szkół ponadgimnazjalnych. Biegi miały charakter drużynowy - każda klasa stanowiła jedną drużynę. Naszą szkołę reprezentowały klasa IC, IIC oraz chłopcy z klasy IIA. Dziewczęta miały do pokonania dystans 500 m, chłopcy 850 m, a uczniowie zwolnieni marsz lub marszobieg na dystansie 350 m. Bieg odbywał sie na czas i liczył sie do momentu przebiegniecia przez linię mety ostatniego ucznia bądź uczennicy danej klasy. W wyniku rywalizacji dziewczęta z klasy IC wspierane przez chłopców z klasy IIA zajęły II miejsce w całej imprezie zdobywając okazały puchar. Należy dodać, ze uroczyste wręczenie pucharu nastąpiło przed Villą Calisia na ulicy Aleji Wolności w Kaliszu przy okazji obchodów Święta Wolności, a nasze biegaczki i biegacze odebrali puchar z rąk Prezydenta Miasta Kalisza Janusza Pęchęrza. Opiekunami naszej ekipy byli pani Iwona Jabłońska, pani Izabela Paluszczak, pani Daniela Suliga oraz pan Cezary Rudowicz.

Nabożeństwo za Wolną Ojczyznę

Dnia 4 czerwca 2014 roku odbyło się uroczyste Nabożeństwo za Wolną Ojczyznę z udziałem Korpusu Honorowego Centralnego Ośrodka Szkolenia Służb Więziennych w Kaliszu, pocztów sztandarowych oraz delegacji uczniów. Mszę celebrował Ksiądz Biskup Edward Janiak. Uroczystość uświetnił udział pocztu sztandarowego ZSE.

Po nabożeństwie miało miejsce otwarcie i zwiedzanie wystawy fotograficznej upamiętniającej 25. rocznicę odzyskania wolności.

gala finałowa VII Diecezjalnego Festiwalu Pieśni Religijnej

Dnia 3 czerwca 2014 roku w Parafii NMP Królowej Polski w Kaliszu odbyła się gala finałowa VII Diecezjalnego Festiwalu Pieśni Religijnej „W hołdzie Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II”. Organizatorem festiwalu była Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II  oraz parafia NMP Królowej Polski.

Uroczystość zaszczycili swą obecnością min. Ksiądz Biskup Edward Janiak, Prezydent Miasta Kalisza dr Janusz Pęcherz, Starosta Kaliski Krzysztof Nosal, Naczelnik Wydziału Edukacji Mariusz Witczak i radni kaliscy.

Zespół Szkół Ekonomicznych w Kaliszu reprezentował Piotr Jaśkiewicz, który brawurowo zaśpiewał piosenkę z repertuaru Mieczysława Szcześniaka pt. „Moje wędrowanie”. Piotr wyśpiewał sobie drugie miejsce i otrzymał w nagrodę tablet ufundowany przez Starostę Powiatu Kaliskiego.

Opiekunem laureata była pani Izabella Galuba-Bryja.

Msza Święta za Miasto i Mieszkańców

Dnia 1 czerwca 2014 roku w Bazylice św. Józefa Ksiądz Biskup Edward Janiak celebrował uroczystą Mszę Świętą za Miasto i Mieszkańców. Zapoczątkowano w ten sposób obchody Święta Miasta Kalisza. We Mszy wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych z prezydentem Januszem Pęcherzem i Radosławem Kołacińskim, przewodniczącym Rady Miejskiej, na czele, a także reprezentanci stowarzyszeń i organizacji, szkół ( także poczet Zespołu Szkół Ekonomicznych w Kaliszu) oraz mieszkańcy Kalisza. Wyjątkową oprawę Mszy zapewniło Kaliskie Bractwo Strzelców Kurkowych.

debatujemy

Dnia 29 maja 2014 roku w naszej szkole odbyła się debata na temat wizji i misji szkoły. Została ona zorganizowana przez prezydium Samorządu Uczniowskiego, pod opieką pani Agaty Litwackiej i pani Magdaleny Sztandery. W debacie uczestniczyły wszystkie trójki klasowe. Zostały przedstawione trzy modele wizji szkoły. Uczniowie, którzy brali udział w dyskusji chętnie i ze szczególnym zaangażowaniem wypowiadali swoje zdanie na temat tych propozycji. Każda trójka klasowa wypełniała ankietę na temat wizji i misji szkoły, a także wybierała model, który według nich jest najlepszy.      
Prezydium samorządu szkolnego zebrało dużo ważnych informacji i propozycji, które z pewnością wykorzysta w tworzeniu nowej wizji i misji szkoły. Twórcza atmosfera spotkania pozwoliła uczniom przedstawić najlepsze cechy absolwenta ZSE, które chcielibyśmy kształtować.

Wszelkie prawa zastrzeżone przez
Zespół Szkół Ekonomicznych w Kaliszu
Projekt i realizacja:
Media Essence / mediaessence.pl