Godło Polski
BIP

Biblioteka

To koło zrzeszające uczniów lubiących czytać, zafascynowanych literaturą i kulturą. Celem naszych działań jest wywołanie mody na czytanie wśród młodzieży i dorosłych – tak by czytanie stało się potrzebą, nawykiem, przeżyciem i przyjemnością.

Działamy na wielu płaszczyznach:

- redagujemy kronikę szkolną,

- „POCZYTAJ MI!” - z inicjatywy uczniów współpracujemy z Przedszkolem PLUSZAKI w Kaliszu. Uczniowie prowadzą zajęcia czytelnicze dla pięciolatków, czytają im bajki, wiersze, a nawet sami układają opowieści zawierające treści pedagogiczne.

 

- „MOJE SPOTKANIE Z LITERATURĄ” – spotkania odbywają się z inicjatywy uczniów, ich celem jest zaprezentowanie kolegom zainteresowań czytelniczych, fascynacji literackich, a wszystko to w bardzo lapidarnej formie dużej przerwy,

- „JA CZYTAM!” - Biblioteka szkolna przystąpiła do kampanii, której honorowym patronem jest Minister Edukacji Narodowej.  Celem kampanii jest rozwijanie kompetencji czytania, która jest niezbędna na wszystkich przedmiotach, dlatego za jej rozwój odpowiadają wszyscy nauczyciele. Każdy jest w stanie wyrecytować je z pamięci: czytanie jest ważne, młodzież nie czyta, to potrzebne podczas egzaminów, szkoła powinna tego nauczyć… Osiągniemy to wspólnie przez organizację Dyskusyjnego Klubu Edukacyjnego – jeżeli czytasz i jesteś z tego dumny, i to Cię wyróżnia, i chcesz wyruszyć z nami w podróż do świata literatury – zapraszamy do biblioteki!

- Ekonomik Book Challenge – to akcja wykorzystująca portal społeczności owy facebook do popularyzacji czytelnictwa. W wesołej konwencji recenzujemy książki i nominujemy do czytania innych.

- czeka nas mnóstwo KONKURSÓW popularyzujących czytanie, np. konkurs fotograficzny „Przyłapani na czytaniu”, konkurs wiedzy mitologicznej, konkurs na prezentację multimedialną o życiu i twórczości Jana Pawła II, Ad fontes – konkurs o Kaliszu.

Opieka – Izabella Galuba-Bryja

58W naszej szkole ogromną rolę w rozwoju kultury czytelniczej ogrywają "Biblioteczni przyjaciele". Jest to grupa młodych i energicznych ludzi, których łączy zamiłowanie do książek, ale nie tylko. Mają oni szerokie horyzonty myślowe, chcą wciąż pogłębiać swą wiedzę i cieszą się rozmaitymi uzdolnieniami artystycznymi. Opiekunem tej wesołej gromadki jest nauczyciel- bibliotekarz mgr Izabella Galuba-Bryja. I ty możesz do nich dołączyć. Nieważne, czy jesteś szkolnym prymusem, czy też nie. W tych progach każdy jest miłe i ciepło witany. Zapraszamy!!

W naszym Kole działają 3 sekcje:

 

 • Udostępniania i konserwacji zbiorów

  Praca ta kształtuje u uczniów dokładność. Osoby będące w tej sekcji cieszą się opinią odpowiedzialnych i systematycznych młodych ludzi.

 

 • wystaw i imprez

  Jest to praca najbardziej absorbująca i wymagająca talentu plastycznego oraz poczucia estetyki.
 
 • informatyczna

  Uczniowie pracujący w sekcji informatycznej muszą posiadać umiejętność obsługi komputera oraz stosowania różnorodnych technik komputerowych.


 

 

Zadania szkolnego Koła Przyjaciół Biblioteki

 • wykonywanie wystaw i gazetek okolicznościowych
 • projektowanie plakatów i napisów informacyjnych
 • prowadzenie kroniki szkolnej
 • wizualna promocja literatury i poezji
 • wyszukiwanie informacji prasowej do teczek tematycznych
 • prowadzenie strony internetowej szkoły
 • dbałość o estetykę biblioteki szkolnej

"Każdy z nas robi to,w czym czuje się najlepiej."

"To co robimy, to nasz mały wkład w życie to nasz mały wkład w wizerunek nie tylko biblioteki, ale i całej szkoły."

"Praca na rzecz biblioteki uczy odpowiedzialności,systematyczności i dokładności."

administrator
Wszelkie prawa zastrzeżone przez
Zespół Szkół Ekonomicznych w Kaliszu
Projekt i realizacja:
Media Essence / mediaessence.pl