program edukacyjny „Wybierz Życie - Pierwszy Krok”

W roku szkolnym 2016/2017 w Zespole Szkół Ekonomicznych w Kaliszu realizowany będzie program edukacyjny „Wybierz Życie - Pierwszy Krok” .  Głównym założeniem programu jest Stworzenie świadomości zagrożenia rakiem szyjki macicy i innych chorób wywoływanych zakażeniem wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV) u młodych ludzi. Problem raka szyjki macicy nie może być kwestią wstydliwą i unikaną.  Program ma za zadanie poniesienie świadomości  istnienia zagrożenia zakażeniem HPV i jego konsekwencji.  Z założenia ma przygotować młodych ludzi do dorosłego życia. Zasadnicze znaczenie ma połączenie problemu raka szyjki macicy ze stanem zdrowia prokreacyjnego. Realizatorami projektu w szkole są: pielęgniarka szkolna Elżbieta Popęda oraz pedagog Agnieszka Wojcieszak.