Projekt „ Otwarta firma”

W dniach 18-24 listopada 2013r. uczniowie klasy IIa uczestniczyli w projekcie „Otwarta firma”. Projekt realizowany był w ramach obchodów  Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Patronat nad realizacją projektu objęła Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości.

W ramach „Biznesu przy tablicy” realizowano obszar „ Etyczny biznes”. Z przedstawicielem biznesu – właścicielem agencji reklamowej uczniowie zgłębiali tajniki etycznego działania w biznesie.  Zdobywali wiedzę dotyczącą odpowiedzialnego biznesu, dlaczego warto w biznesie postępować etycznie oraz jakie są konsekwencje etycznego i nieetycznego postępowania w biznesie.

W efekcie udziału w projekcie uczniowie poznali specyfikę działania agencji reklamowej, zweryfikowali swoje wyobrażenia o funkcjonowaniu firmy, uświadomili sobie konieczność i konsekwencje etycznego postępowania w biznesie.

Iza