Godło Polski
BIP

pracownie ekonomiczne

chór Ekonomicanto

pracownie ekonomiczne

Aktualności rok 2021/2022

zbiórka tekstyliów „Milion dla Jagódki”!

Pamiętacie Jagódkę? Maleńką wojowniczkę – niespełna dwuletnią dziewczynkę, która walczy z SMA. Lek na tę chorobę kosztuje 10 mln zł.

a my GRAMY O MILION dla Jagódki!

Przyłącz się do nas!

Co zbieramy?

UBRANIA I INNE TEKSTYLIA (NP. OBRUSY, FIRANY, ZASŁONY)

Muszą być czyste.

Fundacja wpłaci określoną kwotę na konto Jagódki za każdy kilogram zebranych tekstyliów.

szczegóły na filmiku:

https://www.facebook.com/fundacjachops/videos/575213440737936

 

Zbieramy do 15 września w bibliotece szkolnej.

pokonkursowo

Na stronie Muzeum Auschwitz-Birkenau ukazała się obszerna relacja z wręczenia nagród konkursowych. Tam także nagrodzone prace zebrane i opublikowane w katalogu w formacie PDF.

https://www.auschwitz.org/muzeum/aktualnosci/auschwitz-a-postrzeganie-wspolczesnego-swiata-wyniki-ogolnopolskiego-konkursu,2311.html

Zachęcamy do czytania. 

PRZYRODA W OBIEKTYWIE

W dniach 22.06.2022 do 24.06.2022 w ZSE została zorganizowana wystawa fotografii PRZYRODA W OBIEKTYWIE artysty fotografa Jacka Pałczyńskiego.

Wystawę można podziwiać na korytarzach budynku szkoły. Organizatorami wystawy są: Agata Pierzchalska i Roman Walendowski.

Zapraszamy!!!

wartościowa szkoła :)

W roku szkolnym 2021/2022  w Zespole Szkół Ekonomicznych w Kaliszu realizowany był ogólnopolski projekt „Szkoła promująca wychowanie ku wartościom”.

 Celem projektu jest kształtowanie właściwych postaw uczniów, wychowanie ku wartościom oraz uwrażliwienie na prawdę i dobro. Projekt obejmuje m.in. działania mające na celu rozwijanie postaw szlachetności, zaangażowania społecznego, empatii, wrażliwości na uniwersalne wartości.

Działania, które zrealizowała szkoła w ramach tego: przeprowadzenie lekcji "mój przyjaciel jest inwalidą", przeprowadzenie festiwalu piosenki patriotycznej, promowanie idei wolontariatu, działalność na rzecz społeczności lokalnej, organizacja debaty „Co znaczy być dobrym i prawym człowiekiem”, organizacja konkursu plastycznego „Pomocna dłoń", przeprowadzenie we wszystkich klasach pogadanek nt. „Doceniam to co mam i chcę pomagać innym".

Realizacja działań została oceniona pozytywnie przez komisję i w związku z powyższym nasza szkoła uzyskała certyfikat „Szkoły Promującej wychowanie ku wartościom”.

Szkolnym koordynatorem tego przedsięwzięcia była pedagog Agnieszka Wojcieszak.

.

 Zachęcamy do udziału w wydarzeniu organizowanym przez Ośrodek Sportu Rehabilitacji i Rekreacji

zapraszamy

na początku września będzie miało miejsce wydarzenie i zachęcamy uczniów do właczenia się w nie.
3 września, w ramach Święta ulicy Niecałej, kaliszanie będą bić rekord w liczbie par tańczących poloneza.
Zachęcamy uczniów oraz dzieci z przedszkoli do wzięcia udziału w tym wydarzeniu - objętym patronatem honorowym przez Prezydenta Miasta Kalisza.

Debata

Dnia 13 czerwca 2022r. odbyła się debata zorganizowana przez klasę IIa z p.  prof. A. Litwicką i klasę IIe z p. prof. Lidią Fabisiak na temat ,,Metod i sposobów nauczania oraz presji społecznej i panujących stereotypów” . Główne tematy jakie zostały poruszone podczas debaty to sposoby utrwalania wiedzy, czy materiał przerabiany w szkole podstawowej w jakikolwiek sposób przydaje się w szkole średniej, jak długo uczniowie pamiętają to co przyswajają przed sprawdzianami. Druga część debaty poświęcona była presji społecznej, czego  konkretnie dotyczy oraz z jakimi najczęściej młodzież spotyka się stereotypami. Uczniowie przygotowali  wcześniej ankiety dla swoich rówieśników na wynikach których posiłkowali się podczas dyskusji. W debacie oprócz klasy IIa i IIe uczestniczyła również klasa IIb.

WYJSCIE INTEGRACYJNE

W pogodny i ciepły czerwcowy dzień klasa II e wraz z wychowawcą Lidią Fabisiak i nauczycielem p. Pawłem Patysiakiem postanowiła wybrać się na integracyjny  spacer po mieście i po parku. Po długiej wędrówce przyszedł czas na wspólne rozmowy przy lodach i innych smakołykach. Pogoda dopisała, humory też, zwłaszcza, że niedługo już wakacje :)

Wycieczka przedmiotowa

Dnia 20 maja 2022r. grupa technika handlowca z klasy IIe wraz z nauczycielem Lidią Fabisiak udała się na wycieczkę przedmiotową do jednostek handlu detalicznego.

Celem wycieczki było zapoznanie się z aranżacją witryn sklepowych i zasadami budowy wystaw handlowych czyli tzw. visual merchandising. Podczas wycieczki uczniowie stwierdzili, że   profesjonalnie zaprojektowane witryny przyciągają uwagę potencjalnego klienta, zachęcają do zapoznania się z asortymentem i do zakupów, ale to również sztuka przekazu, kreacji oraz różnorodność form, które urzekają, zachwycają, intrygują, a przede wszystkim – sprzedają.

Wygrana w ogólnopolskim konkursie

Dnia 20 czerwca w Oświęcimiu odbyło się podsumowanie ogólnopolskiego konkursu AUSCHWITZ A POSTRZEGANIE WSPÓŁCZESNEGO ŚWIATA

Konkurs zorganizowało Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście

I miejsce w konkursie zajęła Justyna Nawrotkiewicz i odebrała nagrodę z rąk Andrzeja Kacorzyka - dyrektora Międzynarodowego Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście, wicedyrektora Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu.

Justynka dostała bon o wartości 500 zł i książki. Razem z opiekunką wzięły udział w warsztatach antydyskryminacyjnych.

Warto podkreślić, że poziom konkursu był niezwykle wysoki, brali w nim udział uczniowie z całej Polski - uczestnicy projektu "Łączyła ich Niepodległa".

Opieka merytoryczna - Izabella Galuba-Bryja.

Wszelkie prawa zastrzeżone przez
Zespół Szkół Ekonomicznych w Kaliszu
Projekt i realizacja:
Media Essence / mediaessence.pl