ogólnopolski program „Ars, czyli jak dbać o miłość”

W roku szkolnym 2016/2017 w Zespole Szkół Ekonomicznych w Kaliszu kontynuowany będzie program „ARS czyli jak dbać o miłość”,  program rekomendowany jest przez Ministerstwo Zdrowia. Wyjątkowość programu „ARS, czyli jak dbać o miłość?” autorstwa Pana dr. Krzysztofa Wojcieszka, polega na nowoczesnym  podejściu do profilaktyki uzależnień, opartym o wartości uznawane przez młodych ludzi. Głównym celem programu pt. „ARS, czyli jak dbać o miłość?” jest ograniczenie używania substancji psychoaktywnych przez młodzież (np. alkoholu, tytoniu, narkotyków i dopalaczy), także w kontekście przyszłych ról rodzicielskich. Program  jest już czwarty rok z rzędu w naszej szkole a koordynatorem jest pedagog szkolny Agnieszka Wojcieszak.