Godło Polski
BIP

pracownie ekonomiczne

chór Ekonomicanto

pracownie ekonomiczne

Aktualności rok 2015/ 2016

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2015 / 2016

Dnia 24 czerwca 2016 roku w Zespole Szkół Ekonomicznych, podobnie jak we wszystkich innych szkołach w całej Polsce, odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016. Po pracowitych dziesięciu miesiącach nadszedł wreszcie czas na zasłużony odpoczynek. 

Uroczystość zakończenia przygotował Samorząd Uczniowski. Rozpoczęto od podziękowań dla nauczycieli i Dyrekcji; podsumowano rok szkolny, prezentując poziom edukacji, przypomniane zostały też konkursy i akcje charytatywne, w których brała udział młodzież Ekonomika. Był to rok obfitujący w sukcesy w konkursach, turniejach, zawodach, akcjach z najrozmaitszych dziedzin. Pani Dyrektor, Magdalena Mocna, składała podziękowania całej społeczności szkolnej. Następnie wraz z wychowawcami wręczała nagrody i dyplomy tym, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce i wykazali się najlepszą frekwencją. Warto podkreślić, że ponad 40 uczniów uzyskało świadectwo z czerwonym paskiem, czyli średnią ocen wyższą niż 4,75.

Nagrody dla najlepszych uczniów ufundowali: Pani Marzena Wodzińska z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego i Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, Komendant Centralnego Ośrodka Szkolenia Służb Więziennych w Kaliszu, Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Kaliszu, Komendant Straży Granicznej Placówki w Kaliszu, Dyrektor Regionalnej Izby Gospodarczej oraz Rada Rodziców ZSE.

W progach szkoły gościliśmy przedstawicieli instytucji, z którymi nasza szkoła bardzo aktywnie współpracowała:

-Dyrektor Archiwum Państwowego w Kaliszu panią Grażynę Szlender,

- dyrektora Caritas Diecezji Kaliskiej ks. Jacka Andrzejczaka i koordynatora szkolnych kół Caritas panią Magdalenę Glinkowską,

- Dziekana Wydziału Zarządzania doc. dr Jan Frąszczaka z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Kaliszu,

- komendanta Straży Granicznej placówki w Kaliszu pana majora Roberta Kaczmarka,
- dyrektora Regionalnej Izby Gospodarczej pana Andrzeja Spychalskiego,

-przedstawiciela Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej pana majora Piotra Jarczewskiego,

- Przedstawiciela Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu podkomisarza Sebastiana Taranka, 

- kierownika klubu „Blaszak” Kaliskiej Spółdzielni Mieszkaniowej  - panią Agnieszkę Dobrzańską,

- honorowego prezesa Koła Absolwentów pana Gustawa Elbla,
- przedstawicielkę Rady Rodziców panią Małgorzatę Przytułę.

Podsumowano wiele konkursów –olimpiadę języka angielskiego, konkurs fotograficzny „Miłosierdzie w działaniu”, innowację matematyczną „Matematyka w praktyce – odkrywanie świata z matematyką”.

Uhonorowano także uczniów z najwyższą frekwencją -"Złotą dziesiątkę chodziarzy". Cieszy fakt, że coraz więcej uczniów pretenduje do miana osoby z wysoką frekwencją, a kilkoro uczniów miało stuprocentową obecność na zajęciach.

Przewodnicząca SU  w imieniu uczniów pożegnała nauczycieli odchodzących w tym roku z naszej placówki - księdza Włodka Muszalskiego.

Program artystyczny na wesoło przygotowali uczniowie klasy IIIa pod kierunkiem pani Beaty Sobczak.

 

Wkręcamy się w pomoc

Dobiegła końca tegoroczna akcja "Wkręć się w pomoc" organizowana przez Szkolne Koło Wolontariatu. Przez cały rok szkolny uzbieraliśmy ok. 300 kg plastikowych nakrętek. Dochód uzyskany z ich sprzedaży pomoże w rehabilitacji małej czteroletniej Laury Kończyńskiej chorej m.in. na rozszczep kręgosłupa.

Przypominamy, że w przyszłym roku szkolnym, zaraz po wakacjach wracamy do zbiórki nakrętek. Zachęcamy do wkręcenia się w pomoc.

Podziękowania

Na ręce Pani Dyrektor Magdaleny Mocnej spłynęły podziękowania za pomoc w organizacji uroczystej Gali podsumowującej projekt edukacyjno-profilaktyczny "Więzienie Stracony Czas", która odbyła się 10 czerwca br.

Podziękowania także otrzymała pani Agnieszka Wojcieszak oraz występujący w czasie Gali uczniowie. Podziękowania przesłał ppłk Krzysztof Jędrzejak.

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2015 / 2016

24 czerwca 2016 roku

Ø godz.9:30   - podsumowanie roku szkolnego 2015 / 2016,

- wręczenie świadectw z wyróżnieniem,

- nagrodzenie „10  Najlepszych Chodziarzy”,

- przygotowanie akademii – klasa III a

Udział biorą delegacje 10-osobowe wyznaczone przez wychowawców  (obowiązuje strój galowy, klasy mundurowe w mundurach).

  • godz. 11:00          - spotkanie z wychowawcami klasach.

 

Klasa:                         Wychowawca:                                

I a                               - mgr Agnieszka Korotczuk - sala 26

I b                               - mgr Jakub Cholajda - sala 21

I c                               - mgr Agata Pierzchalska - sala 24

I d                               - mgr Lidia Fabisiak - sala 20

I e                               - mgr Dominika Pawlikowska - sala 24

II a                              - mgr Roman Walendowski - sala 16

II b                             - mgr Wioletta Dydo - sala 32

II c                              - mgr Izabela Paluszczak - sala 36

II d                             - mgr Tomasz Walendowski - sala 30

II e                              - mgr Monika Majchrzak  - sala 15

III a                            - mgr Beata Sobczak - sala 25

III b                            - mgr Anna Borkowska - sala 23

III c                            - mgr Bogumiła Bielak - sala 33

III d                            - mgr Monika Walendowska - sala 38

III e                            - mgr Klaudia Klamka - sala 14

z wizytą w Archiwum

Dnia 21 czerwca 2016 roku klasa III b pod opieka pana Jerzego Nowaka udała się do Archiwum Państwowego w Kaliszu w celu zwiedzenia wystawy dokumentów związanych z Konstytucją 3 Maja oraz poznania arkan związanych z konserwacją dokumentów. Wycieczka pozwoliła młodzieży poznać wiele nowych faktów dotyczących okoliczności uchwalenia Konstytucji. Dodatkową atrakcją  było zapoznanie uczniów przez pracownika archiwum z czynnościami i zabiegami mającymi na celu utrzymanie dokumentów w dobrym stanie oraz zabezpieczenie ich przed zniszczeniem.

egzaminy zawodowe

W zeszłym tygodniu odbyły się egzaminy zawodowe w części pisemnej oraz części praktycznej kwalifikacji A.18 i A.26.

W tym tygodniu do części praktycznej przystąpią uczniowie w zawodzie technik ekonomista w kwalifikacji A.35 i A.36.

Życzymy powodzenia!

Gramy... nie tylko na nerwach :)

Dnia 16 czerwca 2016 roku klasa I a wraz z wychowawczynią - panią Agnieszką Korotczuk zagrała na pianinie w ramach projektu “Muzyczny Kalisz”.

Wydarzenie jest organizowane w ramach projektu „Muzyczny Kalisz – wczoraj, dziś i jutro – 2016”, którego celem jest promocja tradycji kaliskiego przemysłu muzycznego. W ramach przedsięwzięcia przygotowano szereg wydarzeń artystycznych, składających się na całoroczny program, który będzie realizowany w siedzibach podmiotów kultury i w przestrzeni miejskiej.

Historyczny projekt edukacyjny

W dniu 16 czerwca 2016 roku uczniowie ZSE w Kaliszu pod opieką p. J Nowaka wzięli udział w projekcie edukacyjnym organizowanym przez Polskie Towarzystwo Historyczne o. w Kaliszu i III Liceum Ogólnokształcące im. w Kaliszu im. M. Kopernika w Kaliszu w związku z 1050 Rocznicą Chrztu Polski: Gra uliczna i Quiz: „Następcy św. Wojciecha – śladami fundacji książęcych arcybiskupich w Kaliszu lokacyjnym.” Uczestnicy Gry rozwiązując zadania i wędrując po mieście poznawali historię Kalisza, przy czym musieli się wykazać pomysłowością w docieraniu do informacji. Drużyna z Ekonomika odniosła duży sukces zajmując drugie miejsce.

Wiedza i nowe doświadczenia edukacyjne, które nabyli w grze ulicznej i quzie zapewne na długo zapadną w ich pamięci.

Sukcesy w Ad fontes!

Dnia 14 czerwca 2016 roku w sali recepcyjnej Ratusza nagrody odebrali laureaci tegorocznej edycji konkursu "Ad fontes! Odkrywamy tajemnice Kalisza i regionu kaliskiego”. Wyróżnienia wręczali m.in. prezydent Grzegorz Sapiński, Grażyna Schlender - dyrektor kaliskiego archiwum oraz wicestarosta Jan Kłysz. Organizatorami konkursu są: Archiwum Państwowe w Kaliszu, Urząd Miejski w Kaliszu oraz Starostwo Powiatowe w Kaliszu.

Zadaniem uczestników było opracowanie trzech spośród pięciu tematów konkursowych. Wśród zagadnień znalazły się: Stan wojenny w Kaliszu, Władysław Kościelniak i jego działalność artystyczna, Kaliski Rozmarek, Archiwum Państwowe w Kaliszu widziane oczami dzieci i młodzieży oraz Dziedzictwo rodziny Fibigerów. Poziom konkursu był niezwykle wysoki; udział wymagał od uczestników kreatywności, poszukiwania materiałów źródłowych, poznania historii miasta oraz zdolności artystycznych.

Zespół Szkół Ekonomicznych reprezentowało 21 uczniów, którzy utworzyli 7 zespołów. Aż 6 drużyn odniosło wielki sukces:

Nagrodę Prezydenta Miasta Kalisza w kategorii szkół ponadgimnazjalnych otrzymały: Aleksandra Grzelak, Natalia Jakubek i Natalia Zawołowicz z kl. Ib. Nagrodę wręczył Prezydent Miasta Kalisza Pan Grzegorz Sapiński.

Nagrodę Starosty Kaliskiego otrzymali: Marta Pietrzak, Weronika Glinkowska, Dominik Michalak z kl. Ia. Nagrodę wręczył Wicestarosta Kaliski Pan Jan Kłysz.

Nagrodę Główną Polskiego Towarzystwa Historycznego Oddział w Kaliszu otrzymały: Klaudia Wolska, Sandra Popiołek, Beata Banasiak z kl. I a. Nagrodę wręczył Prezes Tadeusz Krokos.

Nagrodę Główną Miejskiej Biblioteki Publicznej im. A. Asnyka w Kaliszu otrzymały: Kinga Jamroziak, Katarzyna Nowak, Wiktoria Kasprzak z kl. I b. Nagrodę wręczył Dyrektor Adam Borowiak.

Nagrodę Główną Dziekana Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu otrzymały: Dominika Kurzajczyk, Weronika Rutkowska, Paulina Smółka z kl. Ia.

Wyróżnienie ufundowane przez Archiwum Państwowe w Kaliszu otrzymały: Magdalena Bolińska, Monika Kaźmierczak, Sara Pokrzywa z kl. I e.

Gratulujemy!

Bieg po zdrowie

„Biegnij z nami nie z uzależnieniami” – tak brzmi hasło 4-kilometrowego biegu, który już w najbliższą sobotę, 18 czerwca, odbędzie się alejkami kaliskiego parku. Celem biegu jest propagowanie zdrowego trybu życia, aktywnego wypoczynku i rekreacji oraz profilaktyki uzależnień.

Wszelkie prawa zastrzeżone przez
Zespół Szkół Ekonomicznych w Kaliszu
Projekt i realizacja:
Media Essence / mediaessence.pl