Godło Polski
BIP

pracownie ekonomiczne

chór Ekonomicanto

pracownie ekonomiczne

Aktualności rok 2019/2020

Integralne wychowanie w myśli Jana Pawła II

W dniu 30 czerwca 2020 roku w Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu odbyło się seminarium Integralne wychowanie w myśli Jana Pawła II.

Poruszane podczas jego trwania kwestie, dotyczyły wychowania dzieci imłodzieży, w szczególności wychowania ku wartościom oraz wychowania integralnego. Jak zauważono społeczność szkolna, odstępując od schematycznego działania wychowawczego, winna stale dokonywać pogłębionej refleksji oraz wzbogacać poglądy, przekonania w tym obszarze, twórczo poszukiwać rozwiązań skierowanych na indywidualny, integralny rozwój dzieci

i młodzieży w sferze osobowej, moralnej, emocjonalnej, kulturowej oraz duchowej.

Link do relacji: https://youtu.be/oc7dBMhk8NI

Samorząd się żegna... wakacyjnie :)

26 czerwca, w dniu zakończenia roku szkolnego 2019/2020, Prezydium Samorządu Uczniowskiego ZSE podziękowało w imieniu wszystkich uczniów Ekonomika Dyrekcji naszej szkoły za trud kształcenia i wychowania kolejnych pokoleń, składając symbolicznie na jej ręce bukiety i upominki.
To był wyjątkowy rok...ale wszyscy daliśmy radę!!!
SU składa również ogromne podziękowania całej Radzie Pedagogicznej i pracownikom obsługi naszej szkoły - ten rok był dla Was podwójnie trudny, postawił nam na drodze wroga, którego się nie spodziewaliśmy. Od nas wszystkich wymagał szybkiego dostosowania sie do nowych, jakże trudnych warunków pracy zdalnej. ALE POKONALIŚMY TEGO "SMOKA" JAKO PIERWSI W KALISZU!!! Nasze spotkania w Teams zadziałały od pierwszych dni kwarantanny narodowej.
Prezydium SU stanęło jak zwykle na wysokości zadania. Pani Dyrektor Agnieszka Korotczuk serdecznie podziękowała SU za pamięć, aktywność naszej młodzieży i zaangażowanie w życie szkoły oraz wszelkie pomysły realizowane wcześniej oraz te aktualne, choćby zdalnie w czasie pandemii.
To było wyczekiwane i wzruszające spotkanie - gdyż wszyscy czekamy za powrotem w mury naszej szkoły... oby we wrześniu tak się stało.

Droga Dyrekcjo i Grono Pedagogiczne ZSE w Kaliszu!

Choć dzieli wielka nas różnica
Waszych doświadczonych - naszych młodych lat,
Jednak zatarła się granica,
Którą pokoleniom stawia świat.
Widzimy nieraz, że znużenie
Na czole Waszym kładzie cienie,
A jednak zawsze macie siły,
Byśmy się dobrze uczyli,
By nie był to stracony czas!

Dziękujemy- Wasi uczniowie!

zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas pierwszych

28 czerwca 2020 roku miało miejsce uroczyste rozdanie świadectw z wyróżnieniem dla uczniów klas pierwszych...wakacje dla nich już się zaczęły!
Serdecznie gratulujemy wysokich wyników!!!

praktyki zawodowe - czas start!

TRZYMAMY KCIUKI ZA NASZE KLASY 2 I 3 TECHNIKUM !!!
DZIŚ PIERWSZY DZIEŃ PRAKTYK ZAWODOWYCH - ŻYCZYMY SAMYCH OCEN CELUJĄCYCH W WASZYCH DZIENNICZKACH!

konkursowo, religijnie, z dobrym sercem...

Dobiega końca rok szkolny 2019/2020. Rok ten rozpoczął się spokojnie i nic nie zapowiadało, że przyniesie tak nie oczekiwane zmiany. Jednak pandemia koronawirusa, która rozpoczęła się w marcu zmieniła nie tylko nasze życie i osobiste plany, ale także funkcjonowanie i pracę naszej społeczności szkolnej. Zamknięto drzwi szkoły, a my sami zasiedliśmy przed komputerami w naszych domach, aby kontynuować naukę przez zdalne nauczanie. Nie podaliśmy się w walce o zdobywanie nowej wiedzy i nowych umiejętności, jak bowiem mówi św. Augustyn Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą.

Z wielką radością pragnę więc przedstawić Wam laureatów konkursów, które mimo tak trudnego czasu udało nam się przeprowadzić dzięki Pani Dyrektor Agnieszce Korotczuk mobilizującej nas do realizacji słów naszego wielkiego rodaka Św. Jana Pawła II, który na Jasnej Górze w 1983r. mówił do młodych Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali, a którego rokiem, rok 2020 ogłosił Sejm Rzeczypospolitej Polskiej.

Oto nasi laureaci, którzy w poszczególnych konkursach odnieśli zwycięstwa i którym raz jeszcze gratulujemy:

IV Ogólnopolski Konkurs Prawa Kanonicznego dla Uczniów Szkół Ponadpodstawowych organizowanego przez Studecko-Doktoranckie Koło Naukowe Prawa Kanonicznego Regula Iuris na Wydziale Prawa Kanonicznego UKSW w Warszawie,
w którym wzięło udział 111 uczniów naszej szkoły. 16 naszych uczniów przeszło do ścisłego etapu finałowego do którego dostało się 150 najlepszych uczestników z całej Polski.
Wszyscy oni uzyskali tytuł finalisty:

Gabriela Para

Daniel Krzak

Aleksandra Kaleta

Klaudia Brol

Arek Przybylski

Sylwia Staniewska

Bartłomiej Gołota

Klaudia Czerwińska

Julia Nowak

Amelia Ignaszak

Zuzanna Szymkowiak

Klaudia Chwiłkowska

Zuzanna Stasiak

Łukasz Bończyk

Sandra Spalona

Wiktoria Klat

 

XVI Ogólnopolski Konkurs Papieski on-line Życie i działalność Św. Jana Pawła II,
w którym wzięło udział 45 uczniów naszej szkoły. W etapie szkolnym laureatami zostali:

 

I miejsce Dawid Walkowiak

II miejsce Weronika Piwowarska

III miejsce Julia Nowak

 

Rozstrzygnięto także następujące konkursy w których laureatami zostali:

Szkolno-Parafialny Konkurs Poetycki Służyć i wychowywać do miłości

I miejsce Julita Dębowska

II miejsce Mariola Łempicka

III miejsce Anna Lewandowska

Zwycięskie prace zostały zgłoszone do udziału w konkursie II Festiwalu Świętych i Błogosławionych ECCE HOMO – bł. Edmund Bojanowski  wynik rozstrzygnięcia tego konkursu poznamy na końcu sierpnia br., o czym Wasz niezwłocznie powiadomimy.

 

Szkolny Konkurs Wiedzy Biblijnej

I miejsce Anita Sobczak

II miejsce Karolina Pawlak

III miejsce Jakub Bednarek

 

Konkurs Papieski z okazji 100-lecia urodzin oraz 23 rocznicy wizyty w Kaliszu św. Jana Pawła II

I miejsce Joanna Garbarczy

                Patrycja Leśniewicz

                Anna Jeziorna

II miejsce Weronika Śmiatacz

                 Martyna Juszczak

                 Miłosz Filipczak

III miejsce Weronika Nowacka

 

                                                                                  Sprawozdawca: ks. Łukasz Ograbek

 

 

II informacja

Z okazji Światowego Dnia Dziecka, który przypada 1 czerwca uczniowie naszej szkoły przygotowują niespodziankę dla najmłodszych. Tak było również i tego roku. Koronawirus, który objął całą naszą Ojczyznę nie powstrzymał jednak naszych uczniów, by nieść pomoc tym, którzy jej potrzebują. Z myślą o nich przy współpracy z Diecezjalnym Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Kaliszu zorganizowano akcję Ekonomik dzieciom. Podczas tej akcji zebrano ubranka dla dzieci w wieku od 0 do 6 lat oraz środki do pielęgnacji niemowląt, które zostały przekazane dla Domu Samotnej Matki w Odolanowie.

Zapraszamy do obejrzenia foto relacji z tego wydarzenia.

https://drive.google.com/file/d/1YF6-vljcnM4AV0qYfTZOSN1OvkKZhAm1/view?fbclid=IwAR3mDImM4kKIngwRgfsosQHMVhsEddf8mELFCaTt-xbPPjmYm1pnnyh_STo

 

                                                                                  Sprawozdawca: ks. Łukasz Ograbek

Sukces na ostatniej prostej

W drugim półroczu odbył się XXIV Konkurs Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim. Laureaci konkursu wygrywają indeksy na uczelnię. Patronatem tę edycję Konkursu Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim objął  Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. dr hab. med. Wojciech Nowak.

Miał on się składać z dwóch etapów, niestety przez pandemię został odwołany drugi etap, a indeksy zostaną rozdane na podstawie wyników z pierwszej tury.

Z dumą ogłaszamy, że Kinga Ratajczyk z kl. IV b  została laureatką konkursu. Ma więc prawo wyboru indeksu na Uniwersytet Jagielloński.  30 czerwca   odbędzie się rozdanie indeksów drogą online.

Gratulujemy!!

projekt Erasmus+ „Wielkopolskie talenty na europejskim poziomie”

Wakacje to pracowity czas zarówno dla Dyrekcji, jak i nauczycieli naszej szkoły. To czas, kiedy organizuje się projekty edukacyjne, innowacje pedagogiczne i inne przedsięwzięcia.

Dnia 23 sierpnia w ZSE odbyło się spotkanie z Panią Marzeną Wodzińską - członkiem Zarządu Województwa Wielkopolskiego. Z Panią Marszałek spotkali się dyrektorzy i nauczyciele szkół biorących udział w programie ERAZMUS +.

Projekt jest realizowany przez CWRKDiZ w konsorcjum z trzema szkołami: Zespołem Szkół Ekonomicznych w Kaliszu, Zespołem Szkół Technicznych w Kaliszu oraz Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Krotoszynie. W ramach projektu realizowane będą miesięczne praktyki zawodowe w PORTUGALII. Projektem objętych będzie 54 uczniów i 6 opiekunów, łącznie 60 osób. Każda szkoła wyjedzie w innym terminie, w trzech turach – kwiecień, maj i październik 2020 roku. W ZSE praktyki będą odbywały się w następujących zawodach:

  • Technik organizacji reklamy
  • Technik ekonomista
  • Technik handlowiec

promocja książki napisanej przez uczennice ZSE

W dniach 8-10 listopada w Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu odbył sie IX Festiwal Poetycki im. Wandy Karczewskiej. Do Kalisza zjechali artyści, poeci, ludzie słowa i kultury z całej Polski. 

Trzeciego dnia Festiwalu w ramach cyklu "Kalisiana" promocję, czy też premierę miała książka "Adam Sztark. Opowieśc o odwadze". Książka o lokalnym Sprawiedliwym, jezuicie ojcu Adamie Sztarku napisana przez trzy uczennice Ekonomika pod redakcją pani Izabelli Galuby-Bryi.

Ola Gadzinowska, Dorota Kowalska, Ewelina Wojtynka i ich opiekunka w rozmowie z panią Anetą Kolańczyk opowiadały o projektach, konkursach, pracy nad książką i swoich pasjach. Opowiadały o poszukiwaniu materiałów, źródeł, trudnościach z tłumaczeniem dokumentów. Zaprezentowały także sylwetkę ojca Sztarka. Ważną częścią spotkania było przybliżenie nieznanych elementów biografii przez panią Wandę Sitarz - siostrzenicę ojca Sztarka. Na spotkaniu było wielu członków rodziny jezuity.

Goście mogli otrzymać książkę, a autorki po raz pierwszy w życiu wpisywały dedykacje.

Dziękujemy wszystkim, którzy znaleźli czas, by towarzyszyć autorkom i  je wspierać.

Z wielką dumą spieszymy donieść, że uczennica ZSE Justyna Patysiak z kl. III e otrzymała stypendium Prezesa Rady Ministrów.

10 grudnia 2019 roku 61 najlepszych uczniów z regionu Południowej Wielkopolski otrzymało Stypendia Prezesa Rady Ministrów oraz Ministra Edukacji Narodowej. Uroczystość odbyła się w auli II LO im. Tadeusza Kościuszki w Kaliszu.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów przyznaje się uczniom, którzy otrzymali promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazują szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, zdobywając w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre.

Zaproszonych gości i stypendystów przywitała dyrektor II LO Maria Żubrowska-Gil. W uroczystości uczestniczyły m.in.władze miasta - wiceprezydent Grzegorz Kulawinek, przedstawiciele Kuratorium Oświaty w Poznaniu – wicekurator Zbigniew Talaga i dyrektor delegatury w Kaliszu Violetta Słupianek, dyrektorzy kaliskich szkół oraz rodziny nagrodzonych.

Gratulujemy Justynie i życzymy dalszych sukcesów!

Wszelkie prawa zastrzeżone przez
Zespół Szkół Ekonomicznych w Kaliszu
Projekt i realizacja:
Media Essence / mediaessence.pl