Godło Polski
BIP

MAMY MISTRZYNIĘ I MISTRZA SZKOŁY W TENISIE

Dnia 25    września  2023 r. odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym Dziewcząt. Do zawodów zgłosiły  się cztery zawodniczki, które rozegrały mecze systemem każda z każdą. W wyniku sześciu rozegranych spotkań Mistrzynią Szkoły została Karolina Orpel z klasy II D. Tuż za nią uplasowały się Martyna Prętczyńska z klasy IV A oraz Laura Kofel  z klasy ID . Czwarte miejsce zajęła Kinga Kaszuba z klasy I E. Nasze zawodniczki będą reprezentować naszą szkołę w Mistrzostwach Kalisza w Tenisie Stołowym.

Karolina Orpel  -  Martyna Prętczyńska   2 : 0  (11 : 7, 11 : 7)

Kinga Kaszuba - Laura Kofel                  1 : 2  (11 : 6,  8 : 6, 8 : 11)

Karolina Orpel -  Laura Kofel                  2 : 0  (11 : 3, 11 : 2)

Martyna Prętczyńska – Kinga Kaszuba    2 : 0  ( 11 : 5, 11 : 4)

Karolina Orpel  - Kinga Kaszuba              2 : 0  (11 : 8, 11 : 4)

Martyna Prętczyńska – Laura Kofel          2 : 2 ( 11 : 5, 11 : 2)

Dnia 26 września 2023 r. odbyły się na szkolnej sali gimnastycznej Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym Chłopców. W rozgrywkach wzięło udział 16 uczestników. Panowie rywalizowali do dwóch wygranych setów. Każdy set rozgrywany był do jedenastu punktów. W pierwszej fazie imprezy zawodnicy podzieleni byli na pięć grup w których rywalizowali każdy z każdym. Zwycięzca każdej grupy uzyskał awans do drugiej rundy w której zawodnicy podzieleni byli na dwie grupy po  trzech zawodników i rozgrywali mecze każdy z każdym. Następnie zwycięzca grupy I grał z drugim zawodnikiem grupy II, a zwycięzca grupy II grał z drugim zawodnikiem grupy I. Zawodnicy którzy wygrali te mecze grali w finale imprezy, zawodnicy pokonani grali o miejsce trzecie.  Panowie, którzy zajęli w drugiej rundzie trzecie miejsca w grupach rywalizowali następnie o miejsce piąte. Awans do ścisłego finału uzyskało dwóch najlepszych zawodników z każdej grupy. W wyniku rywalizacji najlepszym tenisistą stołowym w naszej szkole okazał się Szymon Barański. Na drugim miejscu podium uplasował się Szymon Szewczyk, a na miejscu trzecim Brajan Szewczyk. Miejsce tuż za podium zajął Kuba Grzelak. W najlepszej szóstce mistrzostw znaleźli się jeszcze Dawid Płucienniczak oraz Szymon Gruszka. Zawody w szkole przeprowadzili Cezary Rudowicz i Izabela Paluszczak.