Godło Polski
BIP

NASI SIATKARZE Z AWANSEM DO FINAŁU MIASTA

W środę 23 marca męska reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w rozgrywkach grupowych Mistrzostw Kalisza w Siatkówce Chłopców w ramach licealiady. Nasi panowie spisali się rewelacyjnie i po trzech grupowych zwycięstwach zajęli pierwsze miejsce w swojej grupie uzyskując awans do finału miasta, który odbędzie się w przyszłym tygodniu. W turnieju, który odbył się w hali sportowej Technikum im. św. Józefa brało udział osiem drużyn podzielonych na dwie grupy. Ekonomik trafił do grupy z reprezentacjami III LO, IV LO oraz ZSGH. Mecze rozgrywane były w setach do 15 punktów i do dwóch wygranych setów. Pierwszym naszym rywalem byli siatkarze z III LO w Kaliszu. Otwierający set tego spotkania zakończył się naszą porażką, wynikającą głównie z wielu popełnionych błędów własnych. Należy wspomnieć, że nasi chłopcy grali w takim składzie po raz pierwszy i wejście w mecz i w turniej nie były dla nich łatwe. Jednak stresik w drugim secie został opanowany i zaczęliśmy GRAĆ po naszemu, eliminując własne niedociągnięcia na rzecz gry zespołowej popartej techniką i taktyką. Chłopcy rozluźnili się i z rozpędu wygrali zarówno drugiego jak i trzeciego decydującego seta pokonując Kopernikowców 2:1. Jak się później okazało „walec” się tak rozbujał, że kolejne mecze zarówno z ekipą z ZSGH jak i IV LO były rozegrane pod dyktando Ekonomistów i zakończyły się naszym sukcesem - 2:0. Gratulujemy siatkarzom sukcesu i czekamy na finał miasta. Zapewne nie będzie łatwo, ale powalczymy. W skład naszej reprezentacji weszli: Jakub Durski, Kamil Durski, Bartłomiej Kupka, Szymon Gruszka, Dawid Płucienniczak, Oskar Stasik, Mateusz Ogórkiewicz, Kacper Kurczewski, Ignacy Głuchowski, Adrian Milczarek, Oskar Spyra. Opiekunem drużyny był Cezary Rudowicz.