Godło Polski
BIP

JAKUB I KAMIL NA PUDLE W REJONIE SIATKÓWKI PLAŻOWEJ

11 czerwca w piątek na boiskach kaliskiego aquparku odbył się Finał Rejonu Kaliskiego w Siatkowej Piłce Plażowej Chłopców w ramach licealiady. Naszą szkołę reprezentowali Jakub i Kamil Durscy, którzy zajęli drugie miejsce. W zawodach wzięły udział cztery drużyny, które rywalizowały każda z każdą grając jednego seta do 21 punktów. Nasi panowie Dwa pierwsze pojedynki wygrali gładko i bez problemów. W pierwszym meczu pokonali rywali z II LO w Kaliszu 21:6, a w drugim siatkarzy ZSP2 Ostrzeszów 21:13. W trzecim i ostatnim pojedynku nasz team musiał uznać wyższość drużyny I LO w Kaliszu 20:22. Nasi chłopcy prowadzili w tym secie już 15:11, ale chwilowa dekoncentracja i zdecydowanie lepsza gra naszych przeciwników doprowadziła do zwycięstwa tych drugich. Tym samym siatkarze I LO z Kalisza zajęli pierwsze miejsce i uzyskali awans do Finału Wojewódzkiego, który odbędzie się 18 czerwca we Wrześni. Gratulujemy Kubie i Kamilowi srebrnych medali i wierzymy, że w przyszłym roku zameldują się na miejscu pierwszym w rejonie i pojadą na finał wojewódzki.