Godło Polski
BIP

DOBRY WYSTĘP NASZYCH SIATKARZY

Mimo braku awansu do finału miasta bardzo dobrze zaprezentowali się nasi siatkarze w rozgrywkach grupowych Mistrzostw Kalisza, które odbyły się 26.02.2020 na hali Olimpia. Naszymi grupowymi przeciwnikami byli zawodnicy z ZSGH, ZSP 2 oraz VII LO SMS. Dwa pierwsze pojedynki z „Gastro” i gospodarzami turnieju siatkarzami ZSP 2 nasi reprezentanci wygrali bez straty seta oraz bez większych problemów. W obu pojedynkach dominowali na boisku i nie zostawili przeciwnikom złudzeń kto jest lepszy. Oba mecze zakończyły się wynikami 2:0 w setach do 14 i 16 w pierwszym i do 18 i do 16 w drugim. Mecz z zawodnikami Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Kaliszu zaczął się niepomyślnie dla naszych chłopców, gdyż przeciwnicy objęli prowadzenie 8:1. Później set się wyrównał, ale nie udało się już punktowo dogonić rywali. Drugi set wyglądał podobnie i również zakończył się naszą porażką. Lekka trema i świadomość, że za siatką stoją chłopcy, którzy mają w tygodniu kilkanaście godzin zajęć siatkówki sparaliżowały naszych zawodników na początku spotkania. Mecz zakończył się wynikiem korzystnym dla naszych rywali 2:0 w setach do 18 i do 19. Gratulujemy naszej ekipie bardzo dobrego występu i dziękujemy za bardzo dobrą i ambitną grę. Awans do finału miasta uzyskała drużyna VII LO SMS. Nasi panowie wystąpili w składzie: Jakub Durski, Kamil Durski, Dawid Antczak, Tomasz Pawłowski, Jakub Bednarek, Dominik Molka oraz Arkadiusz Przybył, Bartłomiej Kupka, Michał Marczak, Daniel Krzak, Arkadiusz Pilas i Kamil Ignasiak. Opiekunem drużyny był Cezary Rudowicz.