Godło Polski
BIP

ZŁOTO NASZYCH TENISISTEK I BRĄZOWY MEDAL TENISISTÓW

24 października, dwie reprezentacje naszej szkoły, wzięły udział w Mistrzostwach Kalisza w tenisie stołowym. Nasze Panie okazały się najlepsze i zdobyły tytuł Mistrzyń Kalisza broniąc tytułu z poprzedniego roku. Panowie również jak przed rokiem uplasowali sie na trzecim miejscu. Nasi reprezentanci zostali wyłonieni w czasie rozegranego w zeszły czwartek turnieju wewnątrzszkolnego. W skład naszej drużyny na Mistrzostwa Kalisza weszli: Aleksandra Kędzia, Sandra Wolarz, Patrycja Czerniejewska i Karolina Jaszczak oraz Dominik Jaszczak, Kuba Bruś, Adrian Bijak i Krzysztof Olejnik. Zarówno panie jak i panowie grali w każdym meczu do czterech wygranych pojedynków. Każdy pojedynek toczył się natomiast do trzech wygranych setów do 11 punktów. Drużyna dziewcząt  jako ubiegłoroczny triumfator  została rozstawiona i pierwszy mecz rozegrała w rundzie półfinałowej, w której spotkała się z ekipą II LO. Bez większych problemów tracąc jedynie 3 sety, weszła do finału, gdzie czekała już drużyna IV LO. W finale nasze dziewczęta rozprawiły się ze swoimi rywalkami nie tracąc nawet seta i tym samym wygrały cały turniej uzyskując  awans do finału rejonu. A oto wyniki poszczególnych pojedynków rozegranych przez nasze mistrzynie:

Półfinał ZSE – IILO 4-0

Kolejno swoje pojedynki wygrywały: S.Wolarz - 3:1, A.Kędzia 3:0, P.Czerniejwska 3:1, debel A.Kędzia-K.Jaszczak 3-1

Finał ZSE – IVLO 4-0

Kolejno swoje pojedynki wygrywały: S.Wolarz - 3:0, A.Kędzia 3:0, P.Czerniejwska 3:0, debel A.Kędzia- P.Czerniejwska 3-0

Drużyna chłopców w pierwszym meczu spotkała się z ZSGH. Podobnie jak panie, również panowie bez problemu pokonali tego rywala wygrywając gładko 4-0. W rundzie półfinałej, która w zgodnej opinii obserwatorów była przedwczesnym finałem nasi reprezentanci spotkali się z drużyną ZSP2. Niestety po bardzo emocjoinujacych pojedynkach panowie ulegli drużynie zza miedzy 4-3. Wszystkie pojedynki stały na bardzo wyrównanym poziomie, a nasi chłopcy dzięki swoim umiejetnosciom i silnym nerwom wychodzili z dużych opresji odwracając wyniki na swoją korzyść. Szczególnie pasjonujacy okazał sie jeden z pojedynków Adriana Bijaka, który z wyniku 0:2 w setach doprowadził do zwyciestwa 3:2 pokonując rywala w ostatnim secie 20-18. Mecz o trzecie miejsce nasi panowie wygrali walkowerem, gdyż drużyna I LO nie stawiła sie do pojedynku. Trudno się dziwić naszym niedoszłym rywalom, którzy widzieli naszych w akcji we wczesniejszych pojedynkach. A oto wyniki poszczególnych pojedynków rozegranych przez naszych brazowych medalistów.

I runda ZSE – ZSGH 4-0

Kolejno swoje pojedynki wygrywali: A.Bijak 3:0, D.Jaszczak 3:0, K.Olejnik 3:1, debel A.Bijak-K.Bruś 3:0

Półfinał ZSE - ZSP2 3-4

Wyniki pojedynków: A.Bijak 3:2, D.Jaszczak 1:3, K.Olejnik 0:3, A.Bijak-K.Bruś 0:3, A.Bijak 3:2, D.Jaszczak 3:0, K.Olejnik 0:3

Mecz o 3 miejsce ZSE – I LO 4-0 walkower.