Godło Polski
BIP

SZTAFETY NA MEDAL

Doskonale spisały się nasze drużyny w Mistrzostwach Kalisza w Biegach Przełajowych Szkół Ponadgimnazjalnych – Licealiada, które odbyły się w poniedziałek 9 października 2017 r w Parku Miejskim w Kaliszu. Sztafeta damska składała się z 10 dziewcząt z których każda pokonywała dystans 800 metrów. Reprezentacja to uczennice z klas I, II i III. Nasze dziewczęta po pasjonującej walce zajęły trzecie miejsce za drużynami z III LO i II LO. Wszystkie nasze Panie dały z siebie wszystko i wspólnymi siłami wdarły się na trzeci stopień podium. Zostały za to uhonorowane brązowymi medalami. Cała nasza ekipa żeńska liczyła 14 osób, ale mogło biec tylko 10 zawodniczek. Nasze rezerwowe wykazały się wspaniałym dopingiem i zagrzewały do walki swoje biegnące koleżanki jak i kolegów z męskiej drużyny. Gratulujemy naszym Paniom, które w biegu zajęły trzecie miejsce, ale urodą i wdziękiem zasłużyły na miejsce pierwsze. Nasze medalistki biegły w składzie; Patrycja Czerniejewska, Sylwia Biadała, Aleksandra Dopierała, Aneta Haładyn, Karolina Pertkiewicz, Klaudia Stoicka, Weronika Ratajczyk, Weronika Korczynska, Katarzyna Powązka oraz Kinga Grabowska. Rezerwę stanowiły : Julia Graczyk, Natalia Płuciennik, Dagmara Dziatkiewicz oraz Wiktoria Piechowiak. Nasi Panowie zaprezentowali się również bardzo dobrze, a w ich biegu sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. Biegliśmy na miejscu trzecim, drugim, a przez trzy okrążenia byliśmy liderami biegu. Każdy z naszych reprezentantów pokonywał dystans 1000 metrów. Chłopcy wypluli z siebie wszystkie siły, ale do przodu pchała ich ambicja i chęc osiągnięcia jak najlepszego wyniku. Do miejsca na pudle zabrakło szczęścia, ale taki jest sport. Zajęliśmy ostatecznie czwarte miejsce, które jest również dużym sukcesem. Nadszarpnięte zostały męskie sportowe ambicje i Panowie zapowiedzieli, że w przyszłym roku nie odpuszcza miejsca na podium czego im serdecznie życzymy. Nasza drużyna składała się z uczniów klas II, III oraz IV i biegła w składzie: Krystian Pawelec, Alan Mielcarek, Wacław Smolczynski, Arkadiusz Przybył, Łukasz Pilas, Daniel Dryka, Paweł Kołata, Radosław Olejnik, Przemysław Mielczarek oraz Igor Chyłka. Rezerwowym był Dawid Kupczyk. Gratulujemy naszym Paniom i Panom i dziękujemy za wspaniałą walkę.