Godło Polski
BIP

SIATKARZE Z AWANSEM DO FINAŁU MIASTA

30 stycznia 2018 r. nasi siatkarze rywalizowali w pierwszej fazie Mistrzostw Kalisza w Siatkówce Szkół Ponadgimnazjalnych, które odbyły się na hali sportowej Zespołu Szkół Gastronomiczno - Hotelarskich. W naszej grupie znaleźli się jeszcze zawodnicy drużyny gospodarzy oraz IV LO. Mecze rozgrywane były w formule każdy z każdym do dwóch wygranych setów. Pierwszymi rywalami naszych chłopców byli siatkarze IV LO, którzy w meczu otwarcia przegrali z ZSGH 0:2. Nasza ekipa w tym meczu nie mogła odnaleźć się na hali Gastro. Najprawdopodobniej fakt, że nie musieli obijać się o ściany i drabinki i mogli zagrywać piłkę zza przepisowej lini dziewięciu metrów wprawił ich w zdumienie i spowodował lekki szok. Mimo tego radzili sobie jak mogli i kontrolowali przebieg meczu od początku do końca. Nasi przeciwnicy nie byli w stanie postawić w tym spotkaniu swoich warunków gry. Zapewne przyczyniła się do tego również postawa naszych panów, którzy bez większego wysiłku i na dodatek w pełnym szoku, że dostąpili zaszczytu gry  na tak okazałej hali potrafili zdecydowanie wygrać. 2:0 w setach 25:20 i 25:19 takim rezultatem zakończyliśmy ten pojedynek. Jak się okazało były to pierwsze koty za płoty i troszkę słabsze bardzo dobrego początki. W drugi mecz nasz team wszedł już w pełni skoncentrowany i skupiony na dokładnym i prawidłowym wykonywaniu podstawowych elementów siatkarskiego rzemiosła. Zaowocowało to wspaniała grą w pierwszym secie drugiego meczu z ekipą ZSGH. Szybko objęliśmy prowadzenie, które utrzymaliśmy do końca tej partii. Mimo, iż przeciwnik był bardziej wymagający nasi siatkarze grając z pełnym zaangażowaniem nie pozostawili złudzeń kto w tej odsłonie jest lepszy. Niestety w drugim secie meczu trochę błędów własnych i zdecydowanie lepsza gra przeciwników spowodowały, że musieliśmy uznać ich wyższość. Nasi chłopcy nie dopuszczali jednak myśli, że mogą nie wygrać tego spotkania i ostatni set meczu był znowu ich popisem. Szybko objęte  trzy-cztero punktowe prowadzenie pozwoliło na spokojniejszą grę i zaprezentowanie tego co najlepsze w naszym wykonaniu. Mimo, że rywale próbowali odgryzać się i robić wszystko, aby przechylić szalę zwycięstwa na swoja korzyść to nasza drużyna w konsekwentny sposób doprowadziła do wygranej. Mecz zakończył się wynikiem 2:1 ( 25:17, 21:25, 15:10). Tym samym wygraliśmy grupę i uzyskaliśmy awans do ścisłego finału miasta, który odbędzie się po feriach zimowych. Gratulujemy naszym siatkarzom, którzy mimo problemów kadrowych i zdrowotnych potrafili zaprezentować swoje umiejętności i dopiąć swego. Wiara w końcowe zwycięstwo i współpraca na boisku  były kluczem do osiągnięcia celu. Dziękujemy również licznej grupie dopingujących nas wiernych kibiców. Nasi panowie wystąpili w składzie: Kuba Bruś, Konrad Celer, Damian Grzelak, Radek Olejnik, Krzysiek Olejnik, Adam Świentczak oraz Kacper Olejniczak i Michał Wosiek. Nad atmosferą w zespole czuwał Cezary Rudowicz.