Godło Polski
BIP

SIATKARKI WYGRYWJĄ I AWANSUJĄ DO FINAŁU MIASTA

Koncertowa tak jednym słowem można określić grę naszych siatkarek w rozgrywkach grupowych Mistrzostw Kalisza Szkół Ponadgimnazjalnych, które odbyły się w Hali Olimpia 1 lutego 2018 r. Nasze dziewczęta rywalizowały z rówieśniczkami z Zespołu Szkół Gastronomiczno – Hotelarskich, Zespołu Szkół Samochodowych oraz gospodyniami turnieju uczennicami Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2. W pierwszym pojedynku z zespołem ZSGH nasze panie szybko objęły prowadzenie grając pewnie, spokojnie i umiejętnie wykonując zadania na boisku co zaoowocowało zwycięstwem w pierwszej partii 25:8. Druga odsłona meczu wyglądała podobnie i zakończyła się wynikiem 25:19, a całe spotkanie 2:0. Kluczem do sukcesu w drugim pojedynku z siatkarkami ZSS była zagrywka. Silne i precyzyjne „petardy” posyłane przez nasze reprezentantki powodowały lekkie spustoszenie za siatką, gdzie piłka albo lądowała bezpośrednio w boisku, albo uniemożliwiała naszym rywalkom wyprowadzenie dokładnego ataku. Tym samym mecz zakończył się szybkim zwycięstwem naszych pań 2:0 w setach 25:12 i 25:3. Ostatnim przeciwnikiem naszego teamu w turnieju była drużyna gospodyń, która wcześniej również odniosła dwa zwycięstwa z drużynami z ZSS I ZSGH. Choć wiadomo już było, że zarówno drużyna ZSE jak i ZSP 2 zagrają w finale miasta, który odbędzie się po feriach zimowych, obie ekipy wyszły do pojedynku z chęcią odniesienia trzeciego zwycięstwa i zakończenia turnieju na pierwszym miejscu. Ekonomistki rozpoczęły ten pojedynek wspaniale. Mimo, iż oprócz rywalek musiały się zmagać z głośnym dopingiem kibiców z ZSP 2, grały swoją bardzo dobrze ułożoną i zorganizowaną siatkówkę co oprócz szybkiego i wysokiego prowadzenia w pierwszym secie uciszyło momentalnie rozentuzjazmowane trybuny. Pierwsza partia szybko i gładko padła łupem naszych siatkarek, które pozwoliły swoim przeciwniczkom na zdobycie raptem sześciu punktów. Sportowa złość i zdecydowanie lepsza gra dziewcząt z ZSP 2 w drugiej odsłonie meczu spowodowała brak dokładności głównie w przyjęciu naszego zespołu. Mimo walki i chęci odrobienia strat punktowych, nasze panie musiały uznać wyższość zespołu gospodyń w tej części pojedynku, którą bardzo dobrze grające rywalki wygrały 25:15. Jednak co się odwlecze to nie uciecze. Wypadek przy pracy, który zdarza się nawet najlepszym, a którym można nazwać drugi set w wykonaniu siatkarek Ekonomika szybko poszedł w niepamięć. Początek trzeciej i ostatniej partii nie pozostawił już złudzeń, kto jest lepszy i kto zakończy ten mecz zwycięsko. Z jednej strony koncentracja, a z drugiej uśmiech na twarzach naszych uroczych pań, które z gracją i pełną konsekwencją z minuty na minuty oddalały się na tablicy wyników swoim konkurentkom, wprowadził chaos w poczynaniach gospodyń, które jednak próbowały walczyć do końca. 15:5 dla nas i 2:1 w całym meczu tak zakończyło się to spotkanie, które dało żeńskiej ekipie ZSE pierwsze miejsce w grupie. Dziękujemy dziewczętom za pokaz pięknej dla oka, ale i skutecznej gry okraszonej wdziękiem osobistym i radością, którą czerpały z każdej akcji punktowej i gratulujemy awansu do finału miasta na który już z niecierpliwością czekamy. Nasz zespół wystąpił w składzie: Patrycja Czerniejewska, Kaja Skarewicz, Aleksandra Wosiek, Wiktoria Majchrzak, Aleksandra Michalak, Wiktoria Piechowiak, Rdułtowska Daniela oraz Sylwia Biadała, Karolina Pertkiewicz, Weronika Dybul, Eliza Galbierska i Julia Graczyk. Zespół ogarniała chyba najbardziej przeżywająca grę i poddenerwowana pani Ania Borkowska.