Godło Polski
BIP

OLA I ADRIAN NAJLEPSI W TENISIE STOŁOWYM

W czwartek 19.10.2017 r. odbyły się na sali gimnastycznej Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców. W turnieju startowało ogółem 33 uczestników w tym 18 chłopców i 15 dziewcząt. Zarówno panie jak i panowie grali w turnieju mieszanym czyli rozpoczęli zawody systemem pucharowym, a następnie toczyli pojedynki w grupach. Cieszy fakt, że w imprezie brali udział uczniowie zarówno klas I, II, III jak i IV. W trakcie mistrzostw, które trwały prawie sześć godzin, rozegrano w sumie 52 pojedynki na dwóch stołach. Dziewczęta rozegrały ich 25, a chłopcy 27. Mecze rozgrywano do dwóch wygranych setów do 11. Mistrzostwa wyłoniły jednocześnie reprezentację szkoły na Mistrzostwa Kalisza w Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych, które odbędą się we wtorek 24.10.2017 r. na hali sportowej OSRiR przy ulicy Łódzkiej w Kaliszu. Do reprezentacji żeńskiej zakwalifikowały się: Aleksandra Kędzia, która była bezkonkurencyjna i zdobyła tytuł Mistrzyni Szkoły, Wicemistrzyni Szkoły Patrycja Czerniejewska, zdobywczyni trzeciego miejsca Sandra Wolarz oraz Jaszczak Karolina, która zajęła czwarte miejsce w turnieju. Wśród chłopców Mistrzem Szkoły został Adrian Bijak, który pokonał w finałowych rozgrywkach Dominika Jaszczaka – miejsce drugie oraz Krzysztofa Olejnika, który zajął miejsce trzecie. Oprócz tej trójki także Kuba Bruś – miejsce czwarte będzie reprezentował naszą szkołę na Mistrzostwach Kalisza. Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy nie tylko toczyli zacięte pojedynki, ale także sędziowali sobie mecze. Ważne również, że cały turniej toczył się w miłej i przyjaznej atmosferze i przebiegał w duchu zasad fair play. Teraz trzymamy kciuki za nasze drużyny w Mistrzostwach Kalisza w których nasze dziewczęta będą broniły tytułu najlepszych w Kaliszu, a chłopcy będą starali się wypaść jeszcze lepiej niż przed rokiem, kiedy uplasowali się na miejscu trzecim. Szczegółowe wyniki mistrzostw szkoły w zakładce koła zainteresowań – sport.