Godło Polski
BIP

NASZE ZŁOTE TENISISTKI AWANSOWAŁY DO FINAŁU WOJEWÓDZKIEGO

Pierwsze miejsce w finale zawodów rejonowych w drużynowym tenisie stołowym zajęła nasza żeńska reprezentacja. To kolejny sukces naszych tenisistek, które i tym razem nie dały żadnych szans swoim rywalkom. Nasze panie rozgromiły swoje wszystkie rywalki rozgrywając w sumie 42 sety z których przegrały zaledwie 4. NASZE ZŁOTKA w składzie Aleksandra Kędzia, Sandra Wolarz, Patrycja Czerniejewska i Karolina Jaszczak uzyskały tym samym awans do finału wojewódzkiego!
Pierwszym etapem finału, rozgrywanego w kaliskiej hali OSRiR przy ul.Łódzkiej, były zmagania w grupie. Rywalkami naszych dziewcząt były zawodniczki ZSP nr 1 z Kepna oraz drużyna z ZS nr 2 w Ostrzeszowie. Nasze panie błyskawicznie przebrnęły przez tę fazę turnieju, nie dając żadnych złudzeń przeciwniczkom. Rywalizacja toczyła  się do 4 wygranych meczów.  Każdy pojedynek wymagał 3 wygranych setów do 11 punktów.
ZSE - ZSP nr 1 Kepno 4-0
A.Kędzia 3:0, P.Czerniejewska 3:0, S.Wolarz 3:0 debel Czerniejewska-Kędzia 3:0
ZSE - ZS nr 2 Ostrzeszów 4-1
A.Kędzia 3:0,  P.Czerniejewska 1:3, S.Wolarz 3:0 debel Czerniejewska-Kędzia 3:0,  A.Kędzia 3:0
Dwa wygrane pojedynki pozwoliły na dotarcie do finału turnieju. W nim rywalkami były zawodniczki ZSP nr 3 z Krotoszyna. Ten zespół w swojej grupie pokonał po długich i  wyrównanych meczach III LO Ostrów Wielkopolski oraz ZST Pleszew. W rozgrywce finałowej to jednak nasze dziewczęta były górą. Każda pokazała, że stanowi bardzo ważny element całego teamu, co przełożyło się na ostateczny sukces. Pokonując krotoszynianki 4-0, ze stratą zaledwie jednego seta w całym spotkaniu, Ola, Sandra, Patrycja i Karolina awansowały do finału wojewódzkiego, który zaplanowany jest na początek grudnia. To można powiedzieć upragniony awans naszych tenisistek, tym bardziej, że Ola i Sandra przez trzy lata walczyły o awans do finału województwa, a w przyszłym roku (miejmy nadzieję) nie będą miały już okazji grać na tym etapie rozgrywek. Gratulujemy dziewczętom i życzymy jak najlepszych wyników w finale wojewódzkim.