Godło Polski
BIP

NASZE KOSZYKARKI ZAGRAJĄ W FINALE MIASTA

Z bardzo dobrej strony zaprezentowała się reprezentacja naszej szkoły w rozgrywkach eliminacyjnych w pilce koszykowej dziewcząt. Po małej rozgrzewce w towarzyskim turnieju, który odbył się w grudniu, w poniedziałek 22 stycznia dziewczęta nie dały już szans swoim rywalkom i dzięki dwóm wygranym awansowały do  finału. W swoim pierwszym pojedynku, który jednocześnie otwierał turniej, spotkaliśmy się z gospodyniami z II LO. Po emocjonującym pojedynku zwyciężyliśmy 27:25. Po krótkiej odpoczynku rozegraliśmy drugi mecz z sąsiadkami z ZSP2. Ten mecz rozpoczął się niezbyt szczęśliwie,  bo szybko straciliśmy kilka punktów. Praktycznie do ostatniej kwarty nie udawało się ich odrobić. Dopiero koncertowa gra w czwartej kwarcie pozwoliła przechylić szalę zwycięstwa na naszą stronę i wygrać cale spotkanie 21:19. Tym samym nasze panie zajęły I miejsce w grupie i zagrają w finale miasta, który odbędzie się 7 lutego na sali II LO. Awans wywalczyły: Patrycja Czerniejewska, Aleksandra Dopierała, Paulina Wielowska, Karolina Jaszczak Oliwia Skowrońska, Monika Kuczma, Nikola Pasternak, Aldona Kołtuniewska, Wiktoria Piechowiak i Roksana Cieślak. Opiekunem był Wojciech Kwieciński.