Godło Polski
BIP

BEZKONKURENCYJNA NASZA DRUŻYNA W TURNIEJU KLAS MUNDUROWYCH

W III Turnieju Klas Mundurowych, który odbył się 27 października 2017r w Centralnym Ośrodku Szkolenia Służby Więziennej w Kaliszu nasza drużyna okazała się bezkonkurencyjna i pewnie sięgnęła po pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej za co została uhonorowana okazałym pucharem. Nasi uczniowie zajęli również trzy pierwsze miejsce w klasyfikacji indywidualnej nie pozostawiając tym samym rywalom złudzeń kto w tym turniej był najlepszy. Nasza trójka otrzymała pamiątkowe medale. Puchar i medale wręczali naszej drużynie wiceprezydent miasta Kalisza pan Artur Kijewski, pani Violetta Słupianek - dyrektor delegatury kuratorium oświaty w Kaliszu oraz Komendant Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kaliszu - ppłk Ryszard Czapracki. Sylwia Biadała, Kinga Grabowska, Radek Olejnik i Krzysiekj Olejnik wspomagani mentalnie, psychicznie i duchowo przez Marikę Antczak i Przemka Mielczarka pokazali podczas rywalizacji profesjonalizm w każdym calu i wykazali się umiejętnościami, wiadomościami i sprawnością fizyczną, której pozazdrościli im przedstawiciele innych ekip, sędziowie, obserwatorzy, organizatorzy i oficjele zgromadzeni na turnieju. Wszyscy byli pełni podziwu dla naszej drużyny. Turniej składał się z czterech konkurencji: pisemnego testu z wiedzy o służbie więziennej, straży pożarnej i udzielaniu pierwszej pomocy, praktycznym udzielaniu pierwszej pomocy, teście sprawnościowym i strzelania. Za każdą z konkurencji drużyna składająca się z dwóch dziewcząt i dwóch chłopców mogła uzyskać 160 punktów. Nie znamy jeszcze szczegółowych wyników poszczególnych konkurencji, ale wiemy, że za udzielanie pierwszej pomocy nasza ekipa uzyskała 158 punktów, a na teście sprawnościowym Krzysiek Olejnik uporał się z jednym zadań tak szybko, że brakło dla niego tabeli punktowej czym wprawił w osłupienie wszystkich zgromadzonych. Krzysiek zwyciężył w klasyfikacji generalnej całego turnieju. Za nim uplasował się Radek Olejnik, a trzecie miejsce zajęła Kinga Grabowska, która w pokonanym polu pozostawiła wszystkich chłopców i dziewczęta  z pozostałych drużyn. Cała nasza ekipa zaprezentowała się rewelacyjnie w poszczególnych konkurencjach indywidualnych, a podczas udzielania pierwszej pomocy wspaniale ze sobą współpracowała. Ogólnie uzyskaliśmy 545 punktów. Drugie miejsce zajęła drużyna Zespołu Szkół Ekonomicznych w Ostrowie Wielkopolskim uzyskując 473 punkty, a trzecie Zespól Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 z Kalisza – 447 punktów. Oprócz reprezentacji z Kalisza i Ostrowa Wielkopolskiego startowały jeszcze drużyny z Jarocina, Liskowa i Przygodzic. Ogólnie w  turnieju wzięło udział siedem drużyn. Gratulujemy naszej drużynie zwycięstwa i stylu w jakim je osiągnęła.