Godło Polski
BIP

UDANY WYSTĘP NASZYCH PAR W FINALE WOJEWÓDZKIM W PLAŻOWEJ PIŁCE SIATKOWEJ

Dwa nasze zespoły w składzie: Patrycja Czerniejewska i Kaja Skarewicz oraz Bartosz Chwiłkowski i Adam Niciejewski reprezentowały naszą szkołę w Finale Wojewódzkim XVIII Licealiady w Plażowej Piłce Siatkowej Dziewcząt i Chłopców, który odbył się 9 czerwca 2017 na obiektach sportowo-rekreacyjnych we Wrześni. Dziewczęta zajęły rewelacyjne piąte miejsce w województwie, a chłopcy sklasyfikowani zostali na miejscu trzynastym. W turnieju startowało 16 drużyn żeńskich i 16 męskich. Mecze rozgrywano na sześciu boiskach systemem brazylijskim do dwóch wygranych setów do 15 punktów każdy, a ewentualny trzeci rostrzygający set do punktów 11. Dziewczęta weszły w turniej rewelacyjnie pokonując na początku ZST Trzcianka 2:0 w obu setach do 8, nie dając rywalkom żadnych szans. W drugim meczu naprzeciwko naszych pań stanęły mistrzynie województwa z poprzedniego roku zawodniczki ZSTiO Września. Ku zaskoczeniu licznie zebranej publiczności Kaja i Patrycja bez żadnego respektu ograły swoje przeciwniczki w pierwszym secie 15:9, a w drugim zafundowały wszystkim pokaz ambitnej, skutecznej i pięknej dla oka gry. Dziewczyny przegrywając już w tym secie pięcioma punktami, zmobilizowały się i oczko po oczku odrabiały stratę co wprawiało ich rywalki w widoczne zakłopotanie. Ostatecznie nasze reprezentantki nie tylko doszły swoje przeciwniczki, ale jeszcze odskoczyły im na trzy punkty kończąc seta 15:12, a całe spotkanie 2:0 co wywołało ogólne zdziwienie i zaskoczenie zarówno wśród kibiców jak startujących ekip. Siatkarki z Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego w Poznaniu stanęły na drodze naszym paniom do półfinału imprezy i niestety dla nas zrobiły to skutecznie pokonując nasz team 2:0 w setach do 2 i do 9. Nasze dziewczęta zanotowały chyba słabszy moment w turnieju co skutecznie wykorzystały dziewczęta z Poznania nie dając pograć naszej drużynie. Na domiar złego Kaja podczas meczu złapała kontuzję pleców i udział w dalszej części turnieju stanął pod znakiem zapytania. Jednak ambicje sportowe wzięły górę i Kaja podjęła decyzję o dalszej grze. Niestety mimo bardzo ambitnej gry, a także wielkiej woli walki kolejny mecz z ZSP1 z Jarocina nasze plażowiczki przegrały w setach 7:15 i 12:15, choć w drugim secie mimo dużego zmęczenia wynik był do samego końca nie rozstrzygnięty. Na tym meczu nasze zawodniczki zakończyły udział w turnieju zajmując fantastyczne piąte miejsce w województwie. Patrycja i Kaja mimo, iż były jednymi z najmłodszych uczestniczek zawodów i mimo tak wspaniałego występu czuły pewien niedosyt i zapowiedziały poprawę tej lokaty w przyszłym roku  Ciesząc się z pieknej przygody jaką zafundowały nam zarówno dziewczęta jak i chłopcy w tym roku, pozostaje nam życzyć powodzenia w tych rozgrywkach w przyszłym roku. Z redaktorskiego obowiązku należy jeszcze dodać, że dziewczęta z Wrześni mistrzynie województwa z roku 2016, które przegrały z Kają i Patrycją doznały takiego mobilizującego wstrząsu, że wygrały wszystkie kolejne mecze broniąc tytułu mistrzyń województwa. W finale pokonały SMS Kalisz, który nasze panie pokonały w finale rejonu. Tak więc nasze panie mogą być z siebie dumne, gdyż jako jedyne pokonały tegoroczne mistrzynie jak i wicemistrzynie województwa.

Adam z Bartkiem rozpoczęli turniej meczem z ZSZ Gostyń. Po pierwszym zdecydowanie wygranym przez naszych chłopców secie 15:12 wydawało się, że są w stanie w dwóch setach pokonać swoich rywali. Jednak drugi set padł łupem chłopców z Gostynia, którzy wyeliminowali wszystkie błędy własne, grali bardzo skutecznie zarówno w obronie jak i w ataku kończąc seta 15:10. Trzeci set to prawdziwy horror, który jednak nie skończył się dla nas pomyślnie. Mimo, że Adam z Bartkiem dwoili się i troili na boisku ostatnie dwie piłłki należały do naszych rywali, którzy wygrali seta 11: i cały mecz 2:1. W drugim meczu  naszych chłopców drużyna T-EM Poznań postawiła nam bardzo trudne warunki i mimo dużego zaangażowania i ambicji nasz team musiał uznać wyższość przeciwnika w dwóch setach 5:15 i 11:15. Mimo tych dwóch porażek, które spowodowały zakończenie turnieju dla naszego zespołu trzynaste miejsce w województwie to duży sukces naszej męskiej ekipy. Gratulując naszym panom, dziękujemy za wspaniałą tegoroczną przygodę, która nam zafundowali i za to, że zdecydowali się jeszcze reprezentować naszą szkołę mimo natłoku zajęć związanych zarówno z egzaminami maturalnymi, które już za nimi jak i przygotowaniami do egzaminów zawodowych, które jeszcze przed nimi. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia na egzaminach.

Należy również wspomnieć, że udany występ zanotowali również najwierniejsi kibice naszych zespołów, którzy w liczbie pięciu panów z naszej szkoły zameldowali się na turnieju we Wrześni. Swoim głośnym i kulturalnym dopingiem podbili serca zarówno innych kibiców, startujących drużyn jak i sędziów sędziujących zawody. Chłopcy w strojach plażowych z wymalowanym na piersiach napisie I ♥ ZSE kibicowali przede wszystkim naszym drużynom, ale również drużynom gospodarzy czym zaskarbili sobie serca zgromadzonych na obiekcie. Specjalny doping zafundowali sędzinom, które odpowiadały za liczenie punktów i kto wie czy kolejnych weekendów nasi kibice nie będą spędzać w miłym towarzystwie na basenach we Wrześni.