Godło Polski
BIP

NASI SIATKARZE W FINALE MIASTA

Wspaniale spisali się nasi chłopcy w rozgrywkach grupowych Mistrzostw Kalisza Szkół Ponadgimnazjalnych w Siatkówce uzyskując awans do finału tych rozgrywek. 22 lutego 2017 r. na sali ZSP 2 w Kaliszu nasza drużyna rozegrała dwa mecze grupowe. W pierwszym nasi siatkarze pokonali drużynę I LO  2:0 odpowiednio w setach 25:22 i 25:20. W obu setach do dwudziestego punktu walka była w miarę wyrównana ze wskazaniem na naszą drużynę, która uzyskiwała kilku punktową przewagę, którą nasi rywale niwelowali po naszych drobnych błędach własnych, wynikających z dużej chęci zwycięstwa i podwyższonej adrenaliny. Jednak w końcówkach obu setów potrafiliśmy zachować zimną krew i przechylić szalę zwycięstwa na naszą korzyść. W drugim meczu chłopcy zagrali bardziej zdecydowanie, spokojniej i z większą wiarą w swoje duże umiejętności i kontrolując mecz od początku do końca pokonali IV LO również w stosunku 2:0 pozwalając rywalom na zdobycie tylko 15 punktów w każdym secie. W finale miasta, który odbędzie się 8 marca oprócz naszej drużyny wystąpią jeszcze II LO, ZSS oraz SMS. Gratulujemy panowie i życzymy powodzenia w finale. Szkołę reprezentowali: Bartosz Chwiłkowski, Adam Niciejewski, Damian Grzelak, Konrad Celer, Krzysztof Olejnik i Mateusz Mazurek – pierwsza szóstka oraz Daniel Dryka, Michał Wosiek, Kuba Bruś, Patryk Siarkiewicz, Radek Olejnik i Adam Świentczak. Opiekun C.Rudowicz.