Godło Polski
BIP

NASI SIATKARZE NA MEDAL

Wspaniale zaprezentowali sie nasi chłopcy w finale Kalisza w siatkówce szkół ponadgimnazjalnych, który odbył się 8 marca 2017 na hali sportowej Olimpia. W drodze losowania trafiliśmy w półfinale na uznawaną za jednego z dwóch faworytów do tytułu drużynę Zespołu Szkół Samochodowych w Kaliszu. W zespole z samochodówki jest kilku zawodników, którzy na codzień czynnie uprawiaja siatkówke. Nasza drużyna nie zamierzała się jednak poddać bez walki i podjęła rękawicę. Mimo trudnego początku w pierwszym secie nasi panowie mimo kilku błędów własnych uwijali się jak w ukropie i dopiero w koncówce musieli uznać wyższość rywali. Pierwszy set dla samochodówki 25:21. Drugi set to pokaz ambitnej i dobrej gry naszej drużyny, która mimo słabego początju 1:6 dla ZSS pokazała, że potrafi grać z samochodówką jak równy z równym i po pasjonującej końcówce zwyciężyła 25:23. To był zimny prysznic dla naszych rywali, którzy w secie trzecim wspięli się na wyżyny swoich możliwości i gładko wygrali 15:3. Nasi chłopcy niestety nie wytrzymali presji i możliwość pokonania faworyta imprezy podcięła im skrzydła. Tym samym mecz zakończył się zwycięstwem ZSS 2:1. W meczu o trzecie miejsce w turnieju spotkaliśmy się z drużyną II LO w Kaliszu. W pierwszym secie nasi siatkarze mimo, iż zdecydowanie lepsi siatkarsko od przeciwnika nie mogli jeszcze znaleźć właściwego rytmu gry i dali pograć rywalom zwyciężając jednak 25:22. Drugi set to już pokaz skutecznej i pięknej dla oka gry naszych chłopców, którzy kontrolowali już przebieg seta i wygrali go 25:18, a cały mecz 2:0. Tym samym nasza drużyna zapewniła sobie miejsce na najniższym stopniu podium, zdobywając brązowy medal. Gratulujemy naszyn siatkarzom, którzy reprezentowali nas w składzie: Bartosz Chwiłkowski, Adam Niciejewski, Damian Grzelak, Konrad Celer, Przemek Mielczarek i Mateusz Mazurek – pierwsza szóstka oraz Krzysztof Olejnik, Michał Wosiek, Kuba Bruś, Patryk Siarkiewicz, Radek Olejnik, Adam Świentczak i Daniel Dryka.