Godło Polski
BIP

Ping Pang Qiu, Takkyu, Ping-pong, czy po prostu Tenis stołowy?

To właśnie ta dyscyplina w ostatnich dniach królowała na sali gimnastycznej w naszej szkole. Wszystko za sprawą Mistrzostw Szkoły, które miały wyłonić reprezentację na zawody międzyszkolne.

Do rywalizacji dziewcząt przystąpiły jedynie przedstawicielki klas 2 i 3. Bezkonkurencyjna okazała się Aleksandra Kędzia z klasy 2D. Tuż za nią uplasowała się Sandra Wolarz się z klasy 2B. Ostatnie miejsce na podium zajęła Kinga Doruch z 2A. Mniej szczęścia miały Monika Bach, Paulina Szczepaniak oraz Martyna Balcerzak (wszystkie z 3B)

Rozgrywki chłopców trwały zdecydowanie dłużej, ponieważ przystąpiło do nich aż 19 zawodników. Potyczki miały bardzo ciekawy przebieg i nie brakowało niespodzianek. Jak choćby to, że do ścisłego finału dotarło dwóch uczniów z klasy 1A. Byli to Krzysztof Olejnik i Filip Rosiński. Lepszy okazał się ten pierwszy i zajął najwyższe miejsce na podium. W meczu o trzecie miejsce Wiktor Mikołajczyk z 3B pokonał Damiana Grzelaka z 2B.

Wymienione osoby z każdego turnieju zakwalifikowane zostały do reprezentowania naszej szkoły w Mistrzostwach Kalisza w Tenisie Stołowym.