Projekt "Kalisz – przestrzeń dla profesjonalistów"

Miasto Kalisz zrealizowało projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich
pn. „Kalisz - przestrzeń dla profesjonalistów. Nowoczesne pracownie kluczem do sukcesu Aglomeracji Kalisko – Ostrowskiej”.

Źródło dofinansowania:

WIELKOPOLSKI REGIONALNY PROGRAM OPERACYJNY NA LATA 2014–2020, Działanie 9.3 „Inwestowanie w rozwój infrastruktury edukacyjnej i szkoleniowej”, Poddziałanie 9.3.5 „Inwestowanie w rozwój infrastruktury edukacyjnej i szkoleniowej w ramach ZIT dla rozwoju AKO”.

Koszty projektu:

Całkowita wartość projektu: 13 746 785,56 zł, w tym koszt kwalifikowalny: 10 542 640,56 zł.

Dotacja bezzwrotna:

Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego: 8 961 244,38 zł (85% kosztów kwalifikowalnych).

Zakończenie projektu:  wrzesień 2019 r.

Celem projektu jest poprawa jakości i atrakcyjności kształcenia zawodowego i ustawicznego w Aglomeracji Kalisko - Ostrowskiej oraz jego dostosowanie do potrzeb rynku pracy poprzez doposażenie istniejących oraz utworzenie nowych wysokospecjalistycznych pracowni w szkołach i placówkach w Kaliszu.

Cele szczegółowe:

-       poprawa standardów bazy edukacyjnej i jej dostosowanie do potrzeb nowoczesnej gospodarki,

-       poprawa dostępu do obiektów infrastruktury edukacyjnej i poszczególnych kierunków kształcenia,

-       rozszerzenie oferty edukacyjnej kształcenia zawodowego i ustawicznego,

-       stworzenie warunków do pogłębiania wiedzy kadr kształcenia ustawicznego i zawodowego,

-       wypracowanie wspólnych zasad racjonalnego wykorzystywania ośrodków edukacyjnych AKO,

-       rozpoczęcie zintensyfikowanej współpracy z regionalnymi pracodawcami, promocja kształcenia zawodowego.

Zakres rzeczowy projektu obejmuje zadania inwestycyjne w infrastrukturę 5 szkół i placówek oświaty prowadzących  kształcenie zawodowe i ustawiczne w Kaliszu, obejmujące rozbudowę, przebudowę, modernizację oraz adaptację pomieszczeń wraz z zakupem wysokospecjalistycznego, nowoczesnego sprzętu i wyposażenia. Projektem objęte są następujące kaliskie szkoły i placówki: Zespół Szkół Ekonomicznych, Zespół Szkół Ponadpodstawowych, Zespół Szkół Gastronomiczno – Hotelarskich, Zespół Szkół Techniczno – Elektronicznych, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego.

Planowane efekty:

Rezultaty:

-       liczba osób korzystających ze wspartych obiektów infrastruktury kształcenia zawodowego - 1908 osób

Produkty:

-       zwiększenie potencjału infrastruktury edukacyjnej - utworzenie dodatkowych 360 miejsc

-       liczba wspartych obiektów kształcenia zawodowego - 6 (32 pracownie)