Godło Polski
BIP

pracownie ekonomiczne

chór Ekonomicanto

pracownie ekonomiczne

XIII Zjazd Absolwentów Kaliskich Szkół Handlowych i Ekonomicznych 9 – 10 czerwca 2018 roku

Tradycją jest, iż co 5 lat nasza szkoła staje się świątynią wspomnień i powrotu w swe progi dawnego ducha szkoły. To właśnie nasi absolwenci, w dniach 9 i 10 czerwca, doznali szczególnie miłych emocji, związanych z ponownym wkroczeniem w mury swojej alma mater.

Absolwenci dumnym krokiem przybyli do dawnej Handlówki z samego rana, 9 czerwca. Uroczyście otwarto Zjazd, odsłonięto tablicę pamiątkową oraz zrobiono wspólne zdjęcie, aby upamiętnić te radosne chwile spotkań z dawnymi kolegami i koleżankami ze szkolnej ławy. Część oficjalna Zjazdu odbyła się o godzinie 11:00 w auli Collegium Novum na kaliskim PWSZ. Zaproszono władze miasta, Wydziału Edukacji, Kuratorium Oświaty, byłych dyrektorów szkoły i wiele ważnych osobistości, które na stałe wpisały się w historię szkoły. Wiceprezydent Miasta Kalisza Tomasz Rogoziński uroczyście gratulował Absolwentom i odczytał list z życzeniami od Prezydenta Miasta Kalisza Grzegorza Sapińskiego. Pani Dyrektor Magdalena Mocna przedstawiła obecne kierunki kształcenia i osiągnięcia naszych uczniów.

Można powiedzieć, iż było to także Spotkanie Pokoleń, gdyż tę część tegorocznego Zjazdu uświetnili nasi obecni uczniowie. To oni, pod kierownictwem pani Agaty Litwickiej oraz Magdaleny Sztandery, wykonali program artystyczny pt. ,,Lekcja życia’’. A było to tak…     W małej kawiarence spotkało się pięcioro Absolwentów Ekonomika, którzy z nostalgią przywoływali wspomnienia o dawnych latach spędzonych w szkole. Rozmawiali o tym, co dała im szkoła, jak wpłynęła na ich przyszłość, co dzięki niej osiągnęli. Jednoznacznie stwierdzono, że otrzymali dzięki niej wiele… Przede wszystkim wspomnienia, które pozostaną wieczne w ich pamięci. Kolejnym punktem występu był pokaz mody lat 60., 70. i 80. Przepiękne modelki z klasy 3d genialnie wykonały swoje zadanie, imponując publiczności swoimi strojami, perfekcyjnie odwzorowującymi dawny styl. Kelner Paweł Raszewski z klasy 2a, w roli konferansjera zapowiadał każdą z modelek z niesamowitymi umiejętnościami aktorskimi. Nie zabrakło powrotu do utworów, które były hitami wśród naszych Absolwentów. Klaudia Stoicka utworem ,,Twarze, twarze’’ wzruszyła publiczność, przypominając, jak ważna jest pamięć o przyjaciołach. Przy ostatniej zwrotce: ,, Czas toczy swe koła po zegarze, prawda w oczy: kiedyś mnie Panie wskażesz. Skoro już, tak jak w walizkę, w pamięć włóż, te wszystkie twarze bliskie”- niejednemu łza zakręciła się w oku. Ewa Siewieja wykonała utwór ,,Hotel Kalifornia”, pięknie opowiadając śpiewem o tym, jak wyglądała rzeczywistość, gdy za Oceanem panowała wolność i swoboda każdego człowieka. Wiktoria Błaszczyk rozruszała publikę zabawnym ,,Powiedz bracie gdzieś ty był”. Można by rzec, że publiczność mocno wspierała naszą artystkę, gdyż cała sala śpiewała razem z nią. Śpiewem zakończyła występ Wiktoria Cieśla, wykonując sztandarową piosenkę Zjazdów ostatnich lat pt. ,,Dziewczyny z Ekonomika”. Ożywiona publiczność zwieńczyła występ naszych uczniów gromkimi brawami.

Poza wymienionymi w programie wzięli udział: Weronika Przybył, Konrad Celer, Joanna Pomykała, Klaudia Ławińska, Magda Płócienniczak, Sandra Jeżyk, Agata Szyszkiewicz, Daria Cierlaczyk, Agnieszka Krawczyk, Paulina Jasiorska, Ewa Chudaś. Serdecznie dziękujemy im oraz pani Agacie Litwickiej i Magdalenie Sztanderze za włożony w przygotowanie występu ogromny wysiłek i zaangażowanie.

Po zakończeniu części oficjalnej powrócono do szkoły, aby spotkać się w gronie rówieśników z czasów szkolnych, zwiedzać szkołę i zatrzymać się na poczęstunku. Absolwenci byli pod wrażeniem rozwoju szkoły, osiągnięć obecnych uczniów oraz wyglądu nowoczesnej placówki. W godzinach wieczornych Ekonomiści zebrali się, aby wspólnie biesiadować.

W drugim, ostatnim dniu Zjazdu odbyła się msza w kościele Miłosierdzia Bożego w Kaliszu, następnie udano się na obiad. Zakończeniem Zjazdu było podjęcie odpowiedniej Uchwały przez Absolwentów.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za obecność. Liczymy na to, iż zobaczymy się w takim samym, a może i większym gronie za kolejne 5 lat. A tymczasem pamiętajmy: "Istota wspomnień polega na tym, że nic nie przemija".

/Magdalena Płócienniczak/

ps. Ważna informacja dla Absolwentów - zdjęcia do odbioru są w Zakładzie Fotograficznym Marka Gruszki przy ul. Kanonickiej 1. 

Iza
< Cofnij
Wszelkie prawa zastrzeżone przez
Zespół Szkół Ekonomicznych w Kaliszu
Projekt i realizacja:
Media Essence / mediaessence.pl