Godło Polski

pracownie ekonomiczne

chór Ekonomicanto

pracownie ekonomiczne

Rok 2003

29.01.2003r. „Spotkanie Pokoleń”

Tradycyjnie spotkali się wychowankowie naszej Szkoły ze swoimi nauczycielami i wychowawcami. Jak zwykle nie zbrakło prasy. Artykuły o spotkaniu, z pamiątkowymi zdjęciami, jak również informacje o zbliżającym się X Zjeździe zamieszczono w „Ziemi Kaliskiej” nr z 7.02. 2003r. i w „Życiu Kalisz” nr 5 z 05.02.2003r.

 

8.02.2003r. Spotkanie u Prezydenta

W dniu dzisiejszym prezesi naszego Koła , Gustaw Elbl i Ireneusz Mondry zostali przyjęci przez Prezydenta Kalisza, Janusz Pęcherza, którego zapoznali z tradycją spotkań absolwentów Szkół Ekonomicznych i Handlowych. Okazją ku temu był , wyznaczony na 7 i 8 czerwiec br. X Jubileuszowy Zjazd wychowanków naszej Szkoły, połączony z obchodami 130 rocznicy powstania szkolnictwa handlowego w naszym mieście. Zjazd nasz , został włączony do programu obchodów „Święta Miasta”. Pan Prezydent wyraził chęć objęcia honorowego patronatu nad naszym zjazdem.

21.02.2003r. „Kwartalnik”

Ekonomiści lubią się bawić. Tym razem tańczono w restauracji NOT w Kaliszu. Frekwencja była wysoka. Solenizanci obdarzeni zostali tradycyjnym kwiatkiem -tym razem był to uroczy tulipan- karnecikiem z życzeniami i pouczającymi sentencjami. Próbowali podzielić się z resztą gości tymi „złotymi myślami” ale orkiestra grała trochę głośniej i ..... .

25.02.2003r. Zmarł profesor Stefan Piortowski

Z głębokim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci profesora. Nauczyciela i wychowawcy całych zastępów absolwentów, inicjatora i założyciela Koła Absolwentów naszej Szkoły. Będzie nam go brakowało.

04.03.2003r. Pożegnanie karnawału - „Śledzik”

Większość koleżanek i kolegów żegnała karnawał indywidualnie, w domach z rodziną i znajomymi, ale niektórzy przyjęli zaproszenie„samochodziarzy” , czyli zaprzyjaźnionego z nami Koła Absolwentów Zespołu Szkół Samochodowych, i bawili się wspólnie w restauracji „Kalmar”. Jak sama nazwa lokalu sugeruje, dania były z gatunku „ frutti di mare”, a więc tradycyjny śledzik z pewnością też się znalazł. Zabawa była wyśmienita, no bo jaka modła być z takim menu i w takim towarzystwie!!!

09.03.2003r. Nasz człowiek w „Złotej dziesiątce”

W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Kaliszu odbyła się uroczystość podsumowująca VIII edycję konkursu „Kaliszanin Roku 2002”. W tym roku ten zaszczytny tytuł przypadł siostrze Maurze – Barbarze Otto za zgromadzenia Sióstr Wspólnej Pracy od Niepokalanej Maryi, opiekunce niepełnosprawnych, biednych i opuszczonych. W „Złotej dziesiątce” znalazł się także nasz kolega, długoletni prezes naszego Koła ,Gustaw Elbl . Serdecznie gratulujemy i życzymy w przyszłych edycjach zdobycia statuetki Trębacz Kaliskiego.

13.03.2003r. „Dzień Kobiet” z poślizgiem

Z poślizgiem , ale z fantazją ! Może to i archaiczne święto, ale jakże przyjemne. Co prawda świętowały prawie same panie, bo była ich przytłaczająca większość. Panów było mniej niż niewielu, ale ilość przeszła w jakość ! Toasty za nasze zdrowie wznosili sami Prezesi! Gustaw Elbl i Irek Mondry. W barze „Pod Muzami” było ciasteczka, kawa, winko i występy artystyczne. Kol. Teresa Mondra przedstawiła kobiece poglądy na mężczyzn, życie, wierność i zdradę, zawarte w tekstach popularnych piosenek ( na szczęści nie śpiewała ). Kol. Janina Jemilianowicz przeprowadziła konkursy z nagrodami. Na koniec odbył się mini koncert fortepianowy. Grała Kaliszanka Milena Piszczorowicz, studentka Akademii Muzycznej w Poznamiu i Hochschule fur Musik und Theater w Rostoku, nominowana w br. do tytułu „Eurotalent 2003” w dziedzinie kultury. Zagrała etiudę c-moll op.25 nr 12 Fryderyka Chopina, a w repertuarze trochę lżejszym znane ballady muzyczne, i (sprawiając nam dużą niespodziankę) tematy muzyczne z seriali i filmów. Panie były zachwycone ! Wieczór był udany!

7-8 06. 2003r. X  jubileuszowy Zjazd Absolwentów Szkół Handlowych i Ekonomicznych

14. 06.2003r. Rajd samochodowy

Koło nasze dostało zaproszenie na organizowany przez Stowarzyszenie Wychowanków II LO im. T. Kościuszki  VII doroczny Babski Rajd Samochodowy. Ekonomik wystawił dwie załogi. Za kierownicą zasiadła Halina Pawlak i Teresa Mondra. Biorące udział po raz pierwszy w takiej imprezie nasze koleżanki spisały się znakomicie. Zabawa była udana i na następny rajd ekonomistki stawią się w liczniejszym zespole.

18.09.2003r.  Jesienny spacer po parku

Podobnie jak w ubiegłym roku jesień witaliśmy na spacerze w parku. Zapraszamy do galerii by obejrzeć zrobione fotografie.

26.09.2003r. Zaproszenie na wystawę

W dniach 26 – 27 września br. odbywała się w Kaliszu konferencja naukowa Druki i drukarnie Polski prowincjonalnej – 400 lat drukarstwa kaliskiego, której współorganizatorem było Kaliskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk. Członkiem zarządy tegoż Towarzystwa jest nasza koleżanka Ewa Andrysiak, która była komisarzem okolicznościowej wystawy w Galerii Kulisiewicza na temat  Cztery wieki drukarstwa kaliskiego ,obejmującej wystawę druków kaliskich  1603-2003.

administrator
Wszelkie prawa zastrzeżone przez
Zespół Szkół Ekonomicznych w Kaliszu
Projekt i realizacja:
Media Essence / mediaessence.pl