Godło Polski

pracownie ekonomiczne

chór Ekonomicanto

pracownie ekonomiczne

Aktualności rok 2017/ 2018

Uwaga :)

W poniedziałek 28 maja br. klasy drugie i trzecie wracają z praktyk zawodowych. Czwartoklasiści już nas opuścili. W związku z tym małe zmiany w planie lekcji. 

Proszę wejść w zakładkę plan na Mobidzienniku i zapoznać się ze zmianami. 

Do zobaczenia wg nowego planu :)

Uwaga, uwaga

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Czeka nas jednak czas wytężonej pracy.

Przedstawiamy plan działania na najbliższe dni:

30.05.2018

wystawianie ocen proponowanych końcowych
z poszczególnych zajęć edukacyjnych w klasach I-III,

wystawianie ocen proponowanych końcowych zachowania w klasach I-III.

31.05.2018

Boże Ciało

01.06.2018

dodatkowy dzień wolny od zajęć dydaktycznych

04.06.2018

dyżur nauczycieli dla rodziców

09-10.06.2018

ZJAZD ABSOLWENTÓW

15.06.2018

wystawianie ocen końcowych z poszczególnych zajęć edukacyjnych w klasach I-III,

wystawianie ocen końcowych zachowania w klasach I-III 

19.06.2018

dodatkowy dzień wolny od zajęć dydaktycznych

egzamin zawodowy - część pisemna

22.06.2018

zakończenie roku szkolnego 2017/2018

Czerwiec 2018

EGZAMINY ZAWODOWE W KWALIFIKACJACH

Niech Moc będzie z nami :)

Piękna skóra, zdrowa skóra

Nasza szkoła włączyła sie do akcji informacyjnej przeciw rakowi skóry. Przeczytaj, warto!

Co roku lekarze notują w Polsce ok. 2500-3000 nowych zachorowań na czerniaka. Pod względem rosnącej liczby zachorowań to pierwszy z kolei nowotwór u mężczyzn i drugi u kobiet. Akademia Czerniaka została utworzona po to by zmienić te alarmujące statystyki.

Akademia Czerniaka stanowi sekcję naukową Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej.  Powstała z inicjatywy środowiska medycznego i pacjentów, a jej głównym celem jest zwiększenie świadomości społecznej w zakresie czerniaka. Popularyzując wiedzę o tym nowotworze, przyczynia się do upowszechnienia skutecznych metod profilaktyki. Akademia prowadzi również działania zapewniające pacjentom jak najlepszą opiekę w każdym stadium choroby. Patronat nad działaniami Akademii objęły Polskie Towarzystwo Dermatologiczne, Polskie Towarzystwo Onkologii Klinicznej i Polskie Towarzystwo Patologiczne.

Czytaj na http://www.akademiaczerniaka.pl/

"Znamię! Znam je?" to kampania organizowana w ramach Tygodnia Świadomości Czerniaka przez Akademię Czerniaka. Wejdź też na https://www.facebook.com/pg/znamieznamje/about/?ref=page_internal

Z przedszkolakami o Portugalii

Dnia 15 maja 2018 roku uczennice należące do Koła Przyjaciół Biblioteki przygotowały zajęcia czytelnicze dla przedszkolaków z Niepublicznego Przedszkola PLUSZAKI w Kaliszu. Natalia Płuciennik, Weronika Przybył i Paulina Pabian z kl. I b zabrały dzieci w czytelniczą podróż do Portugalii.  Sześciolatki z grupy "Wiewiórek" poznały portugalskie legendy, falgę i stolicę Portugalii, a także najważniejsze postacie związane z Portugalią - piłkarzy. Na zakończenie zajęć dzieci zajęły się ozdabianiem pudełek-szkatułek oraz wyklejaniem kogucika- symbolu śródziemnomorskiej krainy. Zajęcia z cyklu "Poczytaj mi!" odbywają sie już od pięciu lat i w tym roku tematycznie oscylują wokół krajów Unii Euroopejskiej. 

koordynator - Izabella Galuba-Bryja.

ŚWIĘTO NARODOWE 3-GO MAJA

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja Dnia 26 kwietnia 2018 roku w ZSE odbyła się uroczysta akademia poświęcona rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Przez długi czas po II wojnie światowej o tak ważnym dla narodu polskiego wydarzeniu nie mówiło się prawie wcale, dopiero 6 czerwca 1990 roku Sejm Rzeczypospolitej Polskiej zdecydował o przywróceniu święta Trzeciego Maja. Konstytucja 3 Maja przeszła do historii jako druga na świecie, a pierwsza w Europie.

Uroczysta akademia miała na celu propagowanie pamięci o uchwaleniu Konstytucji. Przed rozpoczęciem programu artystycznego miało miejsce podsumowanie konkursów, w których w ostatnim czasie wzięli udział uczniowie Ekonomika. Pani wicedyrektor Agnieszka Korotczuk przedstawiła wyniki konkursu na rachmistrza roku, wyniki konkursu z języka angielskiego ogłosiła pani Wioletta Dydo, o dniu Św. Patryka pani Beata Antczak oraz pani Agata Piechrzalska ogłosiła wyniki konkursu językowego. Program artystyczny przygotowali uczniowie klasy III B pod kierunkiem wychowawcy pana Jakuba Cholajdy. W bardzo ciekawy i zaskakujący sposób przedstawili uchwalenie Konstytucji 3 Maja. Słowem, gestem, muzyką oraz ubiorem pokazali jak ważny jest to dzień dla wszystkich Polaków. Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja to nie tylko jedna z najważniejszych uroczystości w roku szkolnym, ale również sposób na poznanie i zrozumienie historii naszego kraju, krzewienie postaw patriotycznych i przybliżenie młodym ludziom wartości, o których watro i należy mówić. Natalia Płuciennik - sekretarz SU

trzecioklasiści w bibliotece

Dnia 9 maja br. w ramach obchodów Tygodnia Bibliotek gościli w naszej szkole uczniowie klasy III B Szkoły Podstawowej nr 10 im. M. Konopnickiej w Kaliszu. Odwiedziny dziewięciolatków miały miejsce w ramach innowacji pedagogicznej "Kim chciałbym być w przyszłości?". Dzieci poznały profile edukacyjne ZSE, zasady pracy polonisty i bibliotekarza. Zapoznały się z katalogiem, poznały księgozbiór podręczny i główny biblioteki (czasopisma, lektury, książki młodzieżowe, etc.), odkryły, jak w ciekawy i twórczy sposób można spędzać czas wolny (realizując swoje zainteresowania i pasje). Dzieci dowiedziały się, czym są białe kruki, poznały najstarsze książki z naszego księgozbioru. Na koniec rozwiązywały quiz. Zajęcia biblioteczne miały na celu prezentację zasobów biblioteki szkolnej oraz zaprezentowanie milusińskim kół zainteresowań i działań podejmowanych przy współpracy z biblioteką.

FUTBOLISTKI EKONOMIKA NAJLEPSZE W II TURNIEJU PADEREWSKIEGO

Wspaniale spisały się nasze piłkarki nożne w II Turnieju Paderewskiego organizowanym przez IV LO w Kaliszu, który odbył się 26.04.2018 r. Ekonomistki bez straty bramki wygrały cztery kolejne mecze, zapewniając sobie pierwsze miejsce w turnieju. W turnieju wystąpiło pięć drużyn, mecze rozgrywane były systemem każdy z każdym, a pojedynek trwał 10 minut. Oprócz naszych pań i gospodyń turnieju w rozgrywkach wystąpiły jeszcze drużyny Zespołu Szkół Samochodowych, II i II LO. Pierwszym rywalem dziewcząt z ZSE była ekipa ZSS. W meczu dominował jeden zespół i była nim drużyna Ekonomika. Dziewczęta zaaplikowały „Samochodzistkom” cztery gole wygrywając 4:0. Podobnie wyglądało drugi pojedynek w którym gospodynie z IV LO próbowały nawiązać walkę z nakręconymi już po pierwszym zwycięskim meczu naszymi zawodniczkami. Jednak rozpędzone nasze futbolistki nie dały pograć przeciwniczkom i pewnie wygrały 3:0. Kolejny mecz z dziewczętami z III LO w razie zwycięstwa otwierał naszej drużynie awans do finału imprezy. Ekonomistki po raz kolejny dały pokaz pięknej dla oka i skutecznej gry. Nie pozostawiając rywalkom złudzeń kto jest lepszy zdecydowanie wygrały 3:0. W finale spotkaliśmy się z reprezentantkami II LO. Jak przystało na finał turnieju mecz był bardzo pasjonujący i stał na bardzo dobrym poziomie sportowym. Nasze piłkarki rządne odniesienia sukcesu w turnieju, przechyliły szalę zwycięstwa na swoją korzyść i po strzale Oliwii Skowrońskiej wygrały mecz finałowy 1:0. Nasze dziewczęta wystąpiły w sumie na murawie 40 minut, strzelając rywalkom 11 bramek czyli co około trzy i pół minuty bramkarki naszych przeciwniczek wyciągały piłkę z siatki. Gratulujemy naszym paniom, które pokazały wspaniały futbol, piękne zagrania okraszone jedenastoma golami. Nieodparta chęć zwycięstwa w każdym spotkaniu, wiara we własne siły i umiejętności poparte współpracą na boisku przyniosły upragniony i zasłużony sukces. Tak więc FUTBOLISTKI EKONOMIKA NAJLEPSZE. Nasze panie wystąpiły w składzie: Karolina Dobrowolska, Patrycja Czerniejewska, Sylwia Biadała, Klaudia Kuźbik, Oliwia Skowrońska, Karolina Jaszczak, Aleksandra Dopierała, Weronika Przybył i Kaja Skarewicz. Opiekunem był pan Wojciech Kwieciński.

Klasyfikacja końcowa turnieju:

1.ZSE

2.II LO

3.III LO

4.ZSS

5.IV LO

NASZE SUKCESY W ZAKOŃCZONEJ LIDZE STRZELECKIEJ

W dniu 25.04.2018 r. na Strzelnicy Kaliskiego Bractwa Strzelców Kurkowych odbył się ostatni etap tegorocznej 25 Międzyszkolnej Ligi Strzeleckiej Południowej Wielkopolski. Cała liga składała się z czterech rund i trwała od listopada 2017 do kwietnia tego roku.. Pierwsze trzy etapy odbyły się na strzelnicy ZSP 2 w Kaliszu. W skład naszej reprezentacji wchodzili: Kinga Grabowska, Daria Gorzelana, Karolina Pertkiewicz, Nikola Kędzia, Radosław Olejnik, Krzysztof Olejnik i Przemysław Buda. W klasyfikacji drużynowej chłopców nasi strzelcy uplasowali się na trzecim miejscu. W klasyfikacji indywidualnej w kategorii chłopców bezkonkurencyjny był Przemek Buda. W kategorii dziewcząt drugie miejsce zajęła Daria Gorzelana, której do zwycięstwa zabrakło raptem czterech punktów. Dziękujemy naszym strzelcom i gratulujemy kolejnego sukcesu w tym roku szkolnym. Opiekunami naszych uczniów w całej edycji ligi byli pani Ania Borkowska i panowie Wojciech Kwieciński i Cezary Rudowicz.

Piłka ręczna

Zapraszamy wszystkie szkoły do wzięcia udziału w historycznych finałach Pucharu Polski przypadających na 100lecie piłki ręcznej w Polsce.

Już w sobotę 12 maja  o godz. 15:00 swój mecz rozegrają kobiety, natomiast panowie rywalizować będą o puchar 13 maja o godz. 17:45.

Bilety w promocyjnej cenie od 5zł!

Pożegnanie maturzystów

Dnia 27 kwietnia 2018 roku w Zespole Szkół Ekonomicznych odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego uczniów klas czwartych. Jesteśmy przekonani, że czas spędzony w murach Ekonomika będzie dla nich miłym wspomnieniem. Pomimo wielu wyzwań, nauki i trudów, jakie były im stawiane, to właśnie tu rodziły się wielkie odkrycia, emocje i przyjaźnie.
Uroczystość rozpoczęła się prezentacją, dzięki której abiturienci przypomnieli sobie, jak rozpoczynali naukę w murach naszej szkoły. Następnie głos zabrała głos zabrała Pani Dyrektor Magdalena Mocna, która gratulowała uczniom ukończenia szkoły i wyników nauczania. Ważnym momentem uroczystości było wręczenie nagród Bene Meritus Joannie Pomykale i Zuzannie Rutkowskiej z klasy 4e. Wychowawcy klas czwartych wraz z Panią Dyrektor wręczyli świadectwa z wyróżnieniem.
Przedstawiciele Koła Absolwentów wygłosili wzruszające przemówienie skierowane do tegorocznych maturzystów, życząc im pomyślnych wyników na egzaminie dojrzałości.
Przedstawicielka uczniów klas czwartych Joanna Pomykała zabrała głos w imieniu wszystkich zebranych uczniów, dziękując nauczycielom za zaangażowanie, a koleżankom i kolegom za cztery wspólnie spędzone lata w murach Ekonomika.
Pani Renata Ignasiak przedstawiła wyniki konkursu z rachunkowości, gratulując laureatom i finaliście tego konkursu – Damianowi Bojakowskiemu z klasy IV d.
Następnie opiekunki SU pani Magdalena Sztandera i pani Agata Litwicka podziękowały za pracę absolwentom, którzy do niedawna stanowili Prezydium SU.
Uroczystym wręczeniem świadectw ukończenia szkoły zakończono część oficjalną.
Program artystyczny przygotowali uczniowie klasy III A pod kierunkiem pani Agnieszki Korotczuk. Przenieśli oni nas do świata telewizji - przygotowali ekonomiczne wydanie programu Milonerzy. Z każdej klasy wybrano jednego przedstawiciela, który uczestniczył w grze, a ten, kto najszybciej wykonał zadanie, wziął udział w grze o Milon wspaniałych wspomnień.
Uczniom klas czwartych gratulujemy ukończenia szkoły i życzymy wspaniałych wyników z egzaminów maturalnych i zawodowych!

/Natalia Płuciennik i Natalia Abramowicz/

Wszelkie prawa zastrzeżone przez
Zespół Szkół Ekonomicznych w Kaliszu
Projekt i realizacja:
Media Essence / mediaessence.pl