Godło Polski

pracownie ekonomiczne

chór Ekonomicanto

pracownie ekonomiczne

Aktualności rok 2017/ 2018

poczet sztandarowy

1 sierpnia to szczególna data w historii Polski. Zapamiętamy ją, jako dzień wybuchu Powstania Warszawskiego. Poczet sztandarowy naszej szkoły wziął udział w upamiętnieniu 74. rocznicy tamtego wydarzenia. Miało ono miejsce Ogrójcu kościoła oo. Jezuitów w Kaliszu. Pod pomnikiem Armii Krajowej wieńce i znicze złożyli m.in. prezydent miasta Grzegorz Sapiński, czy poseł Piotr Kaleta.

"Bezpieczne wakacje”

19 czerwca 2018r. w Parku Przyjaźni odbył sie festyn pod nazwą "Bezpieczne wakacje” organizowany przez Policję. Nie zabrakło tam uczniów naszych klas mundurowych.

FOTORELACJA

Przed nami wakacje. To czas beztroski... oby nie bezmyślności!

700 osób rocznie łamie kręgosłup skacząc do wody na główkę. Z reguły to bezmyślne zabawy młodzieży, by przypodobać się grupie. Obejrzyj film:

https://www.facebook.com/Rezyser.Zycia/videos/2197767476918502/?hc_ref=ARRGOGQDSDTWlfbpMkJFWt6pxHvEqwBveIE46756ePvc-tbtS1Lkk7elXUHLdR_YRDA&fref=nf

Zachęcamy także do obejrzenia poradnika BEZPIECZNYCH WAKACJI:

https://www.youtube.com/watch?v=rNHWsXyzk04

Młodzi patrioci

W maju tego roku ZSE w Kaliszu otrzymało certyfikat Szkoły młodych patriotów. Projekt realizowany był przez naszą szkołę od października 2017 do kwietnia 2018 we współpracy ze Studium Prawa Europejskiego w Warszawie. Liderem szkolnego zespołu była p. Bogumiła Bielak, w realizacji szeregu zadań udział wzięli poszczególni nauczyciele i uczniowie naszej szkoły. Odbyły się m. in. konkursy i konwersatoria: Szkolny konkurs recytatorski poezji patriotycznej (A. Litwicka, B. Bielak, B. Sobczak), Festiwal piosenki patriotycznej (A. Pierzchalska), Konkurs literacki "Mała ojczyzna w literaturze" (B. Bielak), Szkolny konkurs historyczny (M. Olejnik), konwersatorium zwieńczone utworzeniem przez uczniów kodeksu zachowań obywatelskich i patriotycznych (M. Walendowska).

Uwaga, uwaga

Fundacja Efekt Motyla przyznaje stypendium przeznaczone jest dla uczniów zdolnych i zmotywowanych do nauki, których trudna sytuacja materialna utrudnia zdobywanie wiedzy.

Warunki formalne, jakie należy spełnić:

- zamieszkanie na wsi,

- uczęszczanie do VII klasy szkoły podstawowej, II i III klasy gimnazjum oraz szkół średnich,

- wysoka średnia ocen,

Kryteriami branymi pod uwagę jest średnia z ocen (wymagany skan świadectwa) i wypełniony kwestionariusz dołączony do zgłoszeń. Kwestionariusz otrzyma każdy zainteresowany uczeń, pisząc na adres papilionis@papilionis.org

Celem stypendium jest wspomaganie edukacji młodych ludzi i/lub rozbudzanie ambicji i przedsiębiorczości.

napisali o nas...

W Życiu Kalisza z dn. 13 czerwca br. ukazał sie artykuł na temat Zjazdu Absolwentów. Tekst bogato ilustrowany zdjęciami jest wspomnieniem czerwcowych dni, w czasie których szkoła gościła dawnych uczniów, nauczycieli, byłych dyrektorów, Włodarzy miasta i osoby zaprzyjaźnione.

o szkole w Jednodniówce zjazdu

W dniach 9-10 czerwca br. odbył się XIII ZJAZD ABSOLWENTÓW KALISKICH SZKÓŁ HANDLOWYCH I EKONOMICZNYCH. Z tej okazji wydana została publikacja - Jednodniówka zjazdu pt. MERKURY pod red. dr Ewy Andrysiak. Wydawnictwo prezentuje historię szkoły, działające kiedyś koła zainteresowań, biografie nauczycieli, zasłużonych absolwentów. Pośród ukazanych w książce informacji historycznych na uwagę zasługują artykuły opowiadające o współczesnym Ekonomiku. A mamy sie czym pochwalić... Pani Mariola Medzińska napisała na temat udziału młodzieży ZSE w obchodach Roku Stefana Szolca-Rogizońskiego. Pani Izabella Galuba-Bryja napisała artykuł na temat sukcesów uczniów Ekonomika w konkursie "Ad fontes!". Pan Cezary Rudowicz natomiast opisał działania klas mundurowych, ich sukcesy sportowe i podejmowane wyzwania. Wszystkie noty okraszone są zdjęciami ilustrującymi powyższe działania.

Książka ukazała sie dzięki wsparciu finansowemu Wydziału Kultury i Sztuki, Sportu i Turystyki Urzędu Miejskiego w Kaliszu i wydana dzięki staraniom Stowarzyszenia Absolwentów Szkół Handlowych i Ekonomicznych w Kaliszu.

Zapraszamy do biblioteki.

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017 / 2018

22 czerwca 2018 roku.

godz.9:00   - podsumowanie roku szkolnego 2017 / 2018 na uroczystej akademii:

- wręczenie świadectw z wyróżnieniem,

- nagrodzenie „Najlepszych Chodziarzy”,

na sali gimnastycznej obecne są 10 osobowe delegacje wyznaczone przez wychowawców – proszę pamiętać, by wśród tych osób znajdowali się nagradzani uczniowie (obowiązuje strój galowy, klasy mundurowe w mundurach!!!)

godz. 10:15          - spotkanie z wychowawcami:

Klasa:                         Wychowawca:             Sala:

I a                               - mgr Mariola Medzińska - sala 21

I b                               - mgr Anna Strzałka  - sala 15

I c                               - mgr Renata Ignasiak - sala 16

I d                               - mgr Monika Walendowska- sala 33

I e                               - mgr Paweł Patysiak - sala 4

II a                              - mgr Agata Litwicka- sala 23

II b                             - mgr Ewa Szymczak - sala 35

II c                              - mgr Wioletta Dydo - sala 32

II d                             - mgr Arleta Woźniak - sala 20

II e                              - mgr Wojciech Kwieciński  - sala 1

III a                            - mgr Agnieszka Korotczuk - sala 26

III b                            - mgr Jakub Cholajda - sala 25

III c                            - mgr Agata Pierzchalska - sala 24

III d                            - mgr Lidia Fabisiak - sala 36

III e                            - mgr Jolanta Raszewska - sala 17

Wkręceni w pomoc

Dobiega końca akcja "Wkręć się w pomoc" polegająca na zbiórce plastikowych nakrętek dla małej Laury Kończyńskiej.

Z dumą możemy powiedzieć, że Szkolne Koło Wolontariatu zbiera nakrętki dla Laury już od pięciu lat. Uzbieraliśmy przez ten czas ok. 1800 kg cennego plastiku:) Mamy swój wkład w rehabilitację tej niezwykłej, radosnej i rozgadanej dziewczynki. 

W październiku 2014 roku społeczność szkolna ZSE włączyła się  do zbiórki plastikowych nakrętek, by wspomóc w leczeniu chorą dziewczynkę. Mała Laura Konczyńska urodziła się z rozszczepem kręgosłupa na odcinku krzyżowo-lędźwiowym, wodogłowiem oraz stopą końsko-szpotawą. Ma neurogenny pęcherz moczowy, w wyniku czego musi być cewnikowana. Cierpi również na niedowład kończyn dolnych. Laura jest pod stałą opieką neurochirurga, urologa, nefrologa oraz ortopedy. Ma zaleconą rehabilitację metodą VOJTY oraz terapię czaszkowo-krzyżową. Rehabilitacja, częste wizyty u lekarzy specjalistów i sprzęt terapeutyczny są bardzo kosztowne. 

Akcja "Wkręć się w pomoc" ma na celu pomoc choremu dziecku, ale i propagowanie postaw ekologicznych. Niewiele trzeba, żeby w prosty i łatwy sposób komuś pomóc, a każdy zebrany kilogram to kolejna złotówka na konto Laury!

Przed nami wakacje, nie wyrzucajcie nakrętek. Pomyślcie o małej dziewczynce potrzebującej wsparcia i o ekologii. Czekamy na Was po wakacjach w bibliotece szkolnej - akcję będziemy kontynuować!

Zjazd Absolwentów

XIII Zjazd Absolwentów
Kaliskich Szkół Handlowych i Ekonomicznych
9 – 10 czerwca 2018 roku


                                                                                                                             Szanowna Koleżanko !

                                                                                                                             Szanowny Kolego !


W roku 2018 obchodzimy 145 – lecie powstania szkolnictwa handlowego i ekonomicznego w Kaliszu. Daje to okazję do ponownego spotkania się w gronie uczniów i nauczycieli Naszej Szkoły.

Uprzejmie zawiadamiamy, że kontynuując nasze tradycje w dniach 9 – 10 czerwca 2018 roku organizujemy XIII Zjazd Wychowanków i Absolwentów Kaliskich Szkół Handlowych, Administracyjnych, Finansowych i Ekonomicznych.


Organizatorzy Zjazdu przewidzieli w programie między innymi: uroczyste otwarcie Zjazdu, spotkania koleżeńskie oraz z profesorami w Szkole, prezentację osiągnięć Szkoły, a także biesiadę sentymentalną z toastami i muzyką. W drugim dniu Zjazdu planujemy   wspólną mszę świętą, a Zjazd zakończymy uroczystym obiadem.  Z okazji Zjazdu chcemy wydać „JEDNODNIÓWKĘ XIII ZJAZDU - MERKURY”. Nie zabraknie także suwenirów zjazdowych.

 

  •     Koszt uczestnictwa w Zjeździe wynosi     120 zł
  •     Koszt uczestnictwa w biesiadzie sentymentalnej wynosi     70 zł

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w Zjeździe. W załączeniu przesyłamy Kartę zgłoszeniową. Prosimy o możliwe szybkie jej wypełnienie i przesłanie na adres: Stowarzyszenie Absolwentów Szkół Handlowych i Ekonomicznych w Kaliszu ul. Legionów 6, 62 – 800 Kalisz. Prosimy o skontaktowanie się ze swoimi koleżankami i kolegami w celu zachęcenia ich do wspólnego spotkania.

Zachęcamy również do odwiedzenia strony internetowej Szkoły i Absolwentów www.zse.kalisz.pl  (Kartę zgłoszeniową można pobrać tutaj).
Z powodów organizacyjnych bardzo prosimy, aby wpłat z tytułu uczestnictwa w Zjeździe i Biesiadzie dokonać najpóźniej do 30 kwietnia 2018 r. na konto podane w Karcie zgłoszeniowej.

 

Wszelkie pytania i informacje prosimy kierować na adres: zjazd.ekonomik@wp.pl lub bezpośrednio do członków Komitetu Organizacyjnego Zjazdu:

  •     Halina Pawlak         tel.    662 198 032        e-mail     wpawlak@o2.pl
  •     Ryszard Latański     tel.    605 600 572        e-mail     r.latanski@onet.pl
  •     Teresa Mondra       tel.    605 462 229        e-mail     timondry@gmail.com


Karty zgłoszeniowe można także przesyłać na adres: zjazd.ekonomik@wp.pl  
 

            W imieniu Komitetu Organizacyjnego Zjazdu                                                          Prezes Koła Absolwentów
                                 Ryszard Latański                                                                                           Halina Pawlak

 

 

Skan powyższego listu

 

Poniżej fotorelacja z poprzedniego zjazdu.

Wszelkie prawa zastrzeżone przez
Zespół Szkół Ekonomicznych w Kaliszu
Projekt i realizacja:
Media Essence / mediaessence.pl