Godło Polski

pracownie ekonomiczne

chór Ekonomicanto

pracownie ekonomiczne

Aktualności rok 2017/ 2018

"Bezpieczne wakacje”

19 czerwca 2018r. w Parku Przyjaźni odbył sie festyn pod nazwą "Bezpieczne wakacje” organizowany przez Policję. Nie zabrakło tam uczniów naszych klas mundurowych.

FOTORELACJA

Przed nami wakacje. To czas beztroski... oby nie bezmyślności!

700 osób rocznie łamie kręgosłup skacząc do wody na główkę. Z reguły to bezmyślne zabawy młodzieży, by przypodobać się grupie. Obejrzyj film:

https://www.facebook.com/Rezyser.Zycia/videos/2197767476918502/?hc_ref=ARRGOGQDSDTWlfbpMkJFWt6pxHvEqwBveIE46756ePvc-tbtS1Lkk7elXUHLdR_YRDA&fref=nf

Zachęcamy także do obejrzenia poradnika BEZPIECZNYCH WAKACJI:

https://www.youtube.com/watch?v=rNHWsXyzk04

Młodzi patrioci

W maju tego roku ZSE w Kaliszu otrzymało certyfikat Szkoły młodych patriotów. Projekt realizowany był przez naszą szkołę od października 2017 do kwietnia 2018 we współpracy ze Studium Prawa Europejskiego w Warszawie. Liderem szkolnego zespołu była p. Bogumiła Bielak, w realizacji szeregu zadań udział wzięli poszczególni nauczyciele i uczniowie naszej szkoły. Odbyły się m. in. konkursy i konwersatoria: Szkolny konkurs recytatorski poezji patriotycznej (A. Litwicka, B. Bielak, B. Sobczak), Festiwal piosenki patriotycznej (A. Pierzchalska), Konkurs literacki "Mała ojczyzna w literaturze" (B. Bielak), Szkolny konkurs historyczny (M. Olejnik), konwersatorium zwieńczone utworzeniem przez uczniów kodeksu zachowań obywatelskich i patriotycznych (M. Walendowska).

Uwaga, uwaga

Fundacja Efekt Motyla przyznaje stypendium przeznaczone jest dla uczniów zdolnych i zmotywowanych do nauki, których trudna sytuacja materialna utrudnia zdobywanie wiedzy.

Warunki formalne, jakie należy spełnić:

- zamieszkanie na wsi,

- uczęszczanie do VII klasy szkoły podstawowej, II i III klasy gimnazjum oraz szkół średnich,

- wysoka średnia ocen,

Kryteriami branymi pod uwagę jest średnia z ocen (wymagany skan świadectwa) i wypełniony kwestionariusz dołączony do zgłoszeń. Kwestionariusz otrzyma każdy zainteresowany uczeń, pisząc na adres papilionis@papilionis.org

Celem stypendium jest wspomaganie edukacji młodych ludzi i/lub rozbudzanie ambicji i przedsiębiorczości.

napisali o nas...

W Życiu Kalisza z dn. 13 czerwca br. ukazał sie artykuł na temat Zjazdu Absolwentów. Tekst bogato ilustrowany zdjęciami jest wspomnieniem czerwcowych dni, w czasie których szkoła gościła dawnych uczniów, nauczycieli, byłych dyrektorów, Włodarzy miasta i osoby zaprzyjaźnione.

o szkole w Jednodniówce zjazdu

W dniach 9-10 czerwca br. odbył się XIII ZJAZD ABSOLWENTÓW KALISKICH SZKÓŁ HANDLOWYCH I EKONOMICZNYCH. Z tej okazji wydana została publikacja - Jednodniówka zjazdu pt. MERKURY pod red. dr Ewy Andrysiak. Wydawnictwo prezentuje historię szkoły, działające kiedyś koła zainteresowań, biografie nauczycieli, zasłużonych absolwentów. Pośród ukazanych w książce informacji historycznych na uwagę zasługują artykuły opowiadające o współczesnym Ekonomiku. A mamy sie czym pochwalić... Pani Mariola Medzińska napisała na temat udziału młodzieży ZSE w obchodach Roku Stefana Szolca-Rogizońskiego. Pani Izabella Galuba-Bryja napisała artykuł na temat sukcesów uczniów Ekonomika w konkursie "Ad fontes!". Pan Cezary Rudowicz natomiast opisał działania klas mundurowych, ich sukcesy sportowe i podejmowane wyzwania. Wszystkie noty okraszone są zdjęciami ilustrującymi powyższe działania.

Książka ukazała sie dzięki wsparciu finansowemu Wydziału Kultury i Sztuki, Sportu i Turystyki Urzędu Miejskiego w Kaliszu i wydana dzięki staraniom Stowarzyszenia Absolwentów Szkół Handlowych i Ekonomicznych w Kaliszu.

Zapraszamy do biblioteki.

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017 / 2018

22 czerwca 2018 roku.

godz.9:00   - podsumowanie roku szkolnego 2017 / 2018 na uroczystej akademii:

- wręczenie świadectw z wyróżnieniem,

- nagrodzenie „Najlepszych Chodziarzy”,

na sali gimnastycznej obecne są 10 osobowe delegacje wyznaczone przez wychowawców – proszę pamiętać, by wśród tych osób znajdowali się nagradzani uczniowie (obowiązuje strój galowy, klasy mundurowe w mundurach!!!)

godz. 10:15          - spotkanie z wychowawcami:

Klasa:                         Wychowawca:             Sala:

I a                               - mgr Mariola Medzińska - sala 21

I b                               - mgr Anna Strzałka  - sala 15

I c                               - mgr Renata Ignasiak - sala 16

I d                               - mgr Monika Walendowska- sala 33

I e                               - mgr Paweł Patysiak - sala 4

II a                              - mgr Agata Litwicka- sala 23

II b                             - mgr Ewa Szymczak - sala 35

II c                              - mgr Wioletta Dydo - sala 32

II d                             - mgr Arleta Woźniak - sala 20

II e                              - mgr Wojciech Kwieciński  - sala 1

III a                            - mgr Agnieszka Korotczuk - sala 26

III b                            - mgr Jakub Cholajda - sala 25

III c                            - mgr Agata Pierzchalska - sala 24

III d                            - mgr Lidia Fabisiak - sala 36

III e                            - mgr Jolanta Raszewska - sala 17

Wkręceni w pomoc

Dobiega końca akcja "Wkręć się w pomoc" polegająca na zbiórce plastikowych nakrętek dla małej Laury Kończyńskiej.

Z dumą możemy powiedzieć, że Szkolne Koło Wolontariatu zbiera nakrętki dla Laury już od pięciu lat. Uzbieraliśmy przez ten czas ok. 1800 kg cennego plastiku:) Mamy swój wkład w rehabilitację tej niezwykłej, radosnej i rozgadanej dziewczynki. 

W październiku 2014 roku społeczność szkolna ZSE włączyła się  do zbiórki plastikowych nakrętek, by wspomóc w leczeniu chorą dziewczynkę. Mała Laura Konczyńska urodziła się z rozszczepem kręgosłupa na odcinku krzyżowo-lędźwiowym, wodogłowiem oraz stopą końsko-szpotawą. Ma neurogenny pęcherz moczowy, w wyniku czego musi być cewnikowana. Cierpi również na niedowład kończyn dolnych. Laura jest pod stałą opieką neurochirurga, urologa, nefrologa oraz ortopedy. Ma zaleconą rehabilitację metodą VOJTY oraz terapię czaszkowo-krzyżową. Rehabilitacja, częste wizyty u lekarzy specjalistów i sprzęt terapeutyczny są bardzo kosztowne. 

Akcja "Wkręć się w pomoc" ma na celu pomoc choremu dziecku, ale i propagowanie postaw ekologicznych. Niewiele trzeba, żeby w prosty i łatwy sposób komuś pomóc, a każdy zebrany kilogram to kolejna złotówka na konto Laury!

Przed nami wakacje, nie wyrzucajcie nakrętek. Pomyślcie o małej dziewczynce potrzebującej wsparcia i o ekologii. Czekamy na Was po wakacjach w bibliotece szkolnej - akcję będziemy kontynuować!

Zjazd Absolwentów

XIII Zjazd Absolwentów
Kaliskich Szkół Handlowych i Ekonomicznych
9 – 10 czerwca 2018 roku


                                                                                                                             Szanowna Koleżanko !

                                                                                                                             Szanowny Kolego !


W roku 2018 obchodzimy 145 – lecie powstania szkolnictwa handlowego i ekonomicznego w Kaliszu. Daje to okazję do ponownego spotkania się w gronie uczniów i nauczycieli Naszej Szkoły.

Uprzejmie zawiadamiamy, że kontynuując nasze tradycje w dniach 9 – 10 czerwca 2018 roku organizujemy XIII Zjazd Wychowanków i Absolwentów Kaliskich Szkół Handlowych, Administracyjnych, Finansowych i Ekonomicznych.


Organizatorzy Zjazdu przewidzieli w programie między innymi: uroczyste otwarcie Zjazdu, spotkania koleżeńskie oraz z profesorami w Szkole, prezentację osiągnięć Szkoły, a także biesiadę sentymentalną z toastami i muzyką. W drugim dniu Zjazdu planujemy   wspólną mszę świętą, a Zjazd zakończymy uroczystym obiadem.  Z okazji Zjazdu chcemy wydać „JEDNODNIÓWKĘ XIII ZJAZDU - MERKURY”. Nie zabraknie także suwenirów zjazdowych.

 

  •     Koszt uczestnictwa w Zjeździe wynosi     120 zł
  •     Koszt uczestnictwa w biesiadzie sentymentalnej wynosi     70 zł

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w Zjeździe. W załączeniu przesyłamy Kartę zgłoszeniową. Prosimy o możliwe szybkie jej wypełnienie i przesłanie na adres: Stowarzyszenie Absolwentów Szkół Handlowych i Ekonomicznych w Kaliszu ul. Legionów 6, 62 – 800 Kalisz. Prosimy o skontaktowanie się ze swoimi koleżankami i kolegami w celu zachęcenia ich do wspólnego spotkania.

Zachęcamy również do odwiedzenia strony internetowej Szkoły i Absolwentów www.zse.kalisz.pl  (Kartę zgłoszeniową można pobrać tutaj).
Z powodów organizacyjnych bardzo prosimy, aby wpłat z tytułu uczestnictwa w Zjeździe i Biesiadzie dokonać najpóźniej do 30 kwietnia 2018 r. na konto podane w Karcie zgłoszeniowej.

 

Wszelkie pytania i informacje prosimy kierować na adres: zjazd.ekonomik@wp.pl lub bezpośrednio do członków Komitetu Organizacyjnego Zjazdu:

  •     Halina Pawlak         tel.    662 198 032        e-mail     wpawlak@o2.pl
  •     Ryszard Latański     tel.    605 600 572        e-mail     r.latanski@onet.pl
  •     Teresa Mondra       tel.    605 462 229        e-mail     timondry@gmail.com


Karty zgłoszeniowe można także przesyłać na adres: zjazd.ekonomik@wp.pl  
 

            W imieniu Komitetu Organizacyjnego Zjazdu                                                          Prezes Koła Absolwentów
                                 Ryszard Latański                                                                                           Halina Pawlak

 

 

Skan powyższego listu

 

Poniżej fotorelacja z poprzedniego zjazdu.

SUKCES NASZYCH MUNDUROWCÓW NA PRESTIŻOWYM TURNIEJU W JAROCINIE

Fantastycznie zaprezentowała się nasza drużyna na V Turnieju Klas Policyjnych Województwa Wielkopolskiego im. asp. Jana Kubiaka w Jarocinie, który odbył się 20 i 21 kwietnia 2018.  Nasz team  w składzie: Kinga Grabowska, Radosław Olejnik i Krzysztof Olejnik okazał się NAJLEPSZY wśród 21 startujących ekip z których każda liczyła trzech zawodników z przynajmniej jedną dziewczyną. Ponadto Kinga okazała się NAJLEPSZA wśród wszystkich startujących w turnieju pań, a Krzysiek wygrał klasyfikację na NAJLEPSZEGO zawodnika na torze sprawnościowym. Tegoroczna edycja turnieju rozgrywana była tak jak poprzednia w dwudniowej formule, a nocne manewry miały charakter survivalowy. Zmagania turniejowe odbywały się na terenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie ( rzut granatem, tor przeszkód, pierwsza pomoc), Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie (strzelanie) oraz na terenach Mickiewiczowskiego Centrum Turystycznego w Żerkowie (nocny survival). Nasi uczniowie rozpoczęli turniej od wywiadu, którego udzieliła Kinga jarocińskim reporterom (http://www.jarocinska.pl/video/v-turniej-klas-policyjnych-w-zsp-2-w-jarocinie,4990). Pewnie już dobre samopoczucie i pozytywne nastawienie zdradzało, że jesteśmy faworytami do zwycięstwa na czym poznały się również jarocińskie media. Rzut granatem to pierwsza nasza konkurencja turniejowa, która polegała na celnym rzucie z odległości 10 metrów do metalowej tarczy o średnicy 1 metra. Kinga , Radek i Krzysiek trafili w sumie sześć razy co na tle innych drużyn było rewelacyjnym wynikiem. Do drugiej konkurencji przystąpili  bardzo zmotywowani. Tor przeszkód Kinga , Radek i Krzysiek pokonali koncertowo co spotkało się z podziwem pozostałych uczestników turnieju, opiekunów i widzów. I jak się później okazało Krzysiek uzyskał najlepszy czas ze wszystkich 63 osób startujących w tej konkurencji. Trzecia konkurencja polegająca na udzieleniu pierwszej pomocy trzem osobom poszkodowanym podczas jazdy na rolkach i deskorolce okazała się fenomenalnym pokazem sprawnego działania wzorowo zgranej drużyny połączonym z właściwym wykorzystaniem wiedzy w praktyce. Takiego działania nie powstydziłby się profesjonalny zespół ratowników medycznych co dostrzeżone również zostało przez sędziów. Tym bardziej, że Krzysiek z Radkiem próbowali nawet udzielając pomocy dziewczynom i korzystając z sytuacji uzyskać numery telefonów do dziewcząt, które od razu poczuły się jakby lepiej Następnie odbyło się strzelanie na strzelnicy Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie, które możemy ocenić jako dobre, gdyż pozostałe drużyny miały problem z celnym trafianiem do tarczy. Mimo pojawiania się pierwszych oznak zmęczenia (co można zobaczyć na 2 fotkach) mundurowcy z ZSE cały czas mobilizowali się wzajemnie, cały czas myśląc o osiągnięciu miejsca na pudle. Już w trakcie trwania turnieju analizowaliśmy wspólnie nasze wyniki i wyniki innych ekip co dostarczało nam wiedzy o tym, ze jesteśmy cały czas w czubie i liczymy się w walce o zwycięstwo. Ostatnią i jednocześnie chyba najtrudniejszą konkurencją turnieju był nocny survival, który nasza ekipa rozpoczęła w drodze losowania wieczorem o godzinie 21:50. Zadanie polegało na pokonaniu kilometrowego leśnego odcinka, posługując się mapą. Na trasie ustawiono 8 zadań. Trzeba było przetoczyć oponę ciągnikową, przeciągnąć na linie drewnianą belę, ułożyć puzzle z drewnianych desek, pokonać odcinek trasy na zawieszonej nad ziemią linie, pokonać odcinek trasy czołgając się, strzelić do celu, pokonać sieć z lin oraz przetransportować rannego na noszach. Liczył się czas ukończenia konkurencji i prawidłowe wykonanie zadań. Podobnie jak przy udzielaniu pierwszej pomocy fantastyczna współpraca w zespole, odpowiedni podział obowiązków i konsekwentna, przemyślana i szybka ich realizacja pozwoliła Kindze, Radkowi i Krzyśkowi zameldować się na mecie już po upływie 8 minut, co po doliczeniu bonifikat za puzzle i celne strzelanie Kingi dało nam trzeci wynik w tej konkurencji Po jej zakończeniu w środku nocy i po zjedzeniu warzywnych sałatek i analizie całego dnia doszliśmy nieskromnie, ale w pełni świadomi i zadowoleni swoich fantastycznych wyników do wniosku, że będziemy wysoko, ale na oficjalne wyniki musieliśmy poczekać do rana. Rano nastapiła euforia. Najpierw Krzysiek najlepszy na torze. Za chwile Kinga najlepszą kobietą w całym turnieju. I wreszcie wyniki druzynowe: miejsce 21, miejsce 20, miejsce 19 itd. Itd. Miejsce drugie, a nas nie ma. Tak zostaliśmy wyczytani jako ostatni – przeżyjmy to wspólnie:" MIEJSCE PIERWSZE W V TURNIEJU KLAS POLICYJNYCH WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO IM.ASP JANA KUBIAKA ZAJĘŁA DRUŻYNA ZESPOŁU SZKÓŁ EKONOMICZNYCH W KALISZU" !!! GRATULUJEMY WAM. Zrobiliście to w pięknym stylu, pokazując zarówno swoją sprawność fizyczną, zaangażowanie, chłodne myślenie o co trudno w sportowej rywalizacji, przepiękną współpracę w zespole i rywalizację w myśl zasad fair play. Dodajmy, że cały turniej przebiegał w miłej, przyjaznej i sympatycznej atmosferze. Nasi uczniowie oprócz zdobytego doświadczenia i możliwości sprawdzenia swoich wiadomości i umiejętności na tle innych drużyn, nawiązali wiele nowych znajomości z uczestnikami turnieju z różnych regionów naszego województwa i spotkali się z tymi, których poznali na wcześniejszych edycjach. Opiekunami naszego zespołu byli: Pani Ania Borkowska oraz Pan Cezary Rudowicz, którzy mieli wielką przyjemność oglądać naszych mundurowców w akcji. Z reporterskiego obowiązku trzeba dodać, że szczegółowe wyniki turnieju pojawią się za kilka dni.

Wszelkie prawa zastrzeżone przez
Zespół Szkół Ekonomicznych w Kaliszu
Projekt i realizacja:
Media Essence / mediaessence.pl