Godło Polski
BIP

NASI SNAJPERZY NA III MIEJSCU

14 grudnia 2017 roku sześcioro naszych uczniów reprezentowało naszą szkołę w 15 Świątecznych Zawodach Strzeleckich Szkół Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych, które odbyły się na strzelnicy ZSP 2 w Kaliszu. Daria Gorzelana, Kinga Grabowska, Nikola Kędzia, Przemek Buda, Przemek Mielczarek i Krzysiek Olejnik zajęli w klasyfikacji drużynowej III miejsce. Każdy z uczestników po serii próbnej oddawał po pięć strzałów do czterech kolejnych tarcz z odległości 10 metrów. W klasyfikacji indywidualnej Daria Gorzelana zajęła drugie miejsce uzyskując 181 punktów tyle samo co zdobywczyni I miejsca. O zwycięstwie decydowała w tym przypadku ostatnia seria strzałów, którą minimalnie lepiej wystrzelała konkurentka naszej zawodniczki. Drugie miejsce zajął również Przemek Buda w kategorii chłopców uzyskując 170 punktów. Tak naprawdę Darii i Przemkowi zamiast całej tarczy wystarczyłby zapewne tylko czarny jej środek, gdyż właściwie tylko tam lądował śrut z ich broni. Z lekkimi odpryskami od środka tarczy strzelali również nasi pozostali snajperzy, dzięki czemu staneliśmy na trzecim stopniu podium w klasyfikacji drużynowej, za co nasza ekipa otrzymała dyplom i puchar. Daria i Przemek oprócz dyplomów otrzymali drobne upominki. Gratulujemy naszej ekipie i czekamy już na kolejne zawody strzeleckie, które odbędą się w styczniu. Z reporterskiego obowiązku należy dodać, że zawody wygrała drużyna gospodarzy z ZSP 2 co nas w sumie nie zdziwiło.