Godło Polski

pracownie ekonomiczne

chór Ekonomicanto

pracownie ekonomiczne

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2015 / 2016

Dnia 24 czerwca 2016 roku w Zespole Szkół Ekonomicznych, podobnie jak we wszystkich innych szkołach w całej Polsce, odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016. Po pracowitych dziesięciu miesiącach nadszedł wreszcie czas na zasłużony odpoczynek. 

Uroczystość zakończenia przygotował Samorząd Uczniowski. Rozpoczęto od podziękowań dla nauczycieli i Dyrekcji; podsumowano rok szkolny, prezentując poziom edukacji, przypomniane zostały też konkursy i akcje charytatywne, w których brała udział młodzież Ekonomika. Był to rok obfitujący w sukcesy w konkursach, turniejach, zawodach, akcjach z najrozmaitszych dziedzin. Pani Dyrektor, Magdalena Mocna, składała podziękowania całej społeczności szkolnej. Następnie wraz z wychowawcami wręczała nagrody i dyplomy tym, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce i wykazali się najlepszą frekwencją. Warto podkreślić, że ponad 40 uczniów uzyskało świadectwo z czerwonym paskiem, czyli średnią ocen wyższą niż 4,75.

Nagrody dla najlepszych uczniów ufundowali: Pani Marzena Wodzińska z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego i Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, Komendant Centralnego Ośrodka Szkolenia Służb Więziennych w Kaliszu, Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Kaliszu, Komendant Straży Granicznej Placówki w Kaliszu, Dyrektor Regionalnej Izby Gospodarczej oraz Rada Rodziców ZSE.

W progach szkoły gościliśmy przedstawicieli instytucji, z którymi nasza szkoła bardzo aktywnie współpracowała:

-Dyrektor Archiwum Państwowego w Kaliszu panią Grażynę Szlender,

- dyrektora Caritas Diecezji Kaliskiej ks. Jacka Andrzejczaka i koordynatora szkolnych kół Caritas panią Magdalenę Glinkowską,

- Dziekana Wydziału Zarządzania doc. dr Jan Frąszczaka z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Kaliszu,

- komendanta Straży Granicznej placówki w Kaliszu pana majora Roberta Kaczmarka,
- dyrektora Regionalnej Izby Gospodarczej pana Andrzeja Spychalskiego,

-przedstawiciela Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej pana majora Piotra Jarczewskiego,

- Przedstawiciela Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu podkomisarza Sebastiana Taranka, 

- kierownika klubu „Blaszak” Kaliskiej Spółdzielni Mieszkaniowej  - panią Agnieszkę Dobrzańską,

- honorowego prezesa Koła Absolwentów pana Gustawa Elbla,
- przedstawicielkę Rady Rodziców panią Małgorzatę Przytułę.

Podsumowano wiele konkursów –olimpiadę języka angielskiego, konkurs fotograficzny „Miłosierdzie w działaniu”, innowację matematyczną „Matematyka w praktyce – odkrywanie świata z matematyką”.

Uhonorowano także uczniów z najwyższą frekwencją -"Złotą dziesiątkę chodziarzy". Cieszy fakt, że coraz więcej uczniów pretenduje do miana osoby z wysoką frekwencją, a kilkoro uczniów miało stuprocentową obecność na zajęciach.

Przewodnicząca SU  w imieniu uczniów pożegnała nauczycieli odchodzących w tym roku z naszej placówki - księdza Włodka Muszalskiego.

Program artystyczny na wesoło przygotowali uczniowie klasy IIIa pod kierunkiem pani Beaty Sobczak.

 

Iza
< Cofnij
Wszelkie prawa zastrzeżone przez
Zespół Szkół Ekonomicznych w Kaliszu
Projekt i realizacja:
Media Essence / mediaessence.pl