Godło Polski
BIP

Dzień św. Floriana

4 maja to data szczególna dla każdego, komu bliska jest służba drugiemu człowiekowi. Z okazji Dnia św. Floriana, patrona strażaków, uczniowie klasy strażacko-ratowniczej naszej szkoły odwiedzili Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu, aby złożyć życzenia. Spotkanie rozpoczęło się od oficjalnego powitania przez zastępcę Komendanta PSP, st. kpt. Damiana Knopa, który przyjął delegację uczniów w sali tradycji. W krótkim przemówieniu Komendant podkreślił znaczenie etyki zawodowej, profesjonalizmu i poświęcenia, jakiego wymaga służba w straży. Zaznaczył również, że bycie strażakiem to nie tylko zawód, ale przede wszystkim powołanie, które zaczyna się już na etapie szkolnej ławki. Zachęcał także do rozwijania swojej pasji oraz troski o wspólne bezpieczeństwo. Głównym punktem oficjalnej części było złożenie życzeń przez Antoniego Kasprzaka na ręce zastępcy Komendanta wszystkim funkcjonariuszom zdrowia, wytrwałości, nieustającej opieki św. Floriana oraz tyle samo bezpiecznych powrotów z akcji, co wyjazdów.

„Bogu na chwałę, ludziom na ratunek”

Iza
< Cofnij
Wszelkie prawa zastrzeżone przez
Zespół Szkół Ekonomicznych w Kaliszu
Projekt i realizacja:
Media Essence / mediaessence.pl