Dnia 26 listopada br. nasza szkoła już po raz czwarty brała udział w Projekcie "KROKUS" realizowanym przez krakowskie Muzeum Galicja wraz z Irlandzkim Towarzystwem Edukacji o Holokauście.
Grupa uczniów z klasy 4b (uczniowie we wrześniu byli w Miejscu Pamięci - wizyta w Muzeum Auschwitz-Birkenau) zasadzili przed szkoła cebulki krokusów upamiętniających niewinne istoty, które zginęły w czasie wojny.
Projekt jest międzynarodowy, na świecie jest realizowany już od wielu lat, w Polsce już po raz jedenasty, każdego roku coraz więcej szkół angażuje się w jego realizację. W ramach projektu, szkoły otrzymują cebulki żółtych krokusów – zasadzone przez uczniów jesienią, zakwitają z końcem zimy. Kwiaty sadzone przez uczniów mają przede wszystkim przypominać półtora miliona żydowskich dzieci oraz tysiące dzieci innych narodowości zamordowanych w czasie wojny. Nie zapominamy o polskich dzieciach, np. z getta łódzkiego i innych niewinnie pomordowanych. Projekt Krokus pozwala na zapoznanie uczniów z tematyką Holokaustu, a także na rozbudzenie w nich świadomości niebezpieczeństw wiążących się z dyskryminacją, uprzedzeniami i nietolerancją.
Realizacja Projektu Krokus jest możliwa dzięki wsparciu finansowemu Irlandzkiego Towarzystwa Edukacji o Holokauście oraz Unii Europejskiej.
koordynator projektu - Izabella Galuba-Bryja.
Iza