Godło Polski

pracownie ekonomiczne

chór Ekonomicanto

pracownie ekonomiczne

Sport

ROK SZKOLNY 2017/2018

MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA W SIATKÓWCE PLAŻOWEJ DZIEWCZĄT

Bardzo dobrze spisały się nasze siatkarki plażowe na Finale Wojewódzkim, który odbył się 12.06.2018 we Wrześni. Nasze dziewczęta w składzie Patrycja Czerniejewska i Kaja Skarewicz oraz rezerwowa Aleksandra Wosiek zajęły miejsca VII-VIII w województwie wśród 16 najlepszych startujących drużyn. Turniej rozgrywany był systemem brazylijskim i każdy mecz toczył się do dwóch wygranych setów do 15 punktów. W przypadku ewentualnego trzeciego seta rozgrywano go do 11 punktów. Dziewczęta w pierwszym meczu gładko pokonały konkurentki z LO Gostyń 2:0 w setach 15:7 i 15:8. Kolejny rywal okazał się już bardziej wymagający gdyż były nim zawodniczki z Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego z Poznania. Kaja i Patrycja mimo ambitnej gry nie sprostały drużynie z Poznania i przegrały 0:2 w setach do 9 i 6. Bardzo pasjonujący okazał się trzeci mecz naszych pań z LO Września. Przeciwniczki to medalistki z ubiegłego roku. Jednak nasze plażowiczki dały z siebie co najlepsze i po trzecim secie w którym przegrywały już 10:7 doprowadziły do wyrównania, a następnie zdobyły decydujący punkt na wagę zwycięstwa. Pojedynek zakończył się wynikiem 2:1 w setach 15:8, 4:15 i 11:10. Mecz z LO Słupca okazał się ostatnim dla naszych dziewcząt, które mimo walki i woli zwycięstwa zeszły z boiska pokonane 0:2 w setach do 9 i do 10. Ostatecznie nasz team został sklasyfikowany na miejscach VII-VIII. Dziękujemy dziewczętom za walkę, ambicję i chęć osiągnięcia jak najlepszego wyniku. Należy dodać, że drużyna z LOMS Poznań zajęła w turnieju II, a LO Słupca III miejsce.Opiekunami Kaji, Patrycji i Oli byli pani Ania Borkowska i pan Cezary Rudowicz.

KALISKI DZIEŃ SPORTU SZKOLNEGO

13 czerwca odbył się tradycyjny Kaliski Dzień Sportu. W sportowych zmaganiach, które odbywały się na obiektach sportowych przy ul.Łódzkiej, brały praktycznie wszystkie kaliskie szkoły: od podstawowych do ponadgimnazjalnych. Te ostatnie rywalizowały w turnieju piłki nożnej. Rywalizację poprzedziło uroczyste otwarcie, którego dokonał pan Mariusz Witczak, naczelnik wydziału edukacji. Wciągnięto także flagę olimpijską na maszt oraz zapłonął znicz olimpijski. Sama rywalizacja dla szkół ponadgimnazjalnych toczyła się w dwóch grupach. Nasz zespół zmierzył się z Zespołem Szkół Zawodowych, Zespołem Szkół Samochodowych oraz IVLO. Z tym ostatnim zespołem zagraliśmy na początek. Wygraliśmy jedną bramką, w stosunku 3-2. Także jednym trafieniem pokonaliśmy ZSZ. Dwa zwycięstwa dawały pewne wyjście z grupy i być może dlatego lekko rozkojarzeni w spotkaniu z "Samochodówką" przegraliśmy aż 0-2. Mimo tego z pierwszego miejsca w grupie trafiliśmy na do półfinału. Tu rywalem było III LO. Zostało odprawione 2-0, co dało kolejny w tym roku szkolnym finał. W finale rywalizowaliśmy z II LO. W regulaminowym czasie gry był remis 1-1 (gola z rzutu rożnego zdobył Dawid Kupczyk) i sędzia zarządził rzuty karne. Po trafieniach Daniela Dryki i kapitana Alana Mielcarka wygraliśmy mecz w rzutach karnych 2-1, a co za tym idzie cały turniej.

Faza grupowa

ZSE - IV LO 3-2

ZSE - ZSZ 1-0

ZSE - ZSS 0-2

Póffinał

ZSE - III LO 2-0

Finał 

ZSE - II LO 1-1 k. 2-1

Zespół tworzyli:

Adam Stefaniak oraz Alan Mielcarek (kapitan), Krytian Pawelec, Daniel Dryka, Krzysztof Pilarski, Dawid Kupczyk, Kamil Stefaniak i Wiktor Babiarczyk. Opiekunem był Wojciech Kwieciński

I TURNIEJ DEBLOWY W BADMINTONA O PUCHAR DYREKTORA I LO W KALISZU

7 czerwca 2018 r reprezentanci naszej szkoły wzięli udział w turnieju badmintona o Puchar Dyrektora I LO w Kaliszu im Adama Asnyka. Uczniowie rywalizowali w grze podwójnej. Jako pierwsza do gry przystąpiła para dziewcząt Julia Graczyk i Ola Dopierała. Nasze zawodniczki przegrały pierwsze dwa mecze po zaciętej rywalizacji z  zespołemi   I LO1 1-2 i z  II LO1 0-2. Po pierwszych niepowodzeniach Julia i Ola potrafiły się jednak pozytywnie zmobilizować do dalszej gry i i bardzo pewnie po 2-0 wygrały kolejne dwa spotkania z I LO2 i IILO2. Dziewczęta ostatecznie zajęły 3 miejsce co jak na debiut  naszej pary w zawodach międzyszkolnych jest bardzo dobrym wynikiem. W turnieju chłopców nasz debel Krzysztof Olejnik i Daniel Dryka w meczu z zespołem ILO po emocjonującym spotkaniu i wyrównanej grze przegrał 0-2. Dało to naszym zawodnikom drugie miejsce w turnieju. Opiekunem naszych badmintonistów był pan Krzysztof Perz.

NASZE"PLAŻOWICZKI" ZAGRAJĄ W FINALE WOJEWÓDZKIM.

Znakomicie spisały się nasze dziewczęta w Finale Rejonu w Siatkówce Plażowej, który odbył się 25 maja 2018 na boiskach kaliskiego Aquaparku. Kaja Skarewicz i Patrycja Czerniejewska zajęły w tych rozgrywkach II miejsce uzyskując awans do finału województwa, który odbędzie się 12 czerwca 2018 we Wrześni. W zawodach startowało dziewięć drużyn, które podzielone zostały na dwie grupy. Zespoły grały systemem każdy z każdym jednego seta do 21 punktów. Zwycięzcy grup grali ze sobą o miejsce pierwsze. Nasze siatkarki pokazały, że trzeba się z nimi liczyć na plaży i gładko wygrały wszystkie swoje mecze grupowe. W pierwszym meczu dały ugrać rywalkom z I LO w Pleszewie raptem osiem punktów. Kolejne rywalki zostały pokonane równie wysoko - ZSUG Pleszew 21:4, ZSP 1 Kępno 21:7 i I LO Ostrzeszów 21:9. W finale zmęczone już zmaganiami turniejowymi i pewne awansu do finału wojewódzkiego, uległy SMS Kalisz 13:21. Dziewczęta pokazały w całych zawodach piękną, przemyślaną i skuteczną grę co zaowocowało zajęciem II miejsca i upragnionym awansem do rozgrywek na szczeblu wojewódzkim w których w ubiegłym roku zajęły wysokie piąte miejsce. Kaja i Patrycja to uczennice klasy II A. Gratulujemy Pani Agacie Litwickiej wychowanek, a im samym sukcesu i życzymy powodzenia we Wrześni. Opiekunem i pierwszym kibicem naszych fantastycznych "Plażowiczek" był pan Cezary Rudowicz.

TURNIEJ "MUNDIALOWO" DLA EKONOMIKA

Tuż przed Dniem Dziecka, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Kaliszu, zorganizowała turniej "Mundialowo". Składał się on z dwóch części. Pierwsza to standardowe rozgrywki piłkarskie, które toczyły się w dwóch grupach. Druga, równie istotna,  to test wiedzy z zakresu  Mistrzostw świata w piłce nożnej. Wygraną w całym turnieju dawała suma punktów z obu części. Z wiedzą teoretyczną zmagali się Alan Mielcarek, Krystian Pawelec i Daniel Dryka. Rozgrywki piłkarskie  toczyliśmy z 4LO oraz 2LO z Kalisza. Z pierwszą ekipą zwyciężyliśmy 3:2. Z faworytami z "Kościuszki" także wygraliśmy,  z tym że 1:0. To pozwoliło na grę w półfinale rozgrywek z ZS Konin. W bardzo wysokiej temperaturze było kilka okazji strzeleckich,  ale tylko raz trafiliśmy do bramki rywali, jednak pozwoliło to na zwycięstwo 1:0. Pozostał jedynie finał. Turaj ponownie zagraliśmy z 4LO,  które pokonało w swoim półfinale 1LO Kalisz. W ostatnim meczu turnieju goli nie było i o wygranej decydowały rzuty karne. Bylo ich bardzo wiele, a ostateczny wynik to 9:8 dla naszej drużyny!! Kilka uderzeń obronił Adam Stefaniak, którego wybrano najlepszym bramkarzem turnieju. Wygrana na boisku oraz punkty z testu, dały także wygraną w calym turnieju. Zespół tworzyli Adam Stefaniak oraz Mateusz Dobrzyński, Krzysztof Olejnik, Krzysztof Pilarski, Dawid Kupczyk, Alan Mielcarek, Daniel Dryka, Krystian Pawelec, Kamil Stach. Opiekunem był Wojciech Kwieciński.

W PLAŻÓWCE TEŻ DAJEMY RADĘ.

W rozegranych 24 maja 2018 Mistrzostwach Kalisza w Siatkówce Plażowej bardzo dobrze zaprezentowały się nasze dziewczęta. Kaja Skarewicz i Patrycja Czerniejewska zajęły drugie miejsce w Kaliszu uzyskując jednocześnie kwalifikację do zawodów rejonowych. Nasze panie pokonały zespoły ZSP 2, ZSGH i I LO w Kaliszu. Nie sprostały jedynie drużynie SMS, która zajęła pierwsze miejsce w zawodach. Mecze rozgrywane były systemem brazylijskim. Grano jedne go seta do 21 punktów. W imprezie wystartowało 19 ekip. Nasza druga reprezentacja żeńska w składzie Aleksandra Wosiek i Weronika Dybul, które grały ze sobą pierwszy raz odniosły jedno zwyciestwo z ZSTE i zanotowały dwie porażki z zespołami ZSP2 i III LO plasując się ostatecznie na miejscach XIII - XVI. Nasze dwie ekipy męskie natomiast uplasowały się na miejscach czwartym ( Krzysztof i Radek Olejnikowie) oraz na miejscu IX - XII ( Przemek Mielczarek i Damian Grzelak). Dziękujemy naszym drużynom za walkę i ambicje oraz gratulujemy sukcesu, a Kaji i Patrycji życzymy powodzenia w kolejnej fazie rozgrywek.

II TURNIEJ PADEREWSKIEGO W PIŁCE NOŻNEJ DZIEWCZĄT 

Wspaniale spisały się nasze piłkarki nożne w Turnieju Paderewskiego organizowanym przez IV LO w Kaliszu, który odbył się 26.04.2018 r. Ekonomistki bez straty bramki wygrały cztery kolejne mecze, zapewniając sobie pierwsze miejsce w turnieju. W turnieju wystąpiło pięć drużyn, mecze rozgrywane były systemem każdy z każdym, a pojedynek trwał 10 minut. Oprócz naszych pań i gospodyń turnieju w rozgrywkach wystąpiły jeszcze drużyny Zespołu Szkół Samochodowych, II i II LO. Pierwszym rywalem dziewcząt z ZSE była ekipa ZSS. W meczu dominował jeden zespół i była nim drużyna Ekonomika. Dziewczęta zaaplikowały „Samochodzistkom” cztery gole wygrywając 4:0. Podobnie wyglądało drugi pojedynek w którym gospodynie z IV LO próbowały nawiązać walkę z nakręconymi już po pierwszym zwycięskim meczu naszymi zawodniczkami. Jednak rozpędzone nasze futbolistki nie dały pograć przeciwniczkom i pewnie wygrały 3:0. Kolejny mecz z dziewczętami z III LO w razie zwycięstwa otwierał naszej drużynie awans do finału imprezy. Ekonomistki po raz kolejny dały pokaz pięknej dla oka i skutecznej gry. Nie pozostawiając rywalkom złudzeń kto jest lepszy zdecydowanie wygrały 3:0. W finale spotkaliśmy się z reprezentantkami II LO. Jak przystało na finał turnieju mecz był bardzo pasjonujący i stał na bardzo dobrym poziomie sportowym. Nasze piłkarki rządne odniesienia sukcesu w turnieju, przechyliły szalę zwycięstwa na swoją korzyść i po strzale Oliwii Skowrońskiej wygrały mecz finałowy 1:0. Nasze dziewczęta wystąpiły w sumie na murawie 40 minut, strzelając rywalkom 11 bramek czyli co około trzy i pół minuty bramkarki naszych przeciwniczek wyciągały piłkę z siatki. Gratulujemy naszym paniom, które pokazały wspaniały futbol, piękne zagrania okraszone jedenastoma golami. Nieodparta chęć zwycięstwa w każdym spotkaniu, wiara we własne siły i umiejętności poparte współpracą na boisku przyniosły upragniony i zasłużony sukces. Tak więc FUTBOLISTKI EKONOMIKA NAJLEPSZE. Nasze panie wystąpiły w składzie: Karolina Dobrowolska, Patrycja Czerniejewska, Sylwia Biadała, Klaudia Kuźbik, Oliwia Skowrońska, Karolina Jaszczak, Aleksandra Dopierała, Weronika Przybył i Kaja Skarewicz. Opiekunem był pan Wojciech Kwieciński.

Klasyfikacja końcowa turnieju:

1.ZSE

2.II LO

3.III LO

4.ZSS

5.IV LO

25 MIĘDZYSZKOLNA LIGA STRZELECKA POŁUDNIOWEJ WIELKOPOLSKI

W dniu 25.04.2018 r. na Strzelnicy Kaliskiego Bractwa Strzelców Kurkowych odbył się ostatni etap tegorocznej 25 Międzyszkolnej Ligi Strzeleckiej Południowej Wielkopolski. Cała liga składała się z czterech rund i trwała od listopada 2017 do kwietnia tego roku.. Pierwsze trzy etapy odbyły się na strzelnicy ZSP 2 w Kaliszu. W skład naszej reprezentacji wchodzili: Kinga Grabowska, Daria Gorzelana, Karolina Pertkiewicz, Nikola Kędzia, Radosław Olejnik, Krzysztof Olejnik i Przemysław Buda. W klasyfikacji drużynowej chłopców nasi strzelcy uplasowali się na trzecim miejscu. W klasyfikacji indywidualnej w kategorii chłopców bezkonkurencyjny był Przemek Buda. W kategorii dziewcząt drugie miejsce zajęła Daria Gorzelana, której do zwycięstwa zabrakło raptem czterech punktów. Dziękujemy naszym strzelcom i gratulujemy kolejnego sukcesu w tym roku szkolnym. Opiekunami naszych uczniów w całej edycji ligi byli pani Ania Borkowska i panowie Wojciech Kwieciński i Cezary Rudowicz.

V TURNIEJ KLAS POLICYJNYCH WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO IM. ASP. JANA KUBIAKA

JAROCIN 20-21.04.2018

Fantastycznie zaprezentowała się nasza drużyna na V Turnieju Klas Policyjnych Województwa Wielkopolskiego im. asp. Jana Kubiaka w Jarocinie, który odbył się 20 i 21 kwietnia 2018.  Nasz team  w składzie: Kinga Grabowska, Radosław Olejnik i Krzysztof Olejnik okazał się NAJLEPSZY wśród 21 startujących ekip z których każda liczyła trzech zawodników z przynajmniej jedną dziewczyną. Ponadto Kinga okazała się NAJLEPSZA wśród wszystkich startujących w turnieju pań, a Krzysiek wygrał klasyfikację na NAJLEPSZEGO zawodnika na torze sprawnościowym. Tegoroczna edycja turnieju rozgrywana była tak jak poprzednia w dwudniowej formule, a nocne manewry miały charakter survivalowy. Zmagania turniejowe odbywały się na terenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie ( rzut granatem, tor przeszkód, pierwsza pomoc), Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie (strzelanie) oraz na terenach Mickiewiczowskiego Centrum Turystycznego w Żerkowie (nocny survival). Nasi uczniowie rozpoczęli turniej od wywiadu, którego udzieliła Kinga jarocińskim reporterom (http://www.jarocinska.pl/video/v-turniej-klas-policyjnych-w-zsp-2-w-jarocinie,4990). Pewnie już dobre samopoczucie i pozytywne nastawienie zdradzało, że jesteśmy faworytami do zwycięstwa na czym poznały się również jarocińskie media. Rzut granatem to pierwsza nasza konkurencja turniejowa, która polegała na celnym rzucie z odległości 10 metrów do metalowej tarczy o średnicy 1 metra. Kinga , Radek i Krzysiek trafili w sumie sześć razy co na tle innych drużyn było rewelacyjnym wynikiem. Do drugiej konkurencji przystąpili  bardzo zmotywowani. Tor przeszkód Kinga , Radek i Krzysiek pokonali koncertowo co spotkało się z podziwem pozostałych uczestników turnieju, opiekunów i widzów. I jak się później okazało Krzysiek uzyskał najlepszy czas ze wszystkich 63 osób startujących w tej konkurencji. Trzecia konkurencja polegająca na udzieleniu pierwszej pomocy trzem osobom poszkodowanym podczas jazdy na rolkach i deskorolce okazała się fenomenalnym pokazem sprawnego działania wzorowo zgranej drużyny połączonym z właściwym wykorzystaniem wiedzy w praktyce. Takiego działania nie powstydziłby się profesjonalny zespół ratowników medycznych co dostrzeżone również zostało przez sędziów. Tym bardziej, że Krzysiek z Radkiem próbowali nawet udzielając pomocy dziewczynom i korzystając z sytuacji uzyskać numery telefonów do dziewcząt, które od razu poczuły się jakby lepiej Następnie odbyło się strzelanie na strzelnicy Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie, które możemy ocenić jako dobre, gdyż pozostałe drużyny miały problem z celnym trafianiem do tarczy. Mimo pojawiania się pierwszych oznak zmęczenia (co można zobaczyć na 2 fotkach) mundurowcy z ZSE cały czas mobilizowali się wzajemnie, cały czas myśląc o osiągnięciu miejsca na pudle. Już w trakcie trwania turnieju analizowaliśmy wspólnie nasze wyniki i wyniki innych ekip co dostarczało nam wiedzy o tym, ze jesteśmy cały czas w czubie i liczymy się w walce o zwycięstwo. Ostatnią i jednocześnie chyba najtrudniejszą konkurencją turnieju był nocny survival, który nasza ekipa rozpoczęła w drodze losowania wieczorem o godzinie 21:50. Zadanie polegało na pokonaniu kilometrowego leśnego odcinka, posługując się mapą. Na trasie ustawiono 8 zadań. Trzeba było przetoczyć oponę ciągnikową, przeciągnąć na linie drewnianą belę, ułożyć puzzle z drewnianych desek, pokonać odcinek trasy na zawieszonej nad ziemią linie, pokonać odcinek trasy czołgając się, strzelić do celu, pokonać sieć z lin oraz przetransportować rannego na noszach. Liczył się czas ukończenia konkurencji i prawidłowe wykonanie zadań. Podobnie jak przy udzielaniu pierwszej pomocy fantastyczna współpraca w zespole, odpowiedni podział obowiązków i konsekwentna, przemyślana i szybka ich realizacja pozwoliła Kindze, Radkowi i Krzyśkowi zameldować się na mecie już po upływie 8 minut, co po doliczeniu bonifikat za puzzle i celne strzelanie Kingi dało nam trzeci wynik w tej konkurencji Po jej zakończeniu w środku nocy i po zjedzeniu warzywnych sałatek i analizie całego dnia doszliśmy nieskromnie, ale w pełni świadomi i zadowoleni swoich fantastycznych wyników do wniosku, że będziemy wysoko, ale na oficjalne wyniki musieliśmy poczekać do rana. Rano nastapiła euforia. Najpierw Krzysiek najlepszy na torze. Za chwile Kinga najlepszą kobietą w całym turnieju. I wreszcie wyniki druzynowe: miejsce 21, miejsce 20, miejsce 19 itd. Itd. Miejsce drugie, a nas nie ma. Tak zostaliśmy wyczytani jako ostatni – przeżyjmy to wspólnie:" MIEJSCE PIERWSZE W V TURNIEJU KLAS POLICYJNYCH WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO IM.ASP JANA KUBIAKA ZAJĘŁA DRUŻYNA ZESPOŁU SZKÓŁ EKONOMICZNYCH W KALISZU" !!! GRATULUJEMY WAM. Zrobiliście to w pięknym stylu, pokazując zarówno swoją sprawność fizyczną, zaangażowanie, chłodne myślenie o co trudno w sportowej rywalizacji, przepiękną współpracę w zespole i rywalizację w myśl zasad fair play. Dodajmy, że cały turniej przebiegał w miłej, przyjaznej i sympatycznej atmosferze. Nasi uczniowie oprócz zdobytego doświadczenia i możliwości sprawdzenia swoich wiadomości i umiejętności na tle innych drużyn, nawiązali wiele nowych znajomości z uczestnikami turnieju z różnych regionów naszego województwa i spotkali się z tymi, których poznali na wcześniejszych edycjach. Opiekunami naszego zespołu byli: Pani Ania Borkowska oraz Pan Cezary Rudowicz, którzy mieli wielką przyjemność oglądać naszych mundurowców w akcji. Z reporterskiego obowiązku trzeba dodać, że szczegółowe wyniki turnieju pojawią się za kilka dni.

DZIEWCZĘTA Z KLASY II A MISTRZYNIAMI SZKOŁY W SIATKÓWCE

Dobiegły końca rozgrywki w mistrzostwach szkoły w siatkówce dziewcząt. Do rywalizacji zgłosiły się panie z 17 klas. Pierwszy etap rozgrywek to faza grupowa. Rywalizacja toczyła się w sześciu grupach do których w wyniku losowania trafiły poszczególne drużyny. W pięciu grupach były trzy, a w szóstej dwa zespoły, które rozegrały mecze każdy z każdym. Zwyciężczynie grup awansowały do półfinału w którym rozegrały mecze systemem pucharowym czyli wygrywające trafiły do finału, a przegrywające zajęły miejsca 4-6. W finale zameldowały się trzy drużyny, które rozegrały między sobą mecze o pierwsze trzy miejsca w szkole. Rozegrano 18 spotkań, które były bardzo zacięte i rozgrywane w myśl zasady fair play. Mistrzyniami szkoły zostały dziewczęta z klasy II A w składzie: Patrycja Czerrniejewska, Kaja Skarewicz, Aleksandra Dopierała, Klaudia Kuźbik, Klaudia Stoicka, Weronika Witkowska i Karolina Szymczak. Drugie miejsce zajęły panie z klasy IV B, a trzecie z klasy II D. Wyniki turnieju przedstawiają się następująco:

GRUPA A IVD, IIIE, IIID

IVD - IIIE    2:0 (walkower)

IVD - IIID   2:0 (25:14, 25:19)

IIIE - IIID  2:0 (25:15, 25:10)

GRUPA B IIC, IB, IC

IIIC - IB  2:0  (25:17, 25:8)

IIIC - IC  2:0 (25:13, 25:9)

IB - IC   2:0 (25:14, 25:13)

GRUPA C IVA, IIIA, IIA

IVA - IIIA nie odbył się

IVA - IIA   0:2 (14:25, 24:26)

IIIA - IIA  0:2  ( 21:25, 11:25)

GRUPA D IVC, IIB, IIIB

IVC - IIIB nie odbył się

IVC - IIB  nie odbył się

IIIB - IIB  2:1 (22:25, 25:10, 25:14)

GRUPA E IVB, IVE, IA

IVB - IVE  2:0  (25:15, 25:16)

IVB - IA    2:0 (25:13, 25:13)

IVE - IA    2:1 

GRUPA F IID, IIIC

IID - IIC  2:0 (25:13, 25:13)

PÓLFINAŁY

IV D - II A  0:2  (18:25, 14:25)

IIIC - IV B 2:0  (18:25, 14:25)

IIIB - II D 1:2

FINAŁY

IIA - IVB   2:0 (20:25, 14:25)

IIA - II D  2:0 (25:17, 25:23)

IID - IV B 1:2 (22:25, 25:19, 9:15)

KLASYFIKACJA KOŃCOWA MISTRZOSTW;

1. II A

2. IV B

3. II D

4-6. IIIB, IIIC, IVD

MISTRZOSTW KALISZA W PIŁCE NOŻNEJ CHŁOPCÓW

W dniu 26 marca 2018 nasza drużyna piłki nożnej rozegrała dwa mecze grupowe w ramach Mistrzostw Kalisza. Mecze odbyły się na boisku IV LO w Kaliszu. Pierwszy mecz w którym przeciwnikiem naszej ekipy była drużyna V LO zakończył się naszym zwycięstwem 3:0. Niestety w drugim meczu ulegliśmy drużynie Zespołu Szkół Samochodowych 0:4. Nasi panowie grali drugi mecz z rzędu co odbiło się na grze w spotkaniu z ZSS. Ograniczona możliwość zmian ( jeden rezerwowy) również nie dawała możliwości wprowadzenia świeżości w poczynaniach naszego teamu. Ostatecznie zajęłiśmy drugie miejsce w grupie, które jednak nie dało nam awansu do finału miasta. Nasi chłopcy grali w składzie: Alan Mielcarek, Krystian Pawelec, Daniel Dryka, Kamil Stach, Krzysztof Pilarski, Wacław Smolczyński i Adam Stefaniak. Opiekunem drużyny był pan Wojciech Kwieciński.

 FINAŁ MISTRZOSTW KALISZA W SIATKÓWCE CHŁOPCÓW

Sukcesem zakończył się udział naszych chłopców w Finale Miasta Kalisza w Siatkówce, które odbyły się w środę 7 marca 2018 r na hali sportowej Zespołu Szkół Samochodowych w Kaliszu. Nasza drużyna tak jak w roku ubiegłym zajęła trzecie miejsce. W turnieju zaprezentowały się cztery najlepsze drużyny w Kaliszu. Oprócz naszej reprezentacji na parkiecie Samochodówki grali jeszcze uczniowie I LO, II LO oraz gospodarze turnieju. W pierszym meczu nasza ekipa nie dała szans siatkarzom z II LO i pewnie wygrała 2:0. Również drugi pojedynek zaczął się dla nas obiecująco, gdyż pierwszy set padł naszym łupem. Niestety dwa kolejne głównie dzięki precyzyjnej i bardzo mocnej zagrywce zawodnicy ZSS przechylili na swoją korzyść i wygrali całe spotkanie 2:1. Trzeci mecz nasi panowie rozegrali z faworytem turnieju drużyna I LO, która przystępując do tego pojedynku miała już dwa zwycięstwa na swoim koncie. Mimo, że nasi siatkarze robili wszystko co w ich mocy faworyci turnieju okazali sie lepsi i zakończyli mecz zwycięsko 2:0. Tak więc zdobyliśmy brązowe medale imprezy co jest naszym dużym sukcesem biorąc pod uwagę fakt, że w całych rozgrywkach wzięło udział dziesięć drużyn, które zapewne mają lepsze warunkim bazowe do przygotowania sie do zawodów. Dziękujemy i gratulujemy naszym chłopcom, którzy zostawiając wiele potu na boisku godnie i z klasą reprezentowali naszą szkołe. Ekonomik wystąpił w składzie: Damian Grzelak, Kuba Bruś, Konrad Celer, Krzysztof Olejnik, Radosław Olejnik, Adam Świentczak, Michał Wosiek, Daniel Dryka i Przemysław Mielczarek. Panowie wystapili pod opieką Cezarego Rudowicza.

Wyniki turnieju;

ZSE - II LO   2:0

I LO - ZSS    2:1

ZSE - ZSS    1:2

I LO - II LO   2:0

ZSE - I LO    0:2

II LO - I LO   2:1

Klasyfikacja końcowa:

1. I LO

2. ZSS

3. ZSE

4. II LO

  FINAŁ MISTRZOSTW KALISZA W SIATKÓWCE DZIEWCZĄT

 

Jak to w sporcie bywa, zdarzają sie sukcesy, ale również dni, w których jak to się mówi nie idzie i trzeba uznać wyższość rywali. W czwartek 1 marca 2018 na hali Olimpia nasze dziewczęta zmierzyły sie z zespołem II LO Kalisz i doznały porażki 0:2. Gra nie kleiła sie naszym paniom. Najwyraźniej przerwa spowodowana feriami zimowymi wpłynęła na formę naszych zawodniczek. Opiekunem siatkarek z II LO był pan Borkowski, a naszych pani Borkowska. Wszyscy zastanawiali się później kto w domu państwa Borkowskich będzie gotował obiad, a kto płakał do zupy. W kolejnym meczu z gospodyniami imprezy ZSP 2 scenariusz meczu był podobny. Nasze dziewczęta próbowały nawiązać walkę z rywalkami, ale przeciwniczki okazały się lepsze i wygrały spotkanie 2:0. Nasze dziewczęta zajęły ostatecznie piąte miejsce w Kaliszu. Dziękujemy naszej drużynie za walkę i grę do końca. Nasze reprezentantki wystąpiły w składzie: Patrycja Czerniejewska, Kaja Skarewicz, Aleksandra Wosiek, Wiktoria Majchrzak, Aleksandra Michalak, Wiktoria Piechowiak, Rdułtowska Daniela oraz Sylwia Biadała, Karolina Pertkiewicz, Weronika Dybul, Eliza Galbierska i Julia Graczyk. Opiekunem i najbardziej przeżywającą grę swoich zawodniczek osobą była pani Ania Borkowska.

 

II RUNDA LIGI STRZELECKIEJ

 

5 lutego 2018. na strzelnicy pneumatycznej ZSP nr 2 w Kaliszu odbyła się druga runda 25. Międzyszkolnej Ligi Strzeleckiej Południowej Wielkopolski. Nasza drużyna wystąpiła w składzie: Daria Gorzelana, Kinga Grabowska, Karolina Pertkiewicz, Nikola Kędzia oraz Przemysław Buda, Krzysztof Olejnik i Radosław Olejnik. Indywidualnie w tej rundzie Daria Gorzelana zajęła czwarte miejsce wśród dziewcząt, a Przemek Buda okazał się najlepszy w kategorii chłopców. W łącznej klasyfikacji po dwóch rundach Daria zajmuje trzecie miejsce tracąc tylko punkt do drugiego miejsca i osiem punktów do liderki. W klasyfikacji chłopców prowadzi Przemek Buda, który ma 33 punkty przewagi nad drugim i 44 nad trzecim zawodnikiem. W kategorii drużynowej nasi chłopcy zajmują trzecią pozycję.

 

MISTRZOSTWA KALISZA W KOSZYKÓWCE CHŁOPCÓW

  

1 lutego 2018 r. nasza koszykarska reprezentacja brała udział w rozgrywkach grupowych mistrzostw Kalisza. Rozegraliśmy dwa pojedynki. Pierwszy mecz z Zespołem Szkół Techniczno-Elektronicznych zakończył się zwycięstwem naszych chłopców 33:27. W drugim starciu musieliśmy uznać wyższość ekipy z III LO, która odniosła zwycięstwo 33:14. Zajęliśmy tym samym drugie miejsce w grupie co jednak nie dało awansu do ścisłego finału. Nasza drużyna wystąpiła w składzie: Dawid Antczak, Krystian Jaślan, Paweł Kołata, Mateusz Mazurek, Patryk Świderski, Wojciech Kałużny, Szymon Lichocki, Eryk Binczyk, Kacper Olejniczak, Kornel Wuczkowski oraz Filip Rosiński. Opiekunem był Krzysztof Perz.

 

MISTRZOSTWA KALISZA W SIATKÓWCE DZIEWCZĄT

 

Koncertowa tak jednym słowem można określić grę naszych siatkarek w rozgrywkach grupowych Mistrzostw Kalisza Szkół Ponadgimnazjalnych, które odbyły się w Hali Olimpia 1 lutego 2018 r. Nasze dziewczęta rywalizowały z rówieśniczkami z Zespołu Szkół Gastronomiczno – Hotelarskich, Zespołu Szkół Samochodowych oraz gospodyniami turnieju uczennicami Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2. W pierwszym pojedynku z zespołem ZSGH nasze panie szybko objęły prowadzenie grając pewnie, spokojnie i umiejętnie wykonując zadania na boisku co zaoowocowało zwycięstwem w pierwszej partii 25:8. Druga odsłona meczu wyglądała podobnie i zakończyła się wynikiem 25:19, a całe spotkanie 2:0. Kluczem do sukcesu w drugim pojedynku z siatkarkami ZSS była zagrywka. Silne i precyzyjne „petardy” posyłane przez nasze reprezentantki powodowały lekkie spustoszenie za siatką, gdzie piłka albo lądowała bezpośrednio w boisku, albo uniemożliwiała naszym rywalkom wyprowadzenie dokładnego ataku. Tym samym mecz zakończył się szybkim zwycięstwem naszych pań 2:0 w setach 25:12 i 25:3. Ostatnim przeciwnikiem naszego teamu w turnieju była drużyna gospodyń, która wcześniej również odniosła dwa zwycięstwa z drużynami z ZSS I ZSGH. Choć wiadomo już było, że zarówno drużyna ZSE jak i ZSP 2 zagrają w finale miasta, który odbędzie się po feriach zimowych, obie ekipy wyszły do pojedynku z chęcią odniesienia trzeciego zwycięstwa i zakończenia turnieju na pierwszym miejscu. Ekonomistki rozpoczęły ten pojedynek wspaniale. Mimo, iż oprócz rywalek musiały się zmagać z głośnym dopingiem kibiców z ZSP 2, grały swoją bardzo dobrze ułożoną i zorganizowaną siatkówkę co oprócz szybkiego i wysokiego prowadzenia w pierwszym secie uciszyło momentalnie rozentuzjazmowane trybuny. Pierwsza partia szybko i gładko padła łupem naszych siatkarek, które pozwoliły swoim przeciwniczkom na zdobycie raptem sześciu punktów. Sportowa złość i zdecydowanie lepsza gra dziewcząt z ZSP 2 w drugiej odsłonie meczu spowodowała brak dokładności głównie w przyjęciu naszego zespołu. Mimo walki i chęci odrobienia strat punktowych, nasze panie musiały uznać wyższość zespołu gospodyń w tej części pojedynku, którą bardzo dobrze grające rywalki wygrały 25:15. Jednak co się odwlecze to nie uciecze. Wypadek przy pracy, który zdarza się nawet najlepszym, a którym można nazwać drugi set w wykonaniu siatkarek Ekonomika szybko poszedł w niepamięć. Początek trzeciej i ostatniej partii nie pozostawił już złudzeń, kto jest lepszy i kto zakończy ten mecz zwycięsko. Z jednej strony koncentracja, a z drugiej uśmiech na twarzach naszych uroczych pań, które z gracją i pełną konsekwencją z minuty na minuty oddalały się na tablicy wyników swoim konkurentkom, wprowadził chaos w poczynaniach gospodyń, które jednak próbowały walczyć do końca. 15:5 dla nas i 2:1 w całym meczu tak zakończyło się to spotkanie, które dało żeńskiej ekipie ZSE pierwsze miejsce w grupie. Dziękujemy dziewczętom za pokaz pięknej dla oka, ale i skutecznej gry okraszonej wdziękiem osobistym i radością, którą czerpały z każdej akcji punktowej i gratulujemy awansu do finału miasta na który już z niecierpliwością czekamy. Nasz zespół wystąpił w składzie: Patrycja Czerniejewska, Kaja Skarewicz, Aleksandra Wosiek, Wiktoria Majchrzak, Aleksandra Michalak, Wiktoria Piechowiak, Rdułtowska Daniela oraz Sylwia Biadała, Karolina Pertkiewicz, Weronika Dybul, Eliza Galbierska i Julia Graczyk. Zespół ogarniała chyba najbardziej przeżywająca grę i poddenerwowana pani Ania Borkowska.

Wyniki spotkań:

ZSE - ZSGH   2:0  (25:8, 25:19)

ZSE - ZSS     2:0  (25:12, 25:3)

ZSE - ZSP 2  2:1  (25:6, 15:25, 15:8)

Klasyfikacja końcowa grupy:

1. ZSE          awans

2. ZSP 2    awans

3. ZSGH

4. ZSS

MISTRZOSTWA KALISZA W SIATKÓWCE CHŁOPCÓW

30 stycznia 2018 r. nasi siatkarze rywalizowali w pierwszej fazie Mistrzostw Kalisza w Siatkówce Szkół Ponadgimnazjalnych, które odbyły się na hali sportowej Zespołu Szkół Gastronomiczno - Hotelarskich. W naszej grupie znaleźli się jeszcze zawodnicy drużyny gospodarzy oraz IV LO. Mecze rozgrywane były w formule każdy z każdym do dwóch wygranych setów. Pierwszymi rywalami naszych chłopców byli siatkarze IV LO, którzy w meczu otwarcia przegrali z ZSGH 0:2. Nasza ekipa w tym meczu nie mogła odnaleźć się na hali Gastro. Najprawdopodobniej fakt, że nie musieli obijać się o ściany i drabinki i mogli zagrywać piłkę zza przepisowej lini dziewięciu metrów wprawił ich w zdumienie i spowodował lekki szok. Mimo tego radzili sobie jak mogli i kontrolowali przebieg meczu od początku do końca. Nasi przeciwnicy nie byli w stanie postawić w tym spotkaniu swoich warunków gry. Zapewne przyczyniła się do tego również postawa naszych panów, którzy bez większego wysiłku i na dodatek w pełnym szoku, że dostąpili zaszczytu gry  na tak okazałej hali potrafili zdecydowanie wygrać. 2:0 w setach 25:20 i 25:19 takim rezultatem zakończyliśmy ten pojedynek. Jak się okazało były to pierwsze koty za płoty i troszkę słabsze bardzo dobrego początki. W drugi mecz nasz team wszedł już w pełni skoncentrowany i skupiony na dokładnym i prawidłowym wykonywaniu podstawowych elementów siatkarskiego rzemiosła. Zaowocowało to wspaniała grą w pierwszym secie drugiego meczu z ekipą ZSGH. Szybko objęliśmy prowadzenie, które utrzymaliśmy do końca tej partii. Mimo, iż przeciwnik był bardziej wymagający nasi siatkarze grając z pełnym zaangażowaniem nie pozostawili złudzeń kto w tej odsłonie jest lepszy. Niestety w drugim secie meczu trochę błędów własnych i zdecydowanie lepsza gra przeciwników spowodowały, że musieliśmy uznać ich wyższość. Nasi chłopcy nie dopuszczali jednak myśli, że mogą nie wygrać tego spotkania i ostatni set meczu był znowu ich popisem. Szybko objęte  trzy-cztero punktowe prowadzenie pozwoliło na spokojniejszą grę i zaprezentowanie tego co najlepsze w naszym wykonaniu. Mimo, że rywale próbowali odgryzać się i robić wszystko, aby przechylić szalę zwycięstwa na swoja korzyść to nasza drużyna w konsekwentny sposób doprowadziła do wygranej. Mecz zakończył się wynikiem 2:1 ( 25:17, 21:25, 15:10). Tym samym wygraliśmy grupę i uzyskaliśmy awans do ścisłego finału miasta, który odbędzie się po feriach zimowych. Gratulujemy naszym siatkarzom, którzy mimo problemów kadrowych i zdrowotnych potrafili zaprezentować swoje umiejętności i dopiąć swego. Wiara w końcowe zwycięstwo i współpraca na boisku  były kluczem do osiągnięcia celu. Dziękujemy również licznej grupie dopingujących nas wiernych kibiców. Nasi panowie wystąpili w składzie: Kuba Bruś, Konrad Celer, Damian Grzelak, Radek Olejnik, Krzysiek Olejnik, Adam Świentczak oraz Kacper Olejniczak i Michał Wosiek. Nad atmosferą w zespole czuwał Cezary Rudowicz.

Wyniki spotkań:

ZSGH – IV LO       2:0

ZSE – IV LO         2:0

ZSE – ZSGH         2:1

Klasyfikacja końcowa grupy:

1. ZSE awans

2.ZSGH

3. IV LO

MISTRZOSTWA KALISZA W KOSZYKÓWCE DZIEWCZĄT

Z bardzo dobrej strony zaprezentowała się reprezentacja naszej szkoły w rozgrywkach eliminacyjnych w pilce koszykowej dziewcząt. Po małej rozgrzewce w towarzyskim turnieju, który odbył się w grudniu, w poniedziałek 22 stycznia dziewczęta nie dały już szans swoim rywalkom i dzięki dwóm wygranym awansowały do  finału. W swoim pierwszym pojedynku, który jednocześnie otwierał turniej, spotkaliśmy się z gospodyniami z II LO. Po emocjonującym pojedynku zwyciężyliśmy 27:25. Po krótkiej odpoczynku rozegraliśmy drugi mecz z sąsiadkami z ZSP2. Ten mecz rozpoczął się niezbyt szczęśliwie,  bo szybko straciliśmy kilka punktów. Praktycznie do ostatniej kwarty nie udawało się ich odrobić. Dopiero koncertowa gra w czwartej kwarcie pozwoliła przechylić szalę zwycięstwa na naszą stronę i wygrać cale spotkanie 21:19. Tym samym nasze panie zajęły I miejsce w grupie i zagrają w finale miasta, który odbędzie się 7 lutego na sali II LO. Awans wywalczyły: Patrycja Czerniejewska, Aleksandra Dopierała, Paulina Wielowska, Karolina Jaszczak Oliwia Skowrońska, Monika Kuczma, Nikola Pasternak, Aldona Kołtuniewska, Wiktoria Piechowiak i Roksana Cieślak. Opiekunem był Wojciech Kwieciński.

MISTRZOSTWA SZKOŁY W SIATKÓWCE DZIEWCZĄT

Rozpoczynamy rozgrywki w mistrzostwach szkoły w siatkówce dziewcząt. Do rywalizacji zgłosiły się panie z 17 klas. Pierwszy etap rozgrywek to faza grupowa. Rywalizacja będzie się toczyła w sześciu grupach do których w wyniku wtorkowego losowania trafiły poszczególne drużyny. W pięciu grupach są po trzy, a w szóstej dwa zespoły, które rozegrają mecze każdy z każdym. Zwycięzcy grup awansują do półfinału w którym rozegrają mecze systemem pucharowym czyli wygrywający trafia do finału, a przegrywający zajmuje miejsca 4-6. W finale zameldują się trzy drużyny, które rozegrają między sobą mecze o pierwsze trzy miejsca w szkole. Podział na grupy jest następujący:

GRUPA A IVD, IIIE, IIID

IVD - IIIE    2:0 (walkower)

IVD - IIID   2:0 (25:14, 25:19)

IIIE - IIID  2:0 (25:15, 25:10)

GRUPA B IIC, IB, IC

IIIC - IB  2:0  (25:17, 25:8)

IIIC - IC  2:0 (25:13, 25:9)

IB - IC   2:0 (25:14, 25:13)

GRUPA C IVA, IIIA, IIA

IVA - IIIA nie odbył się

IVA - IIA   0:2 (14:25, 24:26)

IIIA - IIA  0:2  ( 21:25, 11:25)

GRUPA D IVC, IIB, IIIB

IVC - IIIB nie odbył się

IVC - IIB  nie odbył się

IIIB - IIB  2:1 (22:25, 25:10, 25:14)

administrator

Wszelkie prawa zastrzeżone przez
Zespół Szkół Ekonomicznych w Kaliszu
Projekt i realizacja:
Media Essence / mediaessence.pl