Godło Polski

pracownie ekonomiczne

chór Ekonomicanto

pracownie ekonomiczne

Kalisz Piastowski.

Nauczyciele i młodzież naszej szkoły, a w szczególności członkowie Koła Teatralnego pod kierunkiem mgr I. Galuby-Bryji po raz kolejny pokazali swoje talenty w imprezie „Kalisz Piastowski”, której organizatorem imprezy było Biuro Promocji i Współpracy Zagranicznej Miasta Kalisza oraz Muzeum Okręgowe Ziemi Kaliskiej w Kaliszu.

      Impreza inspirowana historią grodu nad Prosną od czasów przodków Mieszka I do końca panowania Kazimierza Wielkiego była częścią przedsięwzięcia promującego “Szlak Piastowski” i “Kaliski Gród Piastów”.

     Nasze Koło Teatralne, od razu zgodzilo się poświacić swój wolny czas, żeby rozwijać swoje zdolności. Jedni wkuwali tekst scenki z dziejów piastowskiego Kalisza, inni przeszukiwali strychy w poszukiwaniu „średniowiecznych” garnków, pozostali szukali inspiracji i pomysłu na stroje. Aktorzy z Ekonomika wystawili dwie scenki: 

  • Pierwszą scenką było spotkanie Kazimierza I Odnowiciela z Izasławem 

ks. kijowskim – książęta omawiają warunki przymierza w celu pokonania Macława – samozwańczego księcia Mazowsza.

  • Drugą scenką było inscenizowanie Przyjazdu Św. Otona z Bambergu do Kalisza – orszak „ apostoła Pomorza”, który w 1124 r. przejeżdżał przez Kalisz w drodze do Gniezna i dalej na Pomorze.


      Uczniowie z koła teatralnego uczestniczyli w tworzeniu scenariuszy do scenek historycznych, sami szyli średniowieczne stroje dbając, by każdy szczegół był wierny historycznym realiom. Udało się także nawiązać współpracę z kaliskim Towarzystwem Żywej Archeologii przy tworzeniu scenariusza. Pan Robert Kotschmarow zaprosił także członków koła teatralnego na spotkanie towarzystwa i do wspólnego inscenizowania historycznych faktów.

Zaczerpnięte z http://www.calisia.pl/

 

 

Artykuły o Kaliszu Piastowskim:

http://www.calisia.pl/

Jonatan
Wszelkie prawa zastrzeżone przez
Zespół Szkół Ekonomicznych w Kaliszu
Projekt i realizacja:
Media Essence / mediaessence.pl