Godło Polski
BIP

MAGDALENA SOCHOCKA WICEMISTRZYNIĄ POLSKI

Magdalena Sochocka uczennica klasy IV B wraz z koleżanką klubową z KTW Kalisz wywalczyła srebrny medal na X Mistrzostwach Polski w Sprincie Wioślarskim. Dziewczęta rywalizowały w konkurencji dwójek podwójnych. Zmagania rozegrane zostały w Płocku, a sprinterski czempionat toczył się w ramach XXXV Memoriału Juliusza Kawieckiego. Najpierw zawodniczki KTW Kalisz wygrały swoją serię eliminacyjną, a w finale A finiszowały na doskonałym drugim miejscu, z czasem 1:27.98, sięgając po tytuł wicemistrzyń kraju. Do zwyciężczyń z AZS AWF Warszawa straciły 2,6 sekundy, natomiast w pokonanym polu pozostawiły bardziej doświadczone osady z Warszawy, Torunia i Płocka. Gratulujemy Magdzie i życzymy dalszych sukcesów sportowych.