Godło Polski
BIP

ZA NAMI I TURNIEJ KLAS MUNDUROWYCH ZSE 2017

Zakończył się I Turniej Klas Mundurowych. Wśród dziewcząt i chłopców pierwsze miejsca zajęły reprezentacje klasy 4B. W tym roku szkolnym w naszej szkole pojawiła się nowa propozycja dla klas o profilu prawno-policyjnym. Zespół nauczycieli wychowania fizycznego, prawa i edukacji dla bezpieczeństwa zorganizował I Turniej Klas Mundurowych, który składał się z dwóch etapów. W pierwszym teoretycznym reprezentacje poszczególnych klas zmagały się z pytaniami z zakresu prawa, udzielania pierwszej pomocy i ratownictwa oraz bezpieczeństwa. Test składał się z 30 pytań i każdy członek dwuosobowej ekipy odpowiadał samodzielnie, a uzyskane punkty zostały zsumowane. W drugim etapie uczestników czekał sprawnościowy tor przeszkód, który zawodnicy pokonywali jeden po drugim, a czas mierzony był łącznie. W klasyfikacji dziewcząt na pierwszym miejscu podium znalazł się zespól klasy 4B w składzie Aleksandra Michalak oraz Sandra Wolarz. Na miejscu drugim panie z klasy 3C, którą reprezentowały Kinga Grabowska, Karolina Pertkiewicz i Sylwia Biadała. Trzecie miejsce zajęła klasa 2A, w zestawieniu Aleksandra Dopierała, Kaja Skarewicz i Patrycja Czerniejewska. Wśród chłopców wygrał również zespół klasy 4B w składzie Adam Świentczak i Przemysław Mielczarek. Za nimi uplasowali się z identyczną ilością punktów Radosław Olejnik i Kacper Olejniczak z klasy 4A ( w tym przypadku o I i II miejscu decydowała wynik uzyskany na torze sprawnościowym co wynikało z regulaminu turnieju). Na trzecim stopniu podium sklasyfikowani zostali uczniowie klasy 3A Krzysztof Olejnik i Daniel Dryka.

Klasyfikacja dziewcząt:
I miejsce 4B A.Michalak, S.Wolarz 43 pkt (z testu wiedzy)+30 pkt (z testu sprawnościowego)=73 pkt

Klasyfikacja chłopców:
I miejsce 4B A.Świentczak, P.Mielczarek 49 pkt (z testu wiedzy)+28 pkt (z testu sprawnościowego)=77 pkt