Godło Polski

pracownie ekonomiczne

chór Ekonomicanto

pracownie ekonomiczne

Świąteczny klimat

22 grudnia 2017 roku cała społeczność Ekonomika rozpoczęła oficjalnie świąteczny czas poprzez uczestnictwo w szkolnych jasełkach. Święta to szczególny czas dobroci i pomocy drugiej osobie, dlatego w tym roku, jak i w poprzednich latach, w naszej szkole, chcieliśmy by ten czas dobroci nie trwał tylko przez okres świąt. Przeprowadziliśmy przez ponad miesiąc wiele akcji, które sprawiły uśmiech dzieciom i pozwoliły im przeżyć Święta jeszcze radośniej. Reguła znów się potwierdziła- nasi Ekonomiści mają wielkie serca!


Po złożeniu życzeń Dyrekcji, Gronu Pedagogicznemu i Uczniom, Samorząd Szkolny poprosił o zabranie głosu nauczycieli, którzy rozstrzygnęli wiele konkursów, mających miejsce przed okresem świątecznym. Pani Wioletta Dydo ogłosiła wyniki V Edycji Konkursu Idiomów i Przysłów Języka Angielskiego. Laur zwycięzców odebrali: za zajęcie 3 miejsca Daria Szczepaniak, za zajęcie 2 miejsca Dominik Michalak, za zajęcie 1 miejsca Magdalena Stefankiewicz. Pani Agata Pierzchalska rozstrzygnęła Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych, i tak, 3 miejsce zdobyła Patrycja Mikuła, 2 miejsce Katarzyna Jakubczak, a 1 miejsce Dawid Bieliński. Kolejnym przedsięwzięciem był Szkolny Konkurs Recytatorski o tematyce patriotycznej, który jest jedną z części projektu ,,Szkoła Młodych Patriotów”. Panie polonistki przyznały dwa 3 miejsca- dla Andrzeja Saganowskiego i Klaudii Ławińskiej, miejsce 2 przypadło Dorocie Kowalskiej, natomiast 1 miejsce Joasi Pomykale. Wszystkim zwycięzcom i uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych edycjach.


W tym roku szkolnym , w naszej szkole pojawiła się także nowa propozycja dla klas o profilu prawno-policyjnym. Zespół nauczycieli wychowania fizycznego, prawa oraz edukacji dla bezpieczeństwa wręczył nagrody uczestnikom I Turnieju Klas Mundurowych. W klasyfikacji dziewcząt 1 miejsce odebrały Aleksandra Michalak i Sandra Wolarz oraz w klasyfikacji chłopaków Adam Świentczak i Przemysław Mielczarek.


Tegoroczne jasełka przygotowała klasa 2c pod kierunkiem pani Wioletty Dydo. Piękna aranżacja, wystrój i dobra gra aktorska sprawiły, że każdy z nas rozmarzył się w świątecznym klimacie… Wspólnie zaśpiewana kolęda to dobre potwierdzenie, że Ekonomik potrafi się zjednoczyć i razem przeżywać piękne emocje, dzieląc się nimi nawzajem.


Życzymy wszystkim cudownych, białych, miłych, radosnych, pogodnych, spokojnych, zdrowych Świąt upływających we wspaniałej atmosferze! Uśmiech

Płócienniczak Magdalena (klasa: 3d)

Tomasz
< Cofnij
Wszelkie prawa zastrzeżone przez
Zespół Szkół Ekonomicznych w Kaliszu
Projekt i realizacja:
Media Essence / mediaessence.pl