Godło Polski
BIP

NASZE"PLAŻOWICZKI" ZAGRAJĄ W FINALE WOJEWÓDZKIM.

Znakomicie spisały się nasze dziewczęta w Finale Rejonu w Siatkówce Plażowej, który odbył się 25 maja 2018 na boiskach kaliskiego Aquaparku. Kaja Skarewicz i Patrycja Czerniejewska zajęły w tych rozgrywkach II miejsce uzyskując awans do finału województwa, który odbędzie się 12 czerwca 2018 we Wrześni. W zawodach startowało dziewięć drużyn, które podzielone zostały na dwie grupy. Zespoły grały systemem każdy z każdym jednego seta do 21 punktów. Zwycięzcy grup grali ze sobą o miejsce pierwsze. Nasze siatkarki pokazały, że trzeba się z nimi liczyć na plaży i gładko wygrały wszystkie swoje mecze grupowe. W pierwszym meczu dały ugrać rywalkom z I LO w Pleszewie raptem osiem punktów. Kolejne rywalki zostały pokonane równie wysoko - ZSUG Pleszew 21:4, ZSP 1 Kępno 21:7 i I LO Ostrzeszów 21:9. W finale zmęczone już zmaganiami turniejowymi i pewne awansu do finału wojewódzkiego, uległy SMS Kalisz 13:21. Dziewczęta pokazały w całych zawodach piękną, przemyślaną i skuteczną grę co zaowocowało zajęciem II miejsca i upragnionym awansem do rozgrywek na szczeblu wojewódzkim w których w ubiegłym roku zajęły wysokie piąte miejsce. Kaja i Patrycja to uczennice klasy II A. Gratulujemy Pani Agacie Litwickiej wychowanek, a im samym sukcesu i życzymy powodzenia we Wrześni. Opiekunem i pierwszym kibicem naszych fantastycznych "Plażowiczek" był pan Cezary Rudowicz.