Godło Polski
BIP

FUTBOLISTKI EKONOMIKA NAJLEPSZE W II TURNIEJU PADEREWSKIEGO

Wspaniale spisały się nasze piłkarki nożne w II Turnieju Paderewskiego organizowanym przez IV LO w Kaliszu, który odbył się 26.04.2018 r. Ekonomistki bez straty bramki wygrały cztery kolejne mecze, zapewniając sobie pierwsze miejsce w turnieju. W turnieju wystąpiło pięć drużyn, mecze rozgrywane były systemem każdy z każdym, a pojedynek trwał 10 minut. Oprócz naszych pań i gospodyń turnieju w rozgrywkach wystąpiły jeszcze drużyny Zespołu Szkół Samochodowych, II i II LO. Pierwszym rywalem dziewcząt z ZSE była ekipa ZSS. W meczu dominował jeden zespół i była nim drużyna Ekonomika. Dziewczęta zaaplikowały „Samochodzistkom” cztery gole wygrywając 4:0. Podobnie wyglądało drugi pojedynek w którym gospodynie z IV LO próbowały nawiązać walkę z nakręconymi już po pierwszym zwycięskim meczu naszymi zawodniczkami. Jednak rozpędzone nasze futbolistki nie dały pograć przeciwniczkom i pewnie wygrały 3:0. Kolejny mecz z dziewczętami z III LO w razie zwycięstwa otwierał naszej drużynie awans do finału imprezy. Ekonomistki po raz kolejny dały pokaz pięknej dla oka i skutecznej gry. Nie pozostawiając rywalkom złudzeń kto jest lepszy zdecydowanie wygrały 3:0. W finale spotkaliśmy się z reprezentantkami II LO. Jak przystało na finał turnieju mecz był bardzo pasjonujący i stał na bardzo dobrym poziomie sportowym. Nasze piłkarki rządne odniesienia sukcesu w turnieju, przechyliły szalę zwycięstwa na swoją korzyść i po strzale Oliwii Skowrońskiej wygrały mecz finałowy 1:0. Nasze dziewczęta wystąpiły w sumie na murawie 40 minut, strzelając rywalkom 11 bramek czyli co około trzy i pół minuty bramkarki naszych przeciwniczek wyciągały piłkę z siatki. Gratulujemy naszym paniom, które pokazały wspaniały futbol, piękne zagrania okraszone jedenastoma golami. Nieodparta chęć zwycięstwa w każdym spotkaniu, wiara we własne siły i umiejętności poparte współpracą na boisku przyniosły upragniony i zasłużony sukces. Tak więc FUTBOLISTKI EKONOMIKA NAJLEPSZE. Nasze panie wystąpiły w składzie: Karolina Dobrowolska, Patrycja Czerniejewska, Sylwia Biadała, Klaudia Kuźbik, Oliwia Skowrońska, Karolina Jaszczak, Aleksandra Dopierała, Weronika Przybył i Kaja Skarewicz. Opiekunem był pan Wojciech Kwieciński.