Godło Polski

pracownie ekonomiczne

chór Ekonomicanto

pracownie ekonomiczne

DEBATA O NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI

W dniu 9 stycznia 2018 roku odbyła się debata szkolna o niepełnosprawności, przygotowana przez klasę 3d pod opieką pani Lidii Fabisiak. Brały w niej udział wszystkie klasy trzecie oraz reprezentująca Fundację PAPILIO DZIECIOM Elżbieta Włodarz.

Początkowo powitano wszystkich przybyłych gości, po czym przedstawiona została prezentacja multimedialna. Głównym zapytaniem było "Czy warto pomagać osobom niepełnosprawnym?". Dlatego też, uczniowie klasy 3d, chcąc nie chcąc, podzielili się na tych, którzy są za pomaganiem oraz na tych, którzy są przeciwko. Po przedstawieniu odpowiednich argumentów w dyskusję włączyli się także pozostali uczestnicy debaty, również wyrażając swoje zdanie na ten temat. Głos zabrała też Pani Elżbieta Włodarz, opowiadając o własnych doświadczeniach i przeżyciach - przebywanie stale w środowisku z osobami niepełnosprawnymi.

Przygotowując się do debaty przeprowadzono wcześniej ankietę wśród wszystkich klas trzecich, w której to uczniowie większością głosów odpowiedzieli, że pomogliby osobie niepełnosprawnej i jednogłośnie stwierdzili, że dostęp do publicznych placówek dla osób niepełnosprawnych, jest utrudniony. Wspomniano również o geniuszach naukowych, którzy będąc osobami mniej sprawnymi, zasłynęli ze szczególnych osiągnięć. Cytując słowa Nicka Vujcica: "Przeciwności, z którymi musimy się zmierzyć, często sprawiają, że stajemy się silniejsi. A to, co dziś wydaje się stratą, jutro może okazać się zyskiem."

/Agata Szyszkiewicz/

Iza
< Cofnij
Wszelkie prawa zastrzeżone przez
Zespół Szkół Ekonomicznych w Kaliszu
Projekt i realizacja:
Media Essence / mediaessence.pl