Godło Polski

pracownie ekonomiczne

chór Ekonomicanto

pracownie ekonomiczne

ŚWIĘTO NARODOWE 3-GO MAJA

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja Dnia 26 kwietnia 2018 roku w ZSE odbyła się uroczysta akademia poświęcona rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Przez długi czas po II wojnie światowej o tak ważnym dla narodu polskiego wydarzeniu nie mówiło się prawie wcale, dopiero 6 czerwca 1990 roku Sejm Rzeczypospolitej Polskiej zdecydował o przywróceniu święta Trzeciego Maja. Konstytucja 3 Maja przeszła do historii jako druga na świecie, a pierwsza w Europie.

Uroczysta akademia miała na celu propagowanie pamięci o uchwaleniu Konstytucji. Przed rozpoczęciem programu artystycznego miało miejsce podsumowanie konkursów, w których w ostatnim czasie wzięli udział uczniowie Ekonomika. Pani wicedyrektor Agnieszka Korotczuk przedstawiła wyniki konkursu na rachmistrza roku, wyniki konkursu z języka angielskiego ogłosiła pani Wioletta Dydo, o dniu Św. Patryka pani Beata Antczak oraz pani Agata Piechrzalska ogłosiła wyniki konkursu językowego. Program artystyczny przygotowali uczniowie klasy III B pod kierunkiem wychowawcy pana Jakuba Cholajdy. W bardzo ciekawy i zaskakujący sposób przedstawili uchwalenie Konstytucji 3 Maja. Słowem, gestem, muzyką oraz ubiorem pokazali jak ważny jest to dzień dla wszystkich Polaków. Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja to nie tylko jedna z najważniejszych uroczystości w roku szkolnym, ale również sposób na poznanie i zrozumienie historii naszego kraju, krzewienie postaw patriotycznych i przybliżenie młodym ludziom wartości, o których watro i należy mówić. Natalia Płuciennik - sekretarz SU

Iza
< Cofnij
Wszelkie prawa zastrzeżone przez
Zespół Szkół Ekonomicznych w Kaliszu
Projekt i realizacja:
Media Essence / mediaessence.pl