Godło Polski

pracownie ekonomiczne

chór Ekonomicanto

pracownie ekonomiczne

kolejny sukces

Kolejny już raz Zespół Szkół Ekonomicznych w Kaliszu zajął I miejsce w rejonowym etapie XIV edycji Turnieju Szkół w Honorowym Krwiodawstwie "Młoda Krew Ratuje Życie" za rok szkolny 2016/2017.

Dnia 3 października br. w kaliskim ratuszu podsumowano rejonowy etap Turnieju Szkół w Honorowym Krwiodawstwie, który zaowocował pozyskaniem ponad 600 litrów krwi. Organizowany przez Polski Czerwony Krzyż turniej od lat cieszy się niesłabnącą popularnością, w podsumowanym  rejonowym etapie Turnieju „Młoda krew” wzięło udział  aż 14 szkół.

W trakcie turnieju krew oddało 1604 uczniów i nauczycieli, pozyskano 615 l krwi. Warto podkreślić, że w dotychczasowych edycjach turnieju kaliska młodzież oddała łącznie już 4.934 litry krwi.

Nie możemy zapominać, że na wspólny sukces złożyła się wspaniała postawa młodych ludzi, jak też warunki stworzone przez dyrekcję szkoły oraz zaangażowanie nauczycieli odpowiedzialnych za przeprowadzenie akcji - pan Roman Walendowski.

W rejonowym etapie XIV edycji Turnieju „Młoda krew ratuje życie” pierwsze miejsce zajął Zespół Szkół Ekonomicznych w Kaliszu, wyprzedzając Zespół Szkół Techniczno-Elektronicznych oraz Zespół Szkół Samochodowych. 

Iza
< Cofnij
Wszelkie prawa zastrzeżone przez
Zespół Szkół Ekonomicznych w Kaliszu
Projekt i realizacja:
Media Essence / mediaessence.pl