Godło Polski

pracownie ekonomiczne

chór Ekonomicanto

pracownie ekonomiczne

Jedziemy do Budapesztu!!

Z wielką dumą pragniemy poinformować, że dwie grupy uczniów z naszej szkoły przygotowały filmy na międzynarodowy konkurs CENTROPY. 

Celem konkursu było przygotowanie przez uczniów krótkich filmów ukazujących wybrane aspekty z życia religijnego, społecznego i kulturowego społeczności żydowskich z różnych krajów europejskich.  

 uczniowie przygotowywali filmy w czterech kategoriach tematycznych:

· Historia lokalna – historia społeczności żydowskiej w konkretnej miejscowości,

· Losy indywidualne – życiorys wybranej osoby pochodzenia żydowskiego,

· Synagoga – historia wybranej synagogi,

·  Kultura i tradycja – wybrane aspekty związane z kulturą  i tradycją żydowską.

 

I grupa (Ola Gadzinowska, Dorota Kowalska i Ewelina Wojtynka z kl. 2d) przygotowały film o urodzonej w Kaliszu rzeźbiarce Alinie Szapocznikow.

II grupa (Dawid Herc z kl. 2b i Kacper Kasprzak z kl. 2e) przedstawili w formie wiadomości telewizyjnych losy społeczności żydowskiej w Kaliszu.

Filmy odznaczają się nieprawdopodobnie wysokim poziomem tak artystycznym, jak i technicznym!

Dlatego też w dowód uznania za ciężką pracę Centropa zaprasza wybranych uczestników konkursu na uroczystą galę wręczenia nagród do Budapesztu. Nie tylko uczestników z Polski, ale także z pozostałych krajów Grupy Wyszehradzkiej (Czechy, Słowacja, Węgry). Podczas wydarzenia zostaną wręczone nagrody i ogłoszone wyniki konkursu.

Opiekunem, reżyserem, asystentem technicznym była pani Izabella Galuba-Bryja. Dziękujemy za pomoc przy tłumaczeniu tekstu pani Beacie Antczak i pani Klaudii Klamce.

Gala odbędzie się 25 maja 2018 r, o godz. 15:00 w Holocaust Memorial Center w Budapeszcie.

Trzymajcie kciuki!

czytajcie też: http://www.faktykaliskie.pl/wiadomosci/ciekawostki/trzy-filmy-stworzone-przez-mlodych-kaliszan-walcza-w-budapeszcie-o-wygrana-wideo,901.html

Iza
< Cofnij
Wszelkie prawa zastrzeżone przez
Zespół Szkół Ekonomicznych w Kaliszu
Projekt i realizacja:
Media Essence / mediaessence.pl