Godło Polski

pracownie ekonomiczne

chór Ekonomicanto

pracownie ekonomiczne

III Impreza Ekonomika i wolontariat

W dniu 27 października 2018 roku w Piwonicach, Absolwenci Ekonomika spotkali się na wspólnej imprezie. Uczestniczyło w niej około 30 Absolwentów.

Wiele osób przyczyniło się do realizacji tego wydarzenia. Zaczęło się od grupy na FB. Michał założył ją w celu stworzenia miejsca, gdzie koledzy i koleżanki ze szkoły mogliby umieszczać zdjęcia i wspominać. Po jakimś czasie grupa się rozrosła i stała się doskonałym nośnikiem informacji dla Absolwentów. Dzięki temu udało się  już “ogarnąć” trzy imprezy.

Ostatnia zabawa została zorganizowana przez Darka i Macieja. Wiem doskonale, że pomocą służyły również inne osoby. Dzięki ich zaangażowaniu wszystko się udało. Celem spotkania była oczywiście wspólna zabawa. Ważna, jak nie najważniejsza, była jednak możliwość ponownego spotkania się po latach. Wspólne rozmowy i wspomnienia. Niektórzy nie widzieli się od matury. A to długo, bo ponad 20 lat. Takie wydarzenie ponownie zbliża ludzi do siebie i odnawia znajomości. Łącznikiem była rzecz jasna nasza Szkoła. Zabawa trwała do samego rana przy muzyce lat 90. Imprezę prowadził laureat programu “Szansa na sukces”, uczestnik programów “Droga do gwiazd” i Must Be The Music” - PIOTR. Największą atrakcją był perkusista - Maciej - absolwent naszej szkoły. Nie dość, że dzięki niemu impreza się odbyła. to jeszcze wymiatał na perkusji. Ale… musicie przyjść, żeby to przeżyć. Podczas spotkania odbyła się zbiórka pieniędzy. Uzyskane środki zostały przeznaczone na pomoc dla zwierząt z przytuliska w Gołuchowie.
"To niesamowicie empatyczni Ludzie!! Poświęcili naszym psiakom mnóstwo czasu. To piękny gest!! W imieniu naszych piesków bardzo dziękujemy Wszystkim szalejącym na tym balu." - napisali na swojej stronie internetowej Wolontariusze dla zwierząt.

Widzimy wielki sens dalszych spotkań Absolwentów Ekonomika. Chcielibyśmy także, żeby następna biesiada zgromadziła większą ilość ludzi. Namawiamy wszystkie roczniki. Na wzór innych szkół powinniśmy, jako Absolwenci Ekonomika, spotykać się, bawić i wspomagać. Absolwenci Ekonomika to duża grupa ludzi czynnych zawodowo w Kaliszu i poza nim.

Informacje o kolejnej imprezie znajdziecie na tej stronie w dziale Absolwenci. Zapraszamy też na grupę na FB www.facebook.com/groups/1608409949380990/

Tomasz
Wszelkie prawa zastrzeżone przez
Zespół Szkół Ekonomicznych w Kaliszu
Projekt i realizacja:
Media Essence / mediaessence.pl